Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Som od roku 09.03.2005 zamestnaná v spoločnosti Julius Molnár zasielatelstvo. Mesačný plat mám 8500sk, teraz čakám dieta , pôrod lekár určil 20.11.2006, ako sa dá vypočítat materské?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Na zvýšenie materskej pomocou dobrovoľného nemocenského poistenia je už neskoro, nárok by ste mali ak by ste dobrovoľné nem.poistenie platili najmenej 270 dní pred pôrodom.

    V danej situácií budete mať materskú približne 55% z 8500 Sk, čo je asi 4675 Sk mesačne.

    Zvýšiť by ste si ju mohli vtedy, ak by ste ešte pred nástupom na materskú ukončili pracovný pomer a uzatvorili nový - ale s vyšším platom - vtedy by sa materská rátala ako 55% z nového platu.

    P.S. Nezakladajte na PoradaBlogu témy, ktoré sú otázkami.

    EvaLM je offline (nepripojený) EvaLM

    EvaLM
    táto téma sa týka aj mňa-len sa chcem opýtať-či to dobre chápem, znamená to teda, napr.mesiac pred nástupom na materskú zruším pp a nájdem si novú prácu s vyšším príjmom-a materská sa bude v tomto prípade rátať z nového príjmu-tých 55%?-bez ohľadu na predchádzajúci príjem?
    -v mojom prípade je to ale tak, že na materskú nastúpim v polovici februára..

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pre všetkých - úprimne povedané, nechce sa mi 100 x odpovedať na tie isté otázky stále dookola a preto v týchto dňoch píšem seriál článkov o materskom. Už hotové diely nájdete tu:

    http://www.porada.sk/t31331-materske...06-cast-i.html

    Ja viem, že nikto nemá čas čítať si 20 strán, ale ak chcete mať vyššie materské, ten čas si nájdite.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.