Zavrieť

Porady

student

Dobry den
Potrebujem poradit a vediet ze ak som student tak do akej sumy sa vracia dan z prijmu (za minuly som mal prijem cca asi 12tis. Sk).Este by som vas chcel poprosit o radu ci je potrebne k dan. priznaniu dokladat aj dohody o vykonani prace alebo nejake ine tlaciva.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Ak mas celorocny prijem nizsi ako 40.416 nemusis podat danove priznanie. Ale to je v tvojom pripade nevyhodne, ak ti strhli 19% dan, vratia ti ju. Treba prilozit fotokopie rocneho zuctovania dane (ktore ti bol do 15.2.povinny vystavit zamestnavatel) a nie dohod.
    --------------------------
    Opravujem: fotokopie potvrdenia o prijmoch (ktore ti bol ...
    Dakujem za upozornenie
    Naposledy upravil mv66 : 15.03.05 at 08:06 Dôvod: chyba

    puketos je offline (nepripojený) puketos

    puketos
    ludia dakujem velmi ste mi pomohli.Takze mam podat klasicke danove priznanie a k tomu fotokopiu rocneho zuctovania prijmu za rok 2004 a peniazky dostanem spat???

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Ano, danove priznanie pre FO typ A. Vratia ti v tvojom pripade, pri tvojej vyske prijmov, celu zrazenu dan.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    puketos
    ludia dakujem velmi ste mi pomohli.Takze mam podat klasicke danove priznanie a k tomu fotokopiu rocneho zuctovania prijmu za rok 2004 a peniazky dostanem spat???
    Ak Ti posledný zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie, mal Ti vyjsť preplatok na DzP a ten by Ti mal vrátiť najneskôr pri zúčtovaní miezd za apríl 2005. Ak Ti dal "Potvrdenie o príjmoch", podávaš DP a prikladáš predmetné potvrdenie (stačí kópia).

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    puketos
    ludia dakujem velmi ste mi pomohli.Takze mam podat klasicke danove priznanie a k tomu fotokopiu rocneho zuctovania prijmu za rok 2004 a peniazky dostanem spat???
    Netes sa predcasne. Kazda vyhoda ma svoje nevyhody. Kedze mas prijmy, mozu tvoji rodicia prist o bonus, ktory je 4.800. Preto pre istotu tvrd, ze to bol mimoriadny, jednorazovy alebo prilezitostny prijem. Ak mas dlhodobu alebo opakujucu sa dohodu, over si na danovom, ci tvoji rodicia o tych 4.800 nepridu. Ale radsej opatrne nech tym nesposobis rodicom nejake neprijemnosti. Za mna pocas studia+praca (pravidelna na dohodu) uz rodicia ani pridavky ani ziadne ulavy (nebol bonus, ale odpocet zo zakladu dane) nemali.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    mv66
    Netes sa predcasne. Kazda vyhoda ma svoje nevyhody. Kedze mas prijmy, mozu tvoji rodicia prist o bonus, ktory je 4.800.
    Podľa mňa v tomto prípade má jeden z rodičov naďalej nárok na daňový bonus.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    mv66: Prečo by mal rodič prísť o daňový bonus? Veď predsa zamestnávateľ neskúma, či dieťa zamestnanca má nejaký svoj príjem. A doklady ktorými sa preukazuje nárok na daňový bonus, sú spravidla rodné listky a potvrdenia o návšteve školy. A výška príjmu sa zohľadňuje u zamestnanca, nie u jeho dieťaťa. Aspoň ja som iné nikde nenašla. Takže súhlas s ingi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.