Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva

Dobrý deň, rád by som vedel, že kto všetko podpisuje nájomnú zmluvu o nebytových priestoroch (školská telocvičňa), ak majiteľom je obec, ktorá je zriaďovateľom školy, ktorá na základe delimitačného protokolu je správcom majetku, ktorá túto nehnuteľnosť (školskú telocvičňu) chce dať do prenájmu tretej osobe. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Ak má škola právnu subjektivitu a spravuje majetok školy, zmluvy podpisuje štatutár školy, teda riaditeľ. Ak škola právnu subjektivitu nemá, všetky zmluvy podpisuje štatutár zriaďovateľa, teda starosta.

    szskola je offline (nepripojený) szskola

    szskola
    Ďakujem za odpoveď, ale odvolávajúc sa na § 6 ods. 11 zákona č. 596/2003 o štátnej správe v školstve, ktorý hovorí, že obec môže poveriť schvaľovaním zmluvy o nájme a prenájme riaditeľa školy, sa pýtam, či aj napriek tomu bez povolenia obce môže riaditeľ školy s právnou subjektivitou podpisovať nájomnú zmluvu?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    szskola Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ale odvolávajúc sa na § 6 ods. 11 zákona č. 596/2003 o štátnej správe v školstve, ktorý hovorí, že obec môže poveriť schvaľovaním zmluvy o nájme a prenájme riaditeľa školy, sa pýtam, či aj napriek tomu bez povolenia obce môže riaditeľ školy s právnou subjektivitou podpisovať nájomnú zmluvu?

    Teraz sa bavíme o schválení alebo podpísaní zmluvy. Pretože ak o podpísaní, platí to čo som písala v príspevku č. 2., ale zmluvu o prenájme ešte pred jej podpisom musí schváliť zriaďovateľ školy a bez udelenia súhlasu zriaďovateľa podpísať zmluvu riaditeľ nemôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.