Zavrieť

Porady

daňový bonus áno či nie???

Má osoba, ktorá mala v roku 2011 prijímy zo závislej činnosti a aj prijímy zo živnosti nárok na daňový bonus ak je v rámci živnosti v strate ale prijímy zo závislej činnosti sú vo výške 6x min. mzdy?

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Každý príjem sa posudzuje samostatne. Ak má príjem zo závislej činnosti aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy, má nárok na DB - ak splňa ostatné podmienky nároku.

    Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

    Pendulum
    veronikasad Pozri príspevok
    Každý príjem sa posudzuje samostatne. Ak má príjem zo závislej činnosti aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy, má nárok na DB - ak splňa ostatné podmienky nároku.
    čiže strata zo živnosti nato nemá vplyv za predpokladu ak splní tie podmienky....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pendulum Pozri príspevok
    čiže strata zo živnosti nato nemá vplyv za predpokladu ak splní tie podmienky....
    Podmienku príjmu je potrebné splniť z § 5, alebo §6. Nie obidve súčasne.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    pri strate - par. 6 nie je nárok na daňový bonus, musí byž vykázaný základ dane

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zužu Pozri príspevok
    pri strate - par. 6 nie je nárok na daňový bonus, musí byž vykázaný základ dane
    súhlasím, ale to nie je celkom prípad zadávatelky. tam je splnená podmienka z § 5.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    aj keď je splnená podmienka v par. 5 a súčasne z par 6 vykazuje stratu nemá nárok na daňový bonus

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zužu Pozri príspevok
    aj keď je splnená podmienka v par. 5 a súčasne z par 6 vykazuje stratu nemá nárok na daňový bonus
    Vieš svoje tvrdenie podložiť zákonom ?

    § 33
    Daňový bonus
    Na začiatok

    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    par 33 zákon o dani z príjmu odst. 8 je tam slovíčko ... vykázal základ dane. takýto prípad som riešila osobne, písala som aj na DR, niekde na porade je aj odpoveď, len neviem to narýchlo nájsť. Tiež som mala s tým problém, klient mal 5 detí ... jednalo sa o dosť vysokú sumu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zužu Pozri príspevok
    par 33 zákon o dani z príjmu odst. 8 je tam slovíčko ... vykázal základ dane. takýto prípad som riešila osobne, písala som aj na DR, niekde na porade je aj odpoveď, len neviem to narýchlo nájsť. Tiež som mala s tým problém, klient mal 5 detí ... jednalo sa o dosť vysokú sumu.
    § 33 som ti priložila a v ňom je slovíčko ALEBO. Ak si postupovala podla svojho výkladu, klienta si poškodila.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    stále stojím za svojim ..... a vykázal základ dane /ČZD/ z príjmov podľa par. 6. Nájdem vyjadrenie DR a prilepím sem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zužu Pozri príspevok
    stále stojím za svojim ..... a vykázal základ dane /ČZD/ z príjmov podľa par. 6. Nájdem vyjadrenie DR a prilepím sem.
    nebránim ti v tom ... Ak sa bavíme o tom istom ? Splnenie podmienky príjmu z § 5 vo výške 6-násobku min.mzdy a súčasne vykázanie straty z podnikania.

    Ak príjem zo závislej činnosti nemal alebo nebol vo výške 6-násobku min.mzdy, je potrebné splniť obidve podmienky z § 6 - príjem vo výške 6-násobku + kladný základ dane.
    Naposledy upravil veronikasad : 28.06.12 at 07:26

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pri vyplňovaní daňového priznania cez e-dane mi tiež neuznalo daňový bonus presne v takomto prípade, ako sa tu opisuje.
    Z § 5 bola splnená podmienka, ale z § 6 bola vykázaná strata.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kn-alka Pozri príspevok
    Pri vyplňovaní daňového priznania cez e-dane mi tiež neuznalo daňový bonus presne v takomto prípade, ako sa tu opisuje.
    Z § 5 bola splnená podmienka, ale z § 6 bola vykázaná strata.
    Uveď výšku príjmu zo závislej činnosti.

    CHIC je offline (nepripojený) CHIC

    CHIC
    nahodil som v e-dane fiktívneho človiečika a DB je tam (presne v zmysle zákona), polemika je zbytočná, nárok naň je nespochybniteľný

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    CHIC Pozri príspevok
    nahodil som v e-dane fiktívneho človiečika a DB je tam (presne v zmysle zákona), polemika je zbytočná, nárok naň je nespochybniteľný
    Neskúšala som cez e-dane, ale kn-alka zrejme spočítavala príjmy zo závislej činnosti s príjmami z podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.