Zavrieť

Porady

Málo platieb zo súkromného účtu v JÚ

Dobrý deň,

už od rána sedím pred počítačom, žiaľ neviem si nájsť odpoveď na moju dilemu. ÚJ nemá nahlásený súkromný účet na DÚ, nakoľko nepoužíva tento účet na podnikateľské účely. Avšak v tomto roku platil v Metre platobnou kartou. Ako riešiť tento prípad? Celý rok platil platobnou kartou asi trikrát-čo súvisí s podnikaním. Ako ich mám zaúčtovať? Treba použiť priebežné položky? Pridám ešte, že ide o manželovho účtu..

Rozmýšlam, že dám cez ID ako VOZD, ale v tom prípade netreba používať priebežné položky, však ide o účet v banke? Už som veľmi zúfala, celý deň čítam príspevky, ale jednoznačnú odpoveď som nenašla
Naposledy upravil andyd17 : 22.09.13 at 16:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nie je dôvod na žiadnu zúfalosť. Nakúpil v Metre, má faktúru, aj nákup. Nákup pre firmu si dáva preplatiť z pokladne firmy, odovzdá faktúru, dostane sumu, podpíše prevzatie. Je pritom jedno, či to on kúpil cez banku, alebo cez hotovosť. Ku faktúre môže prilepiť doklad o úhrade z účtu - malý bloček, alebo výpis z internetbankingu. To je celé.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andyd17 Túto vetu som nepochopila: "Nákup pre firmu si dáva preplatiť z pokladne firmy, odovzdá faktúru, dostane sumu, podpíše prevzatie." Prosím Vás veľmi pekne o vysvetlenie a ďakujem Vám za radu!
    moska tak ako sa bežne cez pokladňu preplácajú bločky z registračnej pokladnice, tak sa preplatí aj nákup z metra uhradený kartou. Doloží sa fa a doklad o úhrade. Podpíše výdavkový doklad...
    a_je_to Už to vysvetlila Moska. Ak nestačí, tak nerozmýšľaj, lebo sa zamoceš. Ale urob tak, ako ti bolo poradené, časom na to prídeš. Firma sama nemôže nakupovať, musia jej pracovníci, alebo majiteľ. Ten urobí nákup zo svojich mimofiremných peňazí. Po predložení kúpených vecí a dokladu o nákupe si z pokladne zoberie toľko z firemných peňazí, koľko stál nákup. O úhrade z firemných peňazí sa vypíše výdavkový pokladničný doklad. Ten sa zaúčtuje ako výdavok z pokladne.
      zbaliť

    Málo platieb zo súkromného účtu v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.