Zavrieť

Porady

darovacia zmluva nehnutelnosti

Napísala som si približne podľa vzoru darovaciu zmluvu nehnuteľnosti, (chalupu a sme 5 spoluvlastníci súrodenci s mamou). Chcela by som si ju dať skontrolovať či je správne a hlavne právne napísaná. Robia také niečo právnici? Koľko by ma to stálo? Tak isto, ako keby to napísali sami? Komu ju môžem dať skontrolovať lacnejšie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Tu: http://www.porada.sk/t25827-darovaci...rovacia+zmluva som v príspevku č.260 priložila vzor darovecaj zmluvy. nehnuteľnsť je síce pod záložným právom banky, ale môžeš si porovnať náležitosti a zmluvné dojednania DZ.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    zcula Pozri príspevok
    Napísala som si približne podľa vzoru darovaciu zmluvu nehnuteľnosti, (chalupu a sme 5 spoluvlastníci súrodenci s mamou). Chcela by som si ju dať skontrolovať či je správne a hlavne právne napísaná. Robia také niečo právnici? Koľko by ma to stálo? Tak isto, ako keby to napísali sami? Komu ju môžem dať skontrolovať lacnejšie?
    Ak máš nejakého známeho právnika , tak aj zadarmo ( za kávu ) ....no keďže tu píšeš , tak túto možnosť zavrhujem ...

    Skontrolovať normálnou - na zákazku - cestou ???.....nemyslím si , nebude sa prkotinami zapodievať ...

    Nevravím už o tom , že ako si to predstavuješ ......že dáš právnikovi skontrolovať , tento povie , že je to fajn...následne dáš vklad - darovaciu zmluvu do katastra a tam môžeš ale totálne pohorieť , nakoľko aj tento úrad má svojich právnikov a títo ešte aj bodky a čiarky kontrolujú ...

    Takže varianty sú dve :
    - buď si veríš a darovaciu zmluvu si vypracuješ sama , kde je potrebné dať si obzvlášť pozor na tie presné údaje ...
    - alebo zadáš objednávku právnikovi - notárovi ....ak zmluvu zmrví , je to jeho problém so všetkými následkami ...

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    možno najprv napísať sem, že kto vlastne bude darca a kto obdarovaný, príp. aké podiely... nie všetko sa dá totiž darovaním napr. "deliť na menšie časti".

    darovacia zmluva nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.