Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely v s.r.o. a daň z príjmov

Ahojte. Potreboval by som ine nazory na nasledovny problem:

S.r.o. nakupila v priebehu roka 2004 tovar, pricom dodavatelska faktura bola v USD. Na sklad bol tovar prijaty v SKK (podla prislusneho kurzu NBS). Tento tovar bude s.r.o. predavat dalej, pricom odberatelske faktury budu taktiez v USD. Potialto je vsetko OK.
Tovar ma na sklade k 31.12.2004 kladny zostatok. Kedze doslo k vyraznemu poklesu kurzu dolara, hodnota tovaru, nakupeneho za USD s umyslom nasledneho predaja tiez za USD sa de facto znizila, hoci zostatok v SKK sa nemeni.
A tu je jadro problemu. Je mozne, evidivat zostatok tovaru na sklade k 31.12.2004 v USD, nasledne prekurzovat na SKK (podla kurzu NBS) a uplatnit do danovych nakladov takto vzniknutu kurzovu stratu?

Vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Na sklade sa tovar eviduje v SKK...a nepreratáva sa kurz, je tam kurzom prijatia tovaru. Aspoň ja som sa s tým nestretla

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Súhlasím s Emily. Voľakedy kurzové rozdiely vstupovali do ceny tovaru, teraz už nie. Tovar môžeš len preceniť.

    Kurzové rozdiely v s.r.o. a daň z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.