Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie PZP v PÚ.

Dobrý deň, v 04/2014 som zaplatila za auto vo firme PZP 23,41 al následne mi prišlo oznámnie z poisťovne, že to malo byť iba 22,99 čiže tam vznikol preplatok 0,42 eura...neriešilo sa to, že sa to odráta pri ďalšej PZP. Teraz máme nové auto, nové PZP kde som uhradila 82,63 eura a samozrejme, že poisťovňa sa pomýlila a poistka mala byť vo výške 60,60 eura čiže nám prišla taká príloha k avízu že uhradiť sme mali iba 60,60 - 0,42 = 60,18...čiže chaoz...čo by ste robili v takomto prípade? žiadať rozdiel 82,63 - 60,18 = 22,45 ? Al čo navrhujete? Ako by ste to účtovali?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele a tých 0,42 nevadí, že nebola ponížená tá PZP na prvé auto?
    Tweety myslela som tým celkový preplatok
    kuravesele áno chápem, ale potom musím aj tú prvú poistku unížiť aj v účte, môžem to aj na základe avíza o úhrade spraviť cez ID
    1. poistka :378/568 0,42 eura,
    2.poistka : 378/568 22,03 eura,

    Úhrada na náš BÚ 221/378 = 22,45 ? Je to tak OK?
    Tweety poistky neúčtujeme na 568 predpisy zaúčtuješ tak ako máš doklady, aj úhrady tak, ako išli
    kuravesele u nás to tak kázali audítorky, a účtuje sa to tak už minimálne 10 rokov...ehm ale tá 378 môže byť? a kde ich účtuje Tweety, ako by ste to dala vy?
    Tweety v tomto bola zmena, nie vždy sa môžeme riadiťť účtovaním spred 10 rokov, postupy sa menia, poistenie patrí na 548, 378 je správny účet
    kuravesele a kedy sa to menilo? nemali nás na to aj udítorky upozorniť?
    Tweety SI myslím, že v prvbm rade je povinnosť sledovať zmeny u vás ako ÚJ.
    kuravesele áno, ale tak audítor by tiež mal zrejme niektoré veci prejsť...či sú správne nie?
    Tweety samozrejme, že áno
      zbaliť

    Zaúčtovanie PZP v PÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.