Zavrieť

Porady

Odvody

Mam otázku. Budem mať voľnú živnosť ale som stále zamestnaný na TPP, ale moje prímy budú 0, znamená to že aj moje odvody do zdravotnej a socialky budú 0? Lebo som z toho jeleň.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Načo ti bude živnosť, keď budeš mať nulové príjmy ? Alebo si príjmy mýliš so ziskom ?
mirobx Voľnú živnosť chcem na prilepšenie k platu, ale čo ak sa my nebude dariť a nebudem mat povedzme prve mesiace žiadnych klientov. Teda nič nezarobím a nič aj neodvediem?
veronikasad Platby odvodov do SP a ZP závisia od výšky ročných príjmov a až následne od zisku. Ak ročné tržby presiahnu 12-násobok min. vymer. základu (12*402,50), bez ohladu na výšku zisku a skutočnosť, že si aj zamestnaný, od 1.7.2014 sa staneš povinným platitelom odvodov do SP. A platiť ich budeš aj v mesiacoch (po 1.7.2014), keď tvoj príjem=tržby bude nula
abakan Teraz sa možno mýlim ale čítal som niečo takéto: založím si živnosť popri zamestnaní ,prvý rok nemusím platiť do Socialnej poisťovne nič a do zdravotnej tiež nič lebo tam za mňa platí môj zamestnávateľ ale musím sa tam zaregistrovať do 8 dni. A po prvom vyučtovacom období, ak moje prijmi zo živnosti nedosiali 12-násobok minimálneho mesačného vymeriavacieho základu, tak ani v daľšom roku nebudem musieť nič platiť do socialnej a zdravotnej poisťovne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ak ste zdravotne poistený z iného dôvodu (zamestnanie), preddavky na ZP zo živnosti by mali byť nula, po ukončení kalendárneho roka však môžete mať nedoplatok na ZP v závislosti od dosiahnutých príjmov zo živnosti.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Veď si založ hneď SRO. Odvody sa ťa týkať nebudú. Budeš musieť iba podávať "nulové" daňové priznanie právnických osôb aj spolu s výkazmi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.