Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    aj desať rokov dozadu, ale za posledných 5 rokov od posledného zdaňovacieho obdobia môžu dávať pokuty. Doklady, na ktorý je DPH, sa musia archívovať 10 rokov, čiže sa môžu v tom hrabať. Dokonca mzdy sa musia archívovať 20 rokov, aj tam sa môžu hrabať.

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Daň nemožno vyrubiť po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie. Ak bol pred uplynutím lehoty vykonaný úkon smerujúci na vyrubenie dane, plynie päťročná lehota od konca roka, v ktorom bol daňový subjekt o tomto úkone vyrozumený.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    práve mi skončila jedna daňová kontrola. Kontrolovali rok 2003. Pri kontrolách ktoré som mala predtým kontrolovali tiež len 1 rok a investičný majetok. Údajne pokiaľ nenájdu bordel, tak im to stačí.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Mám takú skúsenosť, že ak nájdu niečo, čo nie je v poriadku(bordelík!) tak urobia zápis a odídu. Ale ak ho nájdu, tak sa vŕtajú aj v "šuplíkoch".

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Vlasta to si myslela ze ked budem mat bordel v tom celom tak mi daju pokoj ale ked to budem mat v poriadku tak mi v tom budu vrtat kym nieco nevyhrabu? Tiez mi hovorili ze vzdy tam treba spravit chybu aby boli spokojni

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Ja mám opačnú skúsenosť,keď vidia poriadok,tak sa tam pohrabú,veď musia robiť a pochvalujú si, ale keď je bordelík/papiere sú vraj aj v škatuliach od topánok,tak hľadajú a vždy vraj aj nájdu a podnikateľ sa čuduje!!!

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    Známej práve beží kontrola za rok 2001, takže idú aj do tých starších rokov .. :-((( Mne robili "najstaršiu" kontrolu tuším 3 roky dozadu... a jedným vrzom zobrali DPPO, závislú činnosť, cestnú daň.
    Ale čo sa týka DPH, tak aj mňa by zaujímalo, aké najstaršie obdobie v praxi zvyknú kontrolovať a ako často zvyknú do firiem zavítať. Na DPH som mala totiž prvú kontrolu po ôsmich rokov a skontrolovali len jeden mesiac, pritom som bola takmer vkuse v nadmeráku.

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    dan
    ALTA ,to máš štastie,ja ked som bola v nadmeráku, tak už ma aj volali.
    Noo, možno je to šťastie.. kto vie.. ;-) Neviem, či na mňa nejakým zázrakom zabudli, alebo tam mali nejaký bordelík.. ;-) Bodaj by tak bolo ďalších 8 rokov, ale obávam sa, že už ma nenechajú na pokoji a budúci mesiac prikvitnú znova - vyše dvojmiliónový nadmerák som ešte nemala... a ten asi nenechajú bez nepovšimnutia :-(((( ...takže koniec "šťastným rokom".. ;-))))

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mne boli v každej "mojej" firme za 8 rokov len raz, keď sa odpočet príliš líšil výškou od tých predošlých. Vždy kontrolovali len jeden kvartál. Ak sa mi stane, že odpočet spôsobila jediná faktúra, prikladám jej kópiu k DP a potom sa kontrola nekoná

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    To plánujem spraviť aj ja, uvidíme, či mi to prejde. Ide o nákup nehnuteľnosti, kde sa druhá firma rozhodla to fakturovať s DPH. Obe firmy sú jeden daňový úrad, takže asi po tomto "pôjdu". Uvidíme... ale bodaj by nie.. ;-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.