Zavrieť

Porady

prenajate auto

Chcem sa vas spytat ci si mozem dat do nakladov naklady za prenajom auta a ci mi z toho vyplyva povinnost zaplatit cestnu dan? Mam zmluvu s osobou ktora je zamestnana.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    Náklady na prenájom auta sú daňový výdavok, ak auto používaš na podnikanie. Samozrejme musíš zaplatiť daň z motorových vozidiel a to do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti, t.j. od prenajatia. Ak si DP ešte nepodal a teda ani nezaplatil, urob to čo najskôr a počítaj s penalizáciou.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    oldqwer
    Chcem sa vas spytat ci si mozem dat do nakladov naklady za prenajom auta a ci mi z toho vyplyva povinnost zaplatit cestnu dan? Mam zmluvu s osobou ktora je zamestnana.
    Týka sa to roka 2005 spätne? Od akého mesiaca?
    Vidím, že už tu nie si. Ak je to v období 1 - 11/ 2005, tak plátcom dane z motorových vozidiel bol majiteľ vozidla (prenajímateľ). Ten mal podať priznanie k DMV a toho aj očakáva min. 2 tis Sk sankcia. Ak 12/2005, tak plátcom DMV už si bol Ty ako užívateľ vozidla pre živnosť (nájomca) a sankcia čaká Teba.
    Naposledy upravil STRELEC : 12.02.06 at 20:57

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Mám podobný problém. My máme prenajaté dopravné prostriedky v r. 2005 od podnikajúcej fyz. osoby, ktorá za tieto autá daň z motorových vozidiel zaplatila. Potobne je to aj v r. 2006. Takže § 85 , cestnú daň platí aj ten, ktorý nie je zapísaný v dokladoch vozidla. Neviem, či som to správne pochopila, či daň z mot.vozidiel platí iba nájomca alebo môže. Tak ako to máme doteraz. Ďakujem.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Jana G.
    Mám podobný problém. My máme prenajaté dopravné prostriedky v r. 2005 od podnikajúcej fyz. osoby, ktorá za tieto autá daň z motorových vozidiel zaplatila. Potobne je to aj v r. 2006. Takže § 85 , cestnú daň platí aj ten, ktorý nie je zapísaný v dokladoch vozidla. Neviem, či som to správne pochopila, či daň z mot.vozidiel platí iba nájomca alebo môže. Tak ako to máme doteraz. Ďakujem.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...t=motorov%FDch

    Skús tento link.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    STRELEC
    Skúsil som ho aj ja. Aj niečo iné a nemám to nejako jasné. Zaujímalo by to aj mňa.
    http://www.porada.sk/t17543-stanovis...-vozidiel.html

    Tu je ten správny odkaz!

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Takže ak som to správne pochopila z vašich reakcii, takže ak si prenajímame auto od podnikateľa,ktorý cestnú daň zaplatil, takže je to správne ja nemusím, pretože sme sa dohodli, že daň zaplatí prenajímateľ.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Jana G.
    Takže ak som to správne pochopila z vašich reakcii, takže ak si prenajímame auto od podnikateľa,ktorý cestnú daň zaplatil, takže je to správne ja nemusím, pretože sme sa dohodli, že daň zaplatí prenajímateľ.
    Súhlasím.
    Ak tykanie vadilo - potom pardon. Nechcel by som vyznievať ako grobian. Každému tykám. Od začiatku. Jednoducho vychádzam z toho, že na Porade nezáleží na pohlaví, veku, postavení a iných zaťažujúcich konvenciách. Rozhodujúce a pekné je, že si vieme navzájom pomôcť - za čo ďakujem súčasne Tebe/Vám a tým poraďákom, ktorí pred nami problém rozobrali.

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Nie Strelec tykanie mi nevadí. Ja som to myslela všeobecne s "vaších" ako reakcie všetkých, ktorí sa zapojili do diskusie. Takže maj sa pekne a ďakujem za odpovede.

    oldqwer je offline (nepripojený) oldqwer

    oldqwer
    Chcel by som este doplnit svoju uvahu o nasledovne. Co v pripade ked pocas celeho zdanovacieho obdobia budem mat tzv. pozicane auto od dvoch nezavislych osob/ troch, styroch.../? Ako to bude vyzerat s danou za auto? Teoreticky ked uzatvorim zmluvy so styrmi osobami na ciastku napr. 22.500 sk, aby z tejto sumy nemuseli platit dan, mozem si dat do nakladov ciastku 4 x 22.500 Sk? Dakujem vsetkym, ktory reagovali na moju otazku a prajem prijemny zvysok dna.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    oldqwer
    Chcel by som este doplnit svoju uvahu o nasledovne. Co v pripade ked pocas celeho zdanovacieho obdobia budem mat tzv. pozicane auto od dvoch nezavislych osob/ troch, styroch.../? Ako to bude vyzerat s danou za auto? Teoreticky ked uzatvorim zmluvy so styrmi osobami na ciastku napr. 22.500 sk, aby z tejto sumy nemuseli platit dan, mozem si dat do nakladov ciastku 4 x 22.500 Sk? Dakujem vsetkym, ktory reagovali na moju otazku a prajem prijemny zvysok dna.
    Podľa môjho názoru môže daňovník uzatvoriť viaceré zmluvy o prenájme auta. Treba dodržať podmienku podania daňového priznania k dani z motorových vozidiel, vždy na každé auto zvlášť ak už daň nie je zaplatená od iného daňovníka na to obdobie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.