Zavrieť

Porady

windows xp na externom hdd.ako na to?

zdravim.mam starsi notebook IBM x31 s nefunkcnym harddiskom a bez cd mechaniky.mam ale funkcny externy harddisk (WD250GB).a na ten by som chcel nainstalovat cez stolovy pc windows xp.tak aby ked ho pripojim cez usb k notebooku mi normalne nabehol windows.viete mi nejako poradit aby som ten notebook spojazdnil.da sa to vobec.moze byt aj linux mne je jedno len aby sa zapol.pocul som aj o nejakom windowse live na usb kluci.novy nahradny harddisk sa uz zhana.ale tazko.dakujem za vase odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Neviem či je možné bootovať z USB. Pravdepodobne to bude asi oriešok. Ale viem, že linux má možnosť fungovať z DVD - bez inštalácie. Nabootuješ DVD s linuxom a ideš... Iba asi musíš mať stále DVD v mechanike.

    http://www.linux.sk/index.php/Ako_ho...A%C5%A1a%C5%A5

    binno28 je offline (nepripojený) binno28

    binno28
    z usb sa bootovat da to viem aj z externeho hdd.ja le potrebujem podrobny navod.neviem sa k nemu nijako dopracovat.na linux dvd nemam mechanikuv biose toho noteboku mi ten harddisk nacita to uz mam odskusane.uz som dokonca davno instaloval xp cez usb (to este fungoval hdd). v stolnom pc mam bootovanie z usb

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Pomocou UNetBootin si urobíš bootovací USB kľúč s linuxom.
    Naposledy upravil KoxXxo : 04.01.11 at 19:51

    windows xp na externom hdd.ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.