Zavrieť

Porady

problém s neprispôsobivými

V našom vchode získala garzonku na prízemí istá firma, tá ju prenajala slušnému manželskému rómskému páru. Nikto s tým nemal ani najmenší problém. Obrovské problémi nastali, keď títo manželia podľa všetkého pod tlakom rodiny opustili byt a nasťahovalo sa do neho nedefinovateľné množstvo rómov. Zakrátko rozbili novozabudované vchodové dvere. A vchodišti to páchne ako v komíne v ktorom sa údi pokazené mäso. Majitelia bytov otvárajú obidvoje vchodových dverí aby sa vetralo a tak isto okná na schodišti. Samozrejme sa to odrazí aj na zvýšených nákladoch za kúrenie. Neseparujú odpad a hrozí nám zvýšená sadzba za odvoz smetí atď.
Neexistujú nejaké možnosti prinútiť firmu aby neprenajimala byt neprispôsobivým?
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Zákon č. 182/1993 o vlastníctve bytov a NP

§ 11
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.


Súdu treba predložiť predchádzajúce pokusy o nápravu.
Naposledy upravil Mária27 : 19.12.11 at 09:04
13 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ak viete, komu tá "firma" patrí, tak upozorniť majiteľa, že zničené a poškodené veci vyčíslite a budete od neho vymáhať, nakoľko "jeho firma" ich pokazila...no a sťažnosť na mestský úrad-ale nejakú veľkú pomoc nečakajte, neradi toto riešia..už len nájsť niekoho silnejšieho a vymiesť ich von....čo tak raz-dva krát vytopiť?..
4 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Nie, nepomôžete si, vaše problémy sa budú len a len zväčšovať: neprispôsobiví pritúlia ďalších neprispôsobivých. Aby som vám názorne ukázala ako to u vás bude vyzerať o 3 roky, vyhľadajte si na fb: oskar dobrovodsky Malacky. Ľutuje ho celé Slovensko, ale nedokáže mu pomôcť celý svet.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Firme ktorá prenajíma byt zaslať mastnú faktúru za deratizáciu a všetky opravy.+by som najal súkromnú bespečnostnú firmu a faktúru zaslal tej firme.Aj keby vás to malo čosi stáť
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...niekomu prdne v hlave .......možno ......a Slovensko bude zasa na titulkách ...


4 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Rozbieham veľkoobchod s modrými slúchadlami,teda vám poviem,denne aj 50 objednávok...
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

problém je aj to, že sa každý bojí niečo osobne proti ním podniknúť. Majú autá na ulici, čo kedˇmi ho tí poškodia? atď.
Vidím to aj ja nie veľmi ružovo . Ja navrhnem ísť za tou firmou a ponúknuť viac peňazí za prenájom. len či mi to SVB schváli. Niekoho tam potom nasťahovať a platiť firme ten rozdiel z fondu opráv. ???? Problém máme so štatutátom takže???
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

marleau Pozri príspevok
Rozbieham veľkoobchod s modrými slúchadlami,teda vám poviem,denne aj 50 objednávok...
Len predaj slúchadiel nie je riešením. A to čo má pred nosom, počom?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mackoivan Pozri príspevok
problém je aj to, že sa každý bojí niečo osobne proti ním podniknúť. Majú autá na ulici, čo kedˇmi ho tí poškodia? atď.
Vidím to aj ja nie veľmi ružovo . Ja navrhnem ísť za tou firmou a ponúknuť viac peňazí za prenájom. len či mi to SVB schváli. Niekoho tam potom nasťahovať a platiť firme ten rozdiel z fondu opráv. ???? Problém máme so štatutátom takže???
ved to, oni to vedia.tu nepomôže nič iba chovať sa tak isto ako oni, alebo že by ešte horšie......
ale určite treba najprv využiť všetky možné riešenia v rámci zákona a slušnosti.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ja by som parkovala o tri ulice ďalej,auto pripoistila, ak by som bývala priamo nad nimi, denne by som im robila diskotéku metal a bubny, tak 2-3 hodinky doobeda a navečer,dvere by mali nasprejované lepidlom každý deň a olej z pečených fašíriek by im tiekol po oknách bežne-denne,hadica z pračky by mala odtok špeciálne upravený priamo k susedom do spálne...a nech sa mi prídu sťažovať, pustím na nich psa§...a môj pes nemá rád tmavé farby!...(som hnusná?)
..no, trochu kecám, ale keď sa budete báť,budú vám srať** pred dvere a vy to budete čuchať..no a vaše deti tiež...a už len kvoli deťom by som sa nebála!!!...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

..no ja by som parkovala o tri ulice ďalej,auto pripoistila rozumné, i keď trochu nepohodlné , ak by som bývala priamo nad nimi, denne by som im robila diskotéku metal a bubny repráky položené priamo na podlahe - ej kua, tie lustre dole budú cingotať, tak 2-3 hodinky doobeda a navečer a ako bónus - 1 hodina tesne pred večierkou,dvere by mali nasprejované lepidlom každý deň ale nie sekundovým - potom to nemá účinok a olej z pečených fašíriek by im tiekol po oknách bežne-denne a keď toho oleja bude málo - niektorá reštika sa ho ochotne zbaví ,hadica z pračky by mala odtok špeciálne upravený priamo k susedom do spálne... nie do spálne, veď žiadnu nemajú, rovno na chodbu a nech sa mi prídu sťažovať, pustím na nich psa§ a daj mu ešte svietiaci obojok a vypni svetlá - jóóój dyk beštija...a môj pes nemá rád tmavé farby!...(som hnusná? si veľmi milá )
..no, trochu kecám, ale keď sa budete báť,budú vám srať** pred dvere sračky na lopatku a drbnúť im to do okien - sú na prízemí a vy to budete čuchať..no a vaše deti tiež...a už len kvoli deťom by som sa nebála!!!...
.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...softík, si mi to vymakal!...darmo je, chlap je chlap!...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...len z vlastných skúseností (i keď to nebolo až také "husté", ale blížilo sa k tomu). Tiež sme mali jednu "kakaovo-čokoládovú" na prízemí - pokiaľ boli sami - bolo to OK, no keď k nim prišli ich deti na návštevu (len 3 mesačnú ), hneď sme mali bordel na schodoch, pod schodmi, vykradnuté pivnice, rozbité dvere, požiare zakladané v pivnici, detské "zábavky" na schodoch s pálením novín a dreva a samozrejme krik a spev od aleluja do aleluja.
Až sa raz naštvalo zopár "normálnych", kakaovo-čokoládové decká "záhadne" padali zo schodov, elektrika im vybuchovala z neznámych príčin - skončila návšteva (ale len na jeden rok, potom repete).
No záver prišiel v 89-tom (kľúčiková revolúcia), keď sa starý ožral, pohádal sa so starou, vylial kýbel vody do el. rozvodov (prásk - bolo po sledovaní telky na 5 hodín - revolúcia je revolúcia, opravári nemali čas - sledovali telku!), rozmlátil si auto.
Takže dostali ultimátum (okrem iného BP u nich zistil obrovské nedoplatky) - a) zaplatiť a ostanú, b) padáka z bytu, byt sa pridelí inému. Dostali b). A je pokoj.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Mária27 Pozri príspevok
Zákon č. 182/1993 o vlastníctve bytov a NP

§ 10
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.

Nepoznam doteraz ani jedno rozhodnutie sudu v ramci SR, ktory by rozhodol v zmysle §10 zakona č.182/1993 Z.z, a nariadil predaj bytu z tohto titulu, takze vyuzitie uvedeneho ustanovenia zakona v praxi je velmi pochybna. Je to sice pekne, ze je to v zakone, ale je to k nicomu.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Najlepsim riesenim je, ked ostatni vlastnici bytov v bytovom dome, odpredaju ostatne byty romskej komunite a kupia si byty v inom bytovom dome......
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

najag Pozri príspevok
Najlepsim riesenim je, ked ostatni vlastnici bytov v bytovom dome, odpredaju ostatne byty romskej komunite a kupia si byty v inom bytovom dome......
táto myšlienka nie je reálna......cena bytov by klesla pod polovicu a možno ešte hlbšie............a takto potom začína povestný Lunik IX.....
1 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Negoti Pozri príspevok
táto myšlienka nie je reálna......cena bytov by klesla pod polovicu a možno ešte hlbšie............a takto potom začína povestný Lunik IX.....
Ale gadzovia mozu robit, romovia vsak nie...........gadzovia za peniaze, romovia za socialne.....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

najag Pozri príspevok
Nepoznam doteraz ani jedno rozhodnutie sudu v ramci SR, ktory by rozhodol v zmysle §10 zakona č.182/1993 Z.z, a nariadil predaj bytu z tohto titulu, takze vyuzitie uvedeneho ustanovenia zakona v praxi je velmi pochybna. Je to sice pekne, ze je to v zakone, ale je to k nicomu.
Nech sa páči, prečítaj si.
6 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nevšimla som si, že by v tom prvom rozhodnutí bola napísaná lehota, dokedy byt musia predať.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Mária27 Pozri príspevok
Nech sa páči, prečítaj si.
Dakujem, je to rozhodnutie prvostupnoveho sudu. Odporca sa neodvolal ? Aj druhostupnovy sud potvrdil povodne rozhodnutie ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať