Zavrieť

Porady

roletový systém na balkóne vs. zateplenie

Dobrý deň, zatepľujú nám bytový dom a predseda spoločenstva napísal upozornenie, že žiada všetkých o vypratanie balkónov, zvesenie sušičov prádla a rozobratie roletového systému zakrytia balkónov. Ak obyvatelia bytového domu do určitého času tieto veci neurobia, urobia to pracovníci zatepľovacej spoločnosti a vyslovene je tam uvedené, že nemusia to vždy robiť šetrne a že náklady na demontáž, prípadne vypratanie balkóna bude znášať majiteľ bytu. Mňa teraz zaujíma, či mi môžu (roletový systém na balkóne) rozobrať aj bez môjho súhlasu, nakoľko ide o môj majetok. V širokom okolí som nikoho nevidel, že by bolo potrebné tento systém demontovať, všetky zateplovacie spoločnosti to obídu a je to.
Nie je pre mňa problém to demontovať, ale problém je spätná montáž, pretože ja mám aj po bokoch bubny a nie pevné boky. Keďže zateplením sa mi celková šírka zúži o 10cm, už tam tie bubny naspäť nezmestím a tým stratí funkčnosť celý roletový systém.
Ďakujem za rady

Rado
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

a to máš len sám na celom dome? ...no dáš namiesto škaredých roliet pekný zasúvací systém a máš to...na boky mliečne sklo
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

murgasr Pozri príspevok
Dobrý deň, zatepľujú nám bytový dom a predseda spoločenstva napísal upozornenie, že žiada všetkých o vypratanie balkónov, zvesenie sušičov prádla a rozobratie roletového systému zakrytia balkónov. Ak obyvatelia bytového domu do určitého času tieto veci neurobia, urobia to pracovníci zatepľovacej spoločnosti a vyslovene je tam uvedené, že nemusia to vždy robiť šetrne a že náklady na demontáž, prípadne vypratanie balkóna bude znášať majiteľ bytu. Mňa teraz zaujíma, či mi môžu (roletový systém na balkóne) rozobrať aj bez môjho súhlasu, nakoľko ide o môj majetok. V širokom okolí som nikoho nevidel, že by bolo potrebné tento systém demontovať, všetky zateplovacie spoločnosti to obídu a je to.
Nie je pre mňa problém to demontovať, ale problém je spätná montáž, pretože ja mám aj po bokoch bubny a nie pevné boky. Keďže zateplením sa mi celková šírka zúži o 10cm, už tam tie bubny naspäť nezmestím a tým stratí funkčnosť celý roletový systém.
Ďakujem za rady

Rado
Na schôdzi ste o tom nerozprávali, nehlasovali?
Neverím, že by to pracovníci tej firmy, čo bude robiť zatepľovanie, nedokázali nejako urobiť tak, aby sa to nemuselo demontovať.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Halli Pozri príspevok
a to máš len sám na celom dome? ...no dáš namiesto škaredých roliet pekný zasúvací systém a máš to...na boky mliečne sklo
Videla som aj pekné rolety... a niekomu viac vyhovujú rolety, inému zas zasúvací systém.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Nella_2 Pozri príspevok
Videla som aj pekné rolety... a niekomu viac vyhovujú rolety, inému zas zasúvací systém.
Keď už tolerovať ľudovú tvorivosť na panelákoch , tak určite pre mňa nie sú rolety pekné, ani keby boli zo slonovej kosti ...ale to je môj názor, no až bude tých názorov priveľa dopadne to tak, že musí to čo má na balkóne zlikvidovať, lebo bohužiaľ sa to týka v prvom rade celého domu, nie jeho bytu.

Keď sa majú balkony opravovať -tak je to vec paneláku /podľa vlastníkov/
keď sa majú zasklenia likvidovať - je to vec vlastníka /podľa vlastníkov/


Takže po takýchto názoroch niet divu, že sa novelizuje zákon ako novela o Šeherezáde... a šupli balkony na starosti správcom.
5 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Halli Pozri príspevok
Keď už tolerovať ľudovú tvorivosť na panelákoch , tak určite pre mňa nie sú rolety pekné, ani keby boli zo slonovej kosti ...ale to je môj názor, no až bude tých názorov priveľa dopadne to tak, že musí to čo má na balkóne zlikvidovať, lebo bohužiaľ sa to týka v prvom rade celého domu, nie jeho bytu.

Keď sa majú balkony opravovať -tak je to vec paneláku /podľa vlastníkov/
keď sa majú zasklenia likvidovať - je to vec vlastníka /podľa vlastníkov/


Takže po takýchto názoroch niet divu, že sa novelizuje zákon ako novela o Šeherezáde...
V tom máš svätú pravdu, že to vyzerá hrozne, keď je každý balkón iný.
Ja som tie "pekné" rolety videla na jednom bloku - všetky jednotné, takže sa zrejme všetci vlastníci na tom dohodli, že to chcú mať tak.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Nella_2 Pozri príspevok
V tom máš svätú pravdu, že to vyzerá hrozne, keď je každý balkón iný.
Ja som tie "pekné" rolety videla na jednom bloku - všetky jednotné, takže sa zrejme všetci vlastníci na tom dohodli, že to chcú mať tak.
Tak to je iná vec...to súhlasím ak je to celoplošne riešené...ja som len porovnávala tieto dve varianty. A tie staršie rolety, zažltnuté, hnusné, to je otras... hŕka to a má to stlpiky ako v kuríne jeden 3, iný 4....
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Halli Pozri príspevok
Tak to je iná vec...to súhlasím ak je to celoplošne riešené...ja som len porovnávala tieto dve varianty. A tie staršie rolety, zažltnuté, hnusné, to je otras...
Áno, tie boli hrozné, podobne aj staré plastové okná.
Ale teraz sa už materiály zdokonalili, aj plastové okná (tie kvalitné samozrejme) si udržiavajú bielu farbu, takže to vyzerá pekne (zatiaľ...).
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Nella_2 Pozri príspevok
Na schôdzi ste o tom nerozprávali, nehlasovali?
Neverím, že by to pracovníci tej firmy, čo bude robiť zatepľovanie, nedokázali nejako urobiť tak, aby sa to nemuselo demontovať.
Určite sa bude zateplovat aj strop balkona, tak tu demontaz treba urobit. Urcite budu nove konstrukcie balkonov podla novych predpisov , tak bude nutne aj upravit existujuce rolety.
4 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

lubica_02 Pozri príspevok
Určite sa bude zateplovat aj strop balkona, tak tu demontaz treba urobit. Urcite budu nove konstrukcie balkonov podla novych predpisov , tak bude nutne aj upravit existujuce rolety.
Vidíš, na to som zabudla - že teraz sa všetky balkóny prerábajú podľa nových predpisov... to máš teda pravdu.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nella_2 Pozri príspevok
Videla som aj pekné rolety... a niekomu viac vyhovujú rolety, inému zas zasúvací systém.
Hlavne rozdiel v CENE za tieto systémy je PRIEPASTNÝ.....
0 0
murgasr murgasr

murgasr je offline (nepripojený) murgasr

Tak som to včera pozeral a jednoducho ten bubon len posuniem o tých 10cm. Nebudem sa s tým trápiť.
Pre tých, čo písali, že to uchytenie je tam ako kurník, tak uvádzam, že ja mám tie drevené stĺpky natreté na bielo a ešte zakryté bielym plechom, takže žiadne drevo nie je vidieť. Tak mi to montovala firma. Vtedy to robili jediný na trhu.
Keď som včera demontoval spodok prekrytia balkóna, tak s tým prekrytím to bolo o 100% krajšie a hlavne účelnejšie pri malých deťoch. Na balkóne máte samé medzery, kam môže dieťa strčiť ruku, nohu alebo hlavu a je to nebezpečné. Preto sme to aj robili, kvôli deťom. Zasklenie je super, ale je oveľa drahšie ako roletový systém.
Samozrejme každý má na to svoj názor a ja ho nikomu neberiem.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

murgasr Pozri príspevok
Zasklenie je super, ale je oveľa drahšie ako roletový systém.
Samozrejme každý má na to svoj názor a ja ho nikomu neberiem.
Nie len krajšie, ale mal by si oveľa svetlejšie a nebudeš mať tie hrozné uši na mechanizmus vo vnutri balkóna, beztak sa ti zmenší balkon už o zateplenie ...až tak dráhé to zase nieje. Ty si určite pred rokmi za ten teraz už určite nie najkrajší roletový system dal oveľa viac... to bude teda vyzerať na tom zateplenom paneláku ...ááách jaj. No dobre neber mi môj názor, ja ti ho nebudem ani vnucovať. Len debatíme, oki?
0 0
rozala111 rozala111

rozala111 je offline (nepripojený) rozala111

no vidím, že každému sa niečo iné páči, ale myslím, že tu je aj o tom, že nie každý má len tak ďalších 700 € na nový zasúvací systém, tak asi preto ho chce demontovať a znovu namontovať. Ale vidím, že každý len o tom, aké je to škaredé, ale nik normálnu radu.
1 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Máte niekto skúsenosti s tým, že či môže ísť ako výplň zábradlia na lodžiu lexan. Ide o to, že do izby pustí viacej svetla ako plechové výplne.
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Lotarka Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s tým, že či môže ísť ako výplň zábradlia na lodžiu lexan. Ide o to, že do izby pustí viacej svetla ako plechové výplne.
Ahoj ja mám na loggii systém demontovateľných posuvných okien (3 dielny) namontovaný na vrchnú časť zábradlia a v spodnej časti mám daný lexan (hnedej farby) ale len v znútornej strany a z vonku je nechané pôvodné zábradlie so sklom. Teplotne je to v pohodke a myslím, že to nenarušuje vonkajší vzhľad loggie ... svetla je tiež dosť ... Takže myslím si, že nie je problém to kľudne vymeniť
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

rozala111 Pozri príspevok
no vidím, že každému sa niečo iné páči, ale myslím, že tu je aj o tom, že nie každý má len tak ďalších 700 € na nový zasúvací systém, tak asi preto ho chce demontovať a znovu namontovať. Ale vidím, že každý len o tom, aké je to škaredé, ale nik normálnu radu.
A čo vieš na tom poradiť? Jednoznačne to nie je podľa zákona si robiť balkóny ako komu príde, ide len o toleranciu a ústretovosť oboch strán, tak je možno lepšie riešenie osadiť zasúvací systém, ktorý by riešil jeho už teraz priveľké roletové navíjacie puzdra-bubny ako píše zadavateľ a vyriešil to aj tak bez nás, posunul bubny von od fasády...no to bude asi fakt "dobre" vyzerať...ale čo už......
Naposledy upravil Halli : 25.07.11 at 13:43
1 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

téma - rekonštrukcia balkónov, prosím poraďte mi :
1. aký materiál použiť ako výplň balkónu ? (zábradlia nepriehľadný - pevný)
2. zasklenie bokov balkónu - priehľadný lexan.?
3. aký materiál použiť na nové zábradlie ?

Ďakujem...
0 0
Extranova Extranova

Extranova je offline (nepripojený) Extranova

Zasklíme na novo.Ale nemusíte nič dávat dole.Je to vaše!!! Robím s tým už par rokov a viem ako to chodí.Je to raz vaše a nikto sa toho nemože ani dotknút!!! Pošlite ich niekam.
Naposledy upravil Chobot : 02.08.11 at 11:24
0 2
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To sme typický Slováci, myslíme si, že každý môže robiť čo chce ale čo na to zákony, to nás nezaujíma.
0 0
Svetluška1 Svetluška1

Svetluška1 je offline (nepripojený) Svetluška1

Na zateplenie boli urobené ponuky, potom bolo výberové konanie, ktorého sa zúčastnili všetci vlastníci (prípadne splnomocnili výberom zástupcov jednotlivých vchodov), bol vypracovaný projekt, do ktorého mohol nahliadnuť každý vlastník. Samozrejme, že je pre pracovníka firmy jednoduchšie lepiť polystyrén na čisté plochy bez prekážok, treba demontovať satelity, klimatizácie atď., správca okrem zatepľovacej firmy zazmluvnil aj nezávislý stavebný dozor, ktorý má určené hodiny, kedy sa oko stavby motá, skúste si ho odchytiť a dohodnúť sa s ním, je vždy viac podobných prípadov, on vie posúdiť, čo sa dá "obísť" aby následne prešla kolaudácia stavby hladko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať