Zavrieť

Porady

Plastove okna, prosim o info.

viem kto som...
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 10:43
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
MP plast nepoznám, alusolid radšej oblúkom obísť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
jando83 Pozri príspevok
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Čo Ti môžem z vlastnej skúsenosti odobriť je profil - SALAMANDER 3D Luxus - vybral si si ozaj veľmi vysoko kvalitný profil, je vyššej triedy od Streamline (to je tiež Salamander), budeš mať ozaj kvalitné okná.
Ohľadom firiem,ktoré uvádzaš sa vyjadrovať nebudem,lebo ich nepoznám.. ale skús osloviť aj iných výrobcov profilov Salamander,ktorí realizujú montáže po celej SR.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
pre 220870: možeš mi prosim ťa povedať aj dôvody prečo nie? trošku viac o tom napísať. ďakujem.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
Lenka1979 Pozri príspevok
Čo Ti môžem z vlastnej skúsenosti odobriť je profil - SALAMANDER 3D Luxus - vybral si si ozaj veľmi vysoko kvalitný profil, je vyššej triedy od Streamline (to je tiež Salamander), budeš mať ozaj kvalitné okná.
Ohľadom firiem,ktoré uvádzaš sa vyjadrovať nebudem,lebo ich nepoznám.. ale skús osloviť aj iných výrobcov profilov Salamander,ktorí realizujú montáže po celej SR.
Lenka ďakujem. Mám v tom prehľad, čo sa týka profilov a kvality výrobcov. Už dlhšiu dobu to sledujem až ma hlava boli. Mne ide kvalitu a pravdivosť nemeckého profilu, výrobu, montáž. To je prvoradé, tzv. okná na celý život. Ak máš nejaké dobre skúsenosti z firmami, tak mi poraď. Tie firmy, čo som uviedol sú v Trenčianskom kraji a vyrábajú salamander profil. Iné som zatiaľ nenašiel. Rád sa podelím z inými informáciami s porady. Vďaka.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na oknách treba posúdiť .
1.)Plastový profil(vybrali ste si dobre)porovnateľne kvalitný je aj od Rehau ,geneo.
2.)Zasklenie.Treba sa predajcov pýtať odkoho berú sklo kto im ho vyrába a montuje(výrobcovia okrem alusolid ,sklo nevyrábajú a nemontujú)oni ho len vkladajú do svojich okien.Najlepší slovenský výrobcovia sa volajú nitrasklo.sk a Trenglav budete mať sklo od jednej z menovaných firiem tak máte záruku a o starosť menej.
3.)Kovanie.najlepšie značky v poradí Aubi,Winkhaus,Maco.Všetko ostatné je o dve triedy vzadu
4.) Treba pýtať energetický štítok od okien.(ak majú)
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
220870 Pozri príspevok
Na oknách treba posúdiť .
1.)Plastový profil(vybrali ste si dobre)porovnateľne kvalitný je aj od Rehau ,geneo.
2.)Zasklenie.Treba sa predajcov pýtať odkoho berú sklo kto im ho vyrába a montuje(výrobcovia okrem alusolid ,sklo nevyrábajú a nemontujú)oni ho len vkladajú do svojich okien.Najlepší slovenský výrobcovia sa volajú nitrasklo.sk a Trenglav budete mať sklo od jednej z menovaných firiem tak máte záruku a o starosť menej.
3.)Kovanie.najlepšie značky v poradí Aubi,Winkhaus,Maco.Všetko ostatné je o dve triedy vzadu
4.) Treba pýtať energetický štítok od okien.(ak majú)

1. súhlasím, známy čo pracuje v tej firme mi hovoril, že profil vozia z nemecka.
2. sklá som si nevšimil aké používajú, to ma nenapadlo.
3. kovanie majú od aubi.
4. enrgetický štítok je na slovenergookno.sk , skús pozrieť.
Tieto štyri body som napísal a týkajú sa firmy MPplast.sk.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
ludkovia skúste mi prosím nieco napísať, svoje skúsenost alebo odporučiť nejake firmy v trencianskom okrese.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
jando83 Pozri príspevok
1. súhlasím, známy čo pracuje v tej firme mi hovoril, že profil vozia z nemecka.
2. sklá som si nevšimil aké používajú, to ma nenapadlo.
3. kovanie majú od aubi.
4. enrgetický štítok je na slovenergookno.sk , skús pozrieť.
Tieto štyri body som napísal a týkajú sa firmy MPplast.sk.
Slovenergookno je združenie presadzujúce kvalitu okien. Fyzicky robia testy na oknách, testujú sklá, tesnenia, skrátka všetko...Treba si všimnúť na štítku kvality aká trieda je uvedená na okne (A,B,alebo C)..., viď. www.slovenergookno.sk (nájdi si aj firmy, ktoré tu patria)
Čo sa týka firiem, konkrétnu Ti neporadím. Som z východu.
0 0
GaJa12345 GaJa12345

GaJa12345 je offline (nepripojený) GaJa12345

Skus oslovit firmu Akpol-Plast.
Mne urobili najlepsiu cenovu ponuku na Salamander 3D.
Ale ujasni si to s nimi ohladom miesta vyroby, lebo profil sice maju z Nemecka, ale okna sa vyrabaju v Polsku.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
GaJa12345 Pozri príspevok
Skus oslovit firmu Akpol-Plast.
Mne urobili najlepsiu cenovu ponuku na Salamander 3D.
Ale ujasni si to s nimi ohladom miesta vyroby, lebo profil sice maju z Nemecka, ale okna sa vyrabaju v Polsku.
dvakrát by som popremýšľala,či ten profil je vôbec SALAMANDER...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dlho som si nemohol spomenúť na názov firmy .Bola to jediná montáž okien kde som nenašiel chybu..Aj podľa rozhovoru s tými montérmi usudzujem ,že to boli chlapi čo sa svojej práci rozumeli. Salamander síce nemajú v ponuke, ale ponúkajú Geneo.
http://www.doner.sk/
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
Lenka1979 Pozri príspevok
Slovenergookno je združenie presadzujúce kvalitu okien. Fyzicky robia testy na oknách, testujú sklá, tesnenia, skrátka všetko...Treba si všimnúť na štítku kvality aká trieda je uvedená na okne (A,B,alebo C)..., viď. slovenergookno.sk (nájdi si aj firmy, ktoré tu patria)
Čo sa týka firiem, konkrétnu Ti neporadím. Som z východu.
Lenka, všetko mám preverené. O tej firme čo som v tých bodoch písal viď hore, som napísal že sa tam nachádza na slovenergookno.sk a majú aj štítok o kvalite. Majú energetickú triedu A. Smutné, že je veľmi veľa firiem a tam ich je tak málo. Len vieš ako to na Slovensku chodí, každý chce rýchlo zbohatnúť a korupcia tu vládne najlepšie. Možu mať aj desať štítkov, ale keď nie sú poctivý tak je to v prdeli. Inak vďaka za upozornenie.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
GaJa12345 Pozri príspevok
Skus oslovit firmu Akpol-Plast.
Mne urobili najlepsiu cenovu ponuku na Salamander 3D.
Ale ujasni si to s nimi ohladom miesta vyroby, lebo profil sice maju z Nemecka, ale okna sa vyrabaju v Polsku.
Dík za radu. Uf, firma je veľmi ďaleko. Ja som z okr. Trenčín. Cenové ponuky od (sú uvedené na začiatku témy) firiem dostal celkom dobré a sú v rovnakej cenovej ponuke. v jednej je zľava 48% a v druhej 50%, vieš kríza robí svoje, ideálna šanca meniť okná. Tri okná aj zo stavebnými prácami a doplnkami ma vzjdú na 1100 eur. Alusolid ponúka záruku na okná 6 rokov, doplnky 2 roky. MP plast na okná 5 rokov, doplnky 2 roky. Keď tu čítam tie témy o oknách a názory ľudí, tak ani jedna firma nie je dobrá. Je to tu v tej našej republike poriadny bordel. Nikomu človek nemože veriť, lebo každý chce rýchlo naplniť vačky a ľudia sa možu aj posrať.
Naposledy upravil jando83 : 12.03.10 at 07:57
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
220870 Pozri príspevok
Dlho som si nemohol spomenúť na názov firmy .Bola to jediná montáž okien kde som nenašiel chybu..Aj podľa rozhovoru s tými montérmi usudzujem ,že to boli chlapi čo sa svojej práci rozumeli. Salamander síce nemajú v ponuke, ale ponúkajú Geneo.
doner.sk/
Dík poraďák, idem hodiť na to oko. Ak ťa ešte niečo napadne, naíš. Každá rada je dobrá.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
Lenka1979 Pozri príspevok
dvakrát by som popremýšľala,či ten profil je vôbec SALAMANDER...
Lenka, plne s tebou súhlasím. V PL nie je nič dobré a ak náhodou áno, tak len dočasne. Chodil som kedysi v Pl po firmách nakladať tovar a mal som dosť. Bolo to tam ako sto rokov za opicami. Videl som veľa firiem ako robia, no hnus. Je to lacná pracovná sila a všetko len rychlo, aby zarábali peniaze.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
zľava 48% a v druhej 50%,.....to sú fiktívne čísla,o ničom nevypovedajú.Nevšímajte si to,je to len chyták ako pritiahnuť spotrebitela.Dôležitá je konečná cena.
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
220870 Pozri príspevok
zľava 48% a v druhej 50%,.....to sú fiktívne čísla,o ničom nevypovedajú.Nevšímajte si to,je to len chyták ako pritiahnuť spotrebitela.Dôležitá je konečná cena.
Však určite to je chyták, tzv. ekonomický ťah pre zákaznikov. ohúria ľudí a napriek tomu majú pekný zisk s predaného produktu. Už som tu aj uviedol cenu, skús pozrieť. Čo som mal viaceré ponuky na rôzne profily, tak cena sa veľmi pohybovala v rovnakom rozmedzí. Cena ma nezáujíma, dôležitá je kvalita od profilu až po samotnú montáž. Výrobcovia a predajcovia roznych značiek si nemožu dovoliť mať medzi sebou veľké cenové rozdieli, lebo jeden by si zákazníkov naľakal a druhý o nich prichádzal. Však vieme ako to chodí v našej republike, ľudia prvorade pozerajú na lacné výrobky a popritom zabúdajú na kvalitu a potom sa čudujú čo to vlastne kúpili. Za kvalitu a služby sa platí. Všetko je to o ľudoch a za všetko si sami môžu, lebo sa nechajú nachytať.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Pred 2 či 3 týždňami mi robili uz Alusolidu B.B. 3 okná, Salamander nemecký, zvárané v Handlovej. Sklá robia-lepia tiež sami. Na všetko majú atesty, sú vycapené aj na ich stránke. Všetko prebehlo podľa dohovoru, montážnici šikovní. Mal som pochybnosti, lebo z 30 ponúk mali jednu z najnižších cien, bola akcia, ktorú aj splnili. Je to krátko, ale spím zatiaľ dobre a v izbách je teplejšie
0 0
jando83 jando83

jando83 je offline (nepripojený) jando83

viem kto som...
petmar Pozri príspevok
Pred 2 či 3 týždňami mi robili uz Alusolidu B.B. 3 okná, Salamander nemecký, zvárané v Handlovej. Sklá robia-lepia tiež sami. Na všetko majú atesty, sú vycapené aj na ich stránke. Všetko prebehlo podľa dohovoru, montážnici šikovní. Mal som pochybnosti, lebo z 30 ponúk mali jednu z najnižších cien, bola akcia, ktorú aj splnili. Je to krátko, ale spím zatiaľ dobre a v izbách je teplejšie
ďakujem za názor. videl som stránku aj certifikáty. pri navsteve kancelarie urobili na mna dobry dojem, len sa bojim toho skla co si robia sami. nevies mi povedat od koho(vyrobca) maju sklo podla tvojich okien?
0 0
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Mate niekto okna kovanie Roto? Je spolahlive?Ponukaju mi Rehau s Roto ale vaham lebo je to z Polska od Eurocolor
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať