Zavrieť

Porady

Plastove okna, prosim o info.

viem kto som...
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 10:43
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja tam mam pisane kovanie winkhaus activpilot pri incone
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lutec Pozri príspevok
Pri Incone si treba dať pozor na kvalitu vyrobených okien a samotnú montážnu firmu. Incon ide už dlhodobo s kvalitou dole len aby udržal konkurencieschopnosť. Mimochodom používa profil od Deceuninck a kovanie Maco rovnako ako ich priamy konkurent Hesta.
Kovanie používa winkhaus activpilot /mám ich čerstvo 3 mesiace namontované/ s kvalitou som spokojný.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lutec Pozri príspevok
Pri Incone si treba dať pozor na kvalitu vyrobených okien a samotnú montážnu firmu. Incon ide už dlhodobo s kvalitou dole len aby udržal konkurencieschopnosť. Mimochodom používa profil od Deceuninck a kovanie Maco rovnako ako ich priamy konkurent Hesta.
S montážou súhlasím ale s kvlitou okien sú jedna z top firiem na slovensku.Ostatný sa môžu od nich učiť a nie ich okydávať po internete.Ja som ich okien namontoval tisícky reklamáciu na kvalitu okna som nemal ani jednu.
2 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ved si dam este spravit finalnu ponuku od inconu aj fenestry a uvidim. Incon mam sice drahsi ako fenestra, ale v incone tam su zaratane aj zaluzie a sietky. myslim ze cenovo su v tych ponukach co mam narovnako. 220870, geneo je teda v pohode, aj napriek tomu GU kovaniu? ja tam nemam velke okna, 1400x1000 je max otvaravy rozmer pri okne a 1000x2200 dvere, ale to su rozmery stavebnych otvorov.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
ved si dam este spravit finalnu ponuku od inconu aj fenestry a uvidim. Incon mam sice drahsi ako fenestra, ale v incone tam su zaratane aj zaluzie a sietky. myslim ze cenovo su v tych ponukach co mam narovnako. 220870, geneo je teda v pohode, aj napriek tomu GU kovaniu? ja tam nemam velke okna, 1400x1000 je max otvaravy rozmer pri okne a 1000x2200 dvere, ale to su rozmery stavebnych otvorov.
tak co tu vlastne chces riesit? Ja som uz davno tvrdil ze tam velky cenovi rozdiel nieje.Zaluzie a sietky ti momentalne netreba a to nieje neaka velka financna polozka. Keby bol rozdiel 2000€ tak by som to pochopil. ale pri tomto to nechapem. Luxury je stary profil, ktory nieje urceny pre 44mm skla. je to profil o triedu nizsie. To ako keby si kupoval fobiu za cenu oktavie ked to mam uz takto napisat. Toho G.U kovania sa vsetci boja ako cert kriza
Keby bolo na figu tak by si to fenestra nedovolila pouzit do svojich okien, ja povazujem fenestru za top vyrobcu okien na SK. Ked ti to dobre zalozia a nastavia tak nerozoznas znacku kovania, je to len o predsudkoch.
Takze nad cim to vlastne este rozmyslas??? Da ti to vôbec kludne spavat?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

este riesim strechu, hned na to sa idem venovat oknam s tym ze ich mozem objednat teraz a montaz kludne aj po novom roku. Skor mi robia starosti dvere. Tie plastove co sa hraju na drevenne vyzeraju tak divne plocho proste nechcel som na dome dvere ako na panelaku. Drevenne som videl krasne ale stali trochu viac. zasa neviem ake maju teploizolacne vlastnosti eurodvere.
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Aké máte skúsenosti s plastovými oknami Aluplast?
0 0
maruska 100 maruska 100

maruska 100 je offline (nepripojený) maruska 100

Dobry deň. Ideme dávať okná na novostavbu z ytongu Lambda chcem sa spýtat na váš nazor na tento profil a systém.

Plastovy profil GEALAN S8000 IQ System - nemecký šestkomorový
(stavebná hlbka profilu 74 mm)

Kovanie nemecké kovanie WINKHAUS autopilot

A skolo CLIMAPLUS ULTRA N + argón 4 - 16 - 4 , Ug = 1,1 W/m2 K, TGI -
TEPLÝ RÁMIK poistka proti chybnej manipulácii na OS okná
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Mám dom z rovnakého materiálu, dúfam, že sa ho nechystáte zateplovať, a okná rovnakých parametrov. Kovanie, okná aj TGI rámik sú v poriadku.
Vyžiadajte si info o firme, ktorá ich vyrába, vyžiadajte si referencie a preverte si ich o firme, ktorá Vám ich bude montovať.
Ak spravíte ostenia spôsobom, aký uvidíte na priloženom foto, nemusíme si to dať robiť na pásky. Ušetríte aspoň 1000€.
Naposledy upravil lutec : 12.12.10 at 19:28
detaily na fasáde 003.jpg  
detaily na fasáde 004.jpg  
detaily na fasáde 005.jpg  
detaily na fasáde 006.jpg  
1/1
0 0
maruska 100 maruska 100

maruska 100 je offline (nepripojený) maruska 100

lutec Pozri príspevok
Mám dom z rovnakého materiálu, dúfam, že sa ho nechystáte zateplovať, a okná rovnakých parametrov. Kovanie, okná aj TGI rámik sú v poriadku.
Vyžiadajte si info o firme, ktorá ich vyrába, vyžiadajte si referencie a preverte si ich o firme, ktorá Vám ich bude montovať.
Ak spravíte ostenia spôsobom, aký uvidíte na priloženom foto, nemusíme si to dať robiť na pásky. Ušetríte aspoň 1000€.

Je to len prvá ponuka ktorú som dostal ale je od firmy Realtec v TT dakujem za info. Zateplovať určite nebudem. Ešte sa spytam či sa okná nerosia ???
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Ten profil na obrázkoch je 76mm 6-komorový Inautic Prestige od Deceunincku, výrobca okien Hesta Prešov, dílerské firmy si nájdete na internete...
Či sa nerosia? Ten detail zaručuje, že ste spravili maximum, aby sa tak stalo v tej najnepriaznivejšej situácii.
Stane sa tak vždy vtedy, keď klesne povrchová teplota na okennom ráme pod 13°C pri 50% vnútornej vlhkosti.
Ak murivo ešte nie je dostatočne vysušené, a to sú niekedy aj roky, a relatívna vlhkosť vzduchu v dome je viac ako 50%, zarosia sa aj pri vyššej teplote...atď. ale všetko tu už bolo povedané
0 0
maruska 100 maruska 100

maruska 100 je offline (nepripojený) maruska 100

maruska 100 Pozri príspevok
Dobry deň. Ideme dávať okná na novostavbu z ytongu Lambda chcem sa spýtat na váš nazor na tento profil a systém.

Plastovy profil GEALAN S8000 IQ System - nemecký šestkomorový
(stavebná hlbka profilu 74 mm)

Kovanie nemecké kovanie WINKHAUS autopilot

A skolo CLIMAPLUS ULTRA N + argón 4 - 16 - 4 , Ug = 1,1 W/m2 K, TGI -
TEPLÝ RÁMIK poistka proti chybnej manipulácii na OS okná
Tak a mam aj ine ponuky skúste poradiť

Dalšia je
profilOkno Luxury 6 komorové, 3 tesnenia, L176 rám, Z184/6 krídlo otv.dnu, T276 priečnik, SFZ176 štulp

Kovanie to isté ako v prvej ponuke

A tretia je
Profil Pasiv-OL (aluplast ID 8000)
Kovanie MACO MULTI-MATIC

A teraz k cene najvyhodnejšia je prvá ponuka druhá je o niečo vyšia ale je to zanedbatelné a tretia je o dost vyšia ako prvé dve.

Budem vdačný za každú vašu radu a skúsenosť.
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

ID8000 je profil určený predovšetkým pre 3-sklo, preto je drahší.
Ja som dal 3-sklo iba zo severu, mimochodom v cca 75mm ráme to nie je moc estetické, pri ostatných oknách som vsadil na tepelné zisky z 2-skla. Profil vždy len biely, resp. poplastovaný. Štastnú ruku pri výbere.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Aka dlha je zaruka na montat okien? Mame pastove okna cca 3 roky stare a zacali sa nam robit trhliny popri oknach... Mozme to reklamovat ako zle osadenie okien? Aj rohy muriva su mokre a uz sa zacala objavovat aj plesen....
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

stanco007 Pozri príspevok
Aka dlha je zaruka na montat okien? Mame pastove okna cca 3 roky stare a zacali sa nam robit trhliny popri oknach... Mozme to reklamovat ako zle osadenie okien? Aj rohy muriva su mokre a uz sa zacala objavovat aj plesen....
Občiansky zákonník ustanovuje záručné doby, ktoré predávajúci nemôže za žiadnych okolností skrátiť:
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov sa vzťahuje na predaj nového (nepoužitého) tovaru kúpeného v kamennom obchode, prostredníctvom prostriedkov komunikácie na diaľku (internet, katalóg, inzercia v tlači, telefón, elektronická pošta a pod.) alebo pri podomovom predaji (návšteva predávajúceho u kupujúceho doma alebo na rôznych predajných akciách mimo sídla prevádzkarne predávajúceho),
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov platí aj pri zhotovení veci na zákazku (na základe zmluvy o dielo alebo objednávky na práce),
osobitná záručná doba v trvaní 3 roky platí pri zhotovení stavby; vykonávací predpis môže ustanoviť, že pri niektorých častiach stavieb môže byť záručná doba kratšia, najmenej však osemnásť mesiacov,
osobitná záručná doba v trvaní 3 mesiace platí na práce pri oprave a úprave veci (ak je pri oprave alebo úprave dodaná napr. nová súčiastka, tak potom sa na ňu vzťahuje 24-mesačná záručná doba; zhotoviteľ je povinný objednávateľovi vydať záručný list s označením záručnej doby),
osobitná záručná doba v trvaní 18 mesiacov platí pri stavebných prácach,
osobitná záručná doba v trvaní 12 mesiacov platí pri predaji použitých vecí (predávajúci je povinný ju spotrebiteľovi poskytnúť; v prípade kúpy veci od iného spotrebiteľa poskytnutie záruky závisí od dohody oboch spotrebiteľov),
osobitná záručná doba v trvaní 1 dňa platí pri veciach, ktoré sa rýchlo kazia, pretože v prípade takýchto vecí je potrebné uplatniť reklamáciu najneskôr v deň nasledujúci po kúpe, inak toto právo zanikne.

Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty. Záručná doba sa vzťahuje aj na výrobky predávané vo výpredajoch či so zľavou. Ak je však poskytnutá zľava na výrobok kvôli určitej jeho vade, túto vadu potom nie je možné reklamovať.

Toto je minimum zo zákona. Každá firma si može upraviť reklamačný poriadok po svojom čiže záruku predĺžiť nie však skrátiť pod dobu danú zákonom. Treba pozrieť reklamačný poriadok firmy čo montovala okná ale pochybujem že by dali záruku na prácu dlhšiu ako 2 roky.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

radek666 Pozri príspevok
Občiansky zákonník ustanovuje záručné doby, ktoré predávajúci nemôže za žiadnych okolností skrátiť:
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov sa vzťahuje na predaj nového (nepoužitého) tovaru kúpeného v kamennom obchode, prostredníctvom prostriedkov komunikácie na diaľku (internet, katalóg, inzercia v tlači, telefón, elektronická pošta a pod.) alebo pri podomovom predaji (návšteva predávajúceho u kupujúceho doma alebo na rôznych predajných akciách mimo sídla prevádzkarne predávajúceho),
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov platí aj pri zhotovení veci na zákazku (na základe zmluvy o dielo alebo objednávky na práce),
osobitná záručná doba v trvaní 3 roky platí pri zhotovení stavby; vykonávací predpis môže ustanoviť, že pri niektorých častiach stavieb môže byť záručná doba kratšia, najmenej však osemnásť mesiacov,
osobitná záručná doba v trvaní 3 mesiace platí na práce pri oprave a úprave veci (ak je pri oprave alebo úprave dodaná napr. nová súčiastka, tak potom sa na ňu vzťahuje 24-mesačná záručná doba; zhotoviteľ je povinný objednávateľovi vydať záručný list s označením záručnej doby),
osobitná záručná doba v trvaní 18 mesiacov platí pri stavebných prácach,
osobitná záručná doba v trvaní 12 mesiacov platí pri predaji použitých vecí (predávajúci je povinný ju spotrebiteľovi poskytnúť; v prípade kúpy veci od iného spotrebiteľa poskytnutie záruky závisí od dohody oboch spotrebiteľov),
osobitná záručná doba v trvaní 1 dňa platí pri veciach, ktoré sa rýchlo kazia, pretože v prípade takýchto vecí je potrebné uplatniť reklamáciu najneskôr v deň nasledujúci po kúpe, inak toto právo zanikne.

Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty. Záručná doba sa vzťahuje aj na výrobky predávané vo výpredajoch či so zľavou. Ak je však poskytnutá zľava na výrobok kvôli určitej jeho vade, túto vadu potom nie je možné reklamovať.

Toto je minimum zo zákona. Každá firma si može upraviť reklamačný poriadok po svojom čiže záruku predĺžiť nie však skrátiť pod dobu danú zákonom. Treba pozrieť reklamačný poriadok firmy čo montovala okná ale pochybujem že by dali záruku na prácu dlhšiu ako 2 roky.
Ok vdaka. Tak ako mame teraz postupovat? Dajme tomu, ze zaruka na montaz okien uz padla. My sme byt kupili v juni. Okolo okien sa nam teraz ked sa ochladilo urobili praskliny... Mame ist do firmy co montovala okna a ziadat opravu? A kto ta zacvaka? Byvaly majitel kedze zaruka na montaz je uz neplatna? Byt mame cca 6 mesiacov
0 0
maruska 100 maruska 100

maruska 100 je offline (nepripojený) maruska 100

Dobry chcem sa spýtat na vašu skúsenost s firmou Texo-partner z BA.
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

čo prosim znamená v popise plast. okna:päťkomorová stavba profilu so šesťkomorovým krídlom GL- System?
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

dobry, potrebovala by som poradit, do uzsieho vyberu sa dostali tieto 4 ponuky:
1/Salamander Streamline,70mm,5komor,2-sklo, kovanie Siegenia Aubi (predajca Prowintech)
2/Fenestra, Kommerling elegance ECO,5komor, 2-sklo, kovanie Roto
3/Trocal 70, 2-sklo, kovanie Winkhaus
4/Oknoplast, profil Veka

prosim, poradte...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

krokodil28 Pozri príspevok
čo prosim znamená v popise plast. okna:päťkomorová stavba profilu so šesťkomorovým krídlom GL- System?
ze ram bude 5 komorovy a kridlo 6.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať