Zavrieť

Porady

Plastove okna, prosim o info.

viem kto som...
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 10:43
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

co je vlastne ten tepelny ramik swisspacer a nerezovxy a pod? Uvazujem ci je vlastne potrebne davat trojsklo, ked aj tak vsade pisu ze treba vetrat pri dokoram otvorenom okne 8 minut. Naco je super okno ked aj tak naskreckovane teplo vyleti pri vetrani. A ci sa vlaste oplati pozerat na kus gumy ktory trci zo stredu profilu Geneo
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

mozno pomoze, v prilohe bilancia (porovnanie) okien

http://www.akuterm.cz/warm-edge.html?sub=climalit
http://forum.tzb-info.cz/108922-swisspacer
http://forum.tzb-info.cz/101426-okna-s-3-sklom
http://www.e-filip.sk/default.aspx?C...ortBy=question
Naposledy upravil day : 09.11.10 at 08:16
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam tusim dvere nacenene na 513eur takze 700 eurovy rozdiel nehrozi.. ale su z profilu briliant ad design, vsetko ostatne vratane balkonovych su geneo. Dal som si robit ponuku aj inde na geneo, ale dostal som tu istu cenu ako u fenestra, ale bez pasok a parapetov.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
ja mam tusim dvere nacenene na 513eur takze 700 eurovy rozdiel nehrozi.. ale su z profilu briliant ad design, vsetko ostatne vratane balkonovych su geneo. Dal som si robit ponuku aj inde na geneo, ale dostal som tu istu cenu ako u fenestra, ale bez pasok a parapetov.
okolo 500€ mam aj ja ale plast do garaze( z genea a ani z 88+ ti dvere nespravia lebo este niesu take dverove profily), to co som pisal su Al dvere schuco+ pieskovane 3-sklo, tam boli take rozdiely. Brat geneo tak jedine od fenestry
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ked nepozeram na tepelnu vodivost ramu, ale na pevnost, je to geneo porovnatelne s inym profilom vystuzenym ocelou?
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

alltracboy Pozri príspevok
ked nepozeram na tepelnu vodivost ramu, ale na pevnost, je to geneo porovnatelne s inym profilom vystuzenym ocelou?
urcite je + ma stabilnejsie rohy. Ta tepelna vodivost ramu zas nieje tak prevratna. Je par profilov , ktore tie hodnoty dosahuju aj s vystuzou.
Ak je geneo v medziach tvojho rozpoctu tak chod do toho a nespekuluj uz tolko
Este si pozri v CP aky ti dali distacny ramcek pri oknach, vol TGI alebo swisspacer
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v cenovej ponuke mam SV, ale ci ej to swisspacer to ani srnka netusi. Musel by som tam ist sa informovat. Z tych cenovych ponuk co mam doteraz vychadza geneo ako jedna z najlepsich ponuk. 20tis uz snad pri oknach nehra az tak rolu. ide o kvalitu, ale zasa vo februari-marci mozu byt tie ceny este zaujimavejsie. Aj tak tie okna nevyrobia za par dni, a ked bude za mesiac mrznut tak toho moc nenamontuju.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Okná sa dajú montovať do -10.Technologicky je to možné.Len kto by v tom prievane vydržal.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
ja mam tusim dvere nacenene na 513eur takze 700 eurovy rozdiel nehrozi.. ale su z profilu briliant ad design, vsetko ostatne vratane balkonovych su geneo. Dal som si robit ponuku aj inde na geneo, ale dostal som tu istu cenu ako u fenestra, ale bez pasok a parapetov.
Ja som obyčajné dvere nechcel , tak že len za dvernu výplň som zaplatil 500 Eur.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Okná sa dajú montovať do -10.Technologicky je to možné.Len kto by v tom prievane vydržal.
robosi ne?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pivko Pozri príspevok
Ja som obyčajné dvere nechcel , tak že len za dvernu výplň som zaplatil 500 Eur.
za 1000 eur si uz viem predstavit pekne drevenne dvere na zakazku a nie nejake plastove s***ky.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
za 1000 eur si uz viem predstavit pekne drevenne dvere na zakazku a nie nejake plastove s***ky.
Práve o to tu ide že ak je tam kvalitná dverná výplň tak to niesu sračky ako tie tvoje A drevené som nechcel ani okna ani dvere nakoľko o drevené sa treba starať a ja som pohodlný človek
A za 1.000 EUR mám INTERIÉROVÉ drevené /masív/ v terajšom byte.
Naposledy upravil pivko : 12.11.10 at 11:44
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Práve o to tu ide že ak je tam kvalitná dverná výplň tak to niesu sračky ako tie tvoje A drevené som nechcel ani okna ani dvere nakoľko o drevené sa treba starať a ja som pohodlný človek
Súhlasím.Málokto si dopredu uvedomí že drevo treba cca každých 5 rokov pretrieť.Plast ostriekate vapokou,o drevo sa treba starať.Inak drevenné za 1000 € musí byť šuvix.Ta cena je dobrá možno pre plastové.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no divne ze na rodicovskom dome mame drevenne dvere ktore stali na tu dobu 7tis a za celych dajme tomu 15rokov co tam su ich nebolo treba natriet a vyzeraju stale pekne. Terajsie druhe vchodove dvere zozadu domu robnene na zakazku vyzeraju tiez krasne a stali cca 20-25tis a ako suvix to nevyzera. Samozrejme ze su kryte pristreskami.
a ake firma teda robi dobre vchodove dvere za prijatelnu cenu? Ved si nemusim davat dvere z fenestry, ti nech robia okna.

Inak dobra hlaska ze o drevo sa treba starat.. kto sa nachce starat, nech si nestava dom, ale ostane v panelaku. Dom je cely o udrziavani a dobre drevenne dvere budu mat vzdy svoju cenu.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ak sa okna montuju na pasky tak od +5st. vysie- kvoli tmelu

Dverna vypln 44mm HPL stoji 500€ ako uz pisal pivko a to som si dal nacenovat tu najjednoduchsiu. Ale co ztoho ked je vypln kvalitna ked samostatny ram moze stat za ....
V rodicovskom mame euro- drevene viac ako 8 rocne, vtej dobe stali menej ako plastaky, su do juhu a stale vizeraju ako nove.Neboli este nijak osetrovane.
Urcite by som radsej volil euro- drevene dvere ako plastove. Plastove su tazke a pri orienacii do juhu treba dost opatrne vyberat odtien aby sa nedokrutili jak luky. Co tak sledujem po okoli za 5 rokov su plastaky vyhrkane jak stara embecka.
Iny level je drevo-hlinik.
Naposledy upravil mendo933 : 12.11.10 at 13:20
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

myslim ze moje orzhodovanie medzi incon a fenestra dopadne v prospech inconu, nakolko 65 percentna zlava je dost zaujimava a neviem ci ten rozdiel v kvalite v prospech geneo bude stat za ten doplatok. Ak tam ovsem nejaky rozdiel v kvalite je.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

a kolko tam to mas cenovy rozdiel? rozdiel tam je , porovnavas okna v odlisnych triedach
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no niesu to az tak odlisne triedy. Podla slovenergokno ma geneo +12,5 a incon +2,3 kW/m2 za rok a co som pozeral tak len swisspacer kludne spravi +10 v celkovom hodnoteni. Ak som to teda dobre pochopil. incon ma o 10mm uzsi profil.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
no niesu to az tak odlisne triedy. Podla slovenergokno ma geneo +12,5 a incon +2,3 kW/m2 za rok a co som pozeral tak len swisspacer kludne spravi +10 v celkovom hodnoteni. Ak som to teda dobre pochopil. incon ma o 10mm uzsi profil.
Tak veru ,mne robil rozdiel Geneo VS Incon 3sklo + swisspacer 2.000 EUR+ parapety + žalúzie + montáž , bez dvernej výplne ,ktorú som potom kúpil za 500
Zvíťazil INCON
0 0
lutec lutec

lutec je offline (nepripojený) lutec

Pri Incone si treba dať pozor na kvalitu vyrobených okien a samotnú montážnu firmu. Incon ide už dlhodobo s kvalitou dole len aby udržal konkurencieschopnosť. Mimochodom používa profil od Deceuninck a kovanie Maco rovnako ako ich priamy konkurent Hesta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať