Zavrieť

Porady

namiesto stravnych listkov preplatenie obedov?

Zdravim, zamestnavatel sa rozhodol, ze za nejake dni v mesiaci nekupi zamestnancom stravne listky, ale preplati im obedy. priniesol mi blocky na zauctovanie v cene spolu s DPH 132,30 eur a mna by teraz zaujimalo, ako ich mam zauctovat. Ked napr. viem ze mali narok na 66 ks stravnych listkov. A co s DPH?

Dakujem za rady.
Naposledy upravil Kviksilka : 19.02.15 at 08:37
9 komentárov     zbaliť
veronikasad JU alebo PU ? V akej hodnote sú bločky ?
Kviksilka PU...ide o srocku...blocky su v hodnote 110,25+22,05=132,30eur
veronikasad myslela som cenu obeda/deň
Bambi23 to isté riešim aj ja, tak by ma zaujímala odpoveď. Dnes som tu nahodila novú otázku k tomu. U nás v budove sa otvorilo stravovacie zariadenie a tak sme vymenili gastrolístky za faktúru od nich, ale fakturujú nám obedy s DPH, t.j. 1 obed = 3,60 s DPH. Netuším čo s tým DPH-čkom ďalej.
Kviksilka cenu obeda/deň ? bežne im kupujú lístky v hodnote 3,15 eur...
sa mi zdá, že 55% zo 4,20 eur (2,31eur x 66 dní) viem dať do nákladov...čo je viac ako suma nakúpených obedov..ale čo s DPH?
veronikasad Bambi, ak ide o stravovanie zamestnancov, odpočítaš DPH-čku "na vstupe" a z príspevku zamestnanca odvedieš DPH-čku "na výstupe" (príspevok zamestnanca navýšiš o DPH-čku)
Kviksilka zauctovala som to nasledovne:
ak by dostali SL, tak by mali 66ks po 3,15 eur a z toho 55% by šlo do N (114,35eur). kedze to je viac ako je zaklad dane na blockoch, tak som dala cely zaklad dane do N a DPH som dala zo 472 (kedze zamestnancom sa nic nestahuje).
myslite, ze moze byt? :-/
veronikasad Majitel má kamaráta čiašníka v reštike čo mu zbiera bločky ? Suma 3.15€/deň je minimálna suma SL ak zamestnávatel poskytuje gastrolístky. Aká je skutočná cena obeda na bločku ?
Kviksilka nerozumiem, preco by mal mat kamarata casnika...normalne zaplatil obedy...
na kazdom blocku je cena obeda mensia ako 4,20 eur...su rozne..ale vzdy je to okolo 3,70 s dph
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    ďakujem ... a v kontrolnom výkaze to bude ako uvedené, kde? Cez ID to nahodím a jednou sumou spolu to pôjde do kontrolného výkazu a kam?
    veronikasad prečo cez ID ? Príspevok zamestnanca je prdsa hotovostný príjem cez pokladňu. Alebo mu ho zrážate zo mzdy ?
    Bambi23 áno, zrážka je zo mzdy.
    Takže to môže byť nejak takto:
    - počet obedov v mesiaci - 22 ks á 3,60 s DPH (čo je 3,- Eur bez DPH)
    - 55% zamestnávateľ - 36,30 Eur
    - 45% zamestnanec - 29,70 Eur + 5,94 Eur DPH = spolu zrážka zamestnancovi = 35,64 Eur
    (To mu reálne stiahnem zo mzdy a to DPH, o ktoré som mu navýšila stravu uvediem v ID ako výstup a odvediem, zobrazí sa to aj v kontrolnom výkaze)

    namiesto stravnych listkov preplatenie obedov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.