Zavrieť

Porady

Preučtovanie zostattkových stravných lístkov do nového roku

Dobrý deň potrebujem radu , idem to robiť prvý krát a neviem ako postupovať . Z roku 2014 ostalo firme 38 ks Stravných lístkov ktoré sú platné aj v roku 2015 ,čiže sme ich nevracali . Ako to mám preúčtovať ?? Aby to bolo správne ?
Pri účtovaní faktúr v roku 2014 som účtovala už rozdelené sumy(v 45% sume zamestnanci a 55% zamestnávateľ ) na účet 335xxx /321 ... Interný doklad o spotrebovaných lístkov som robila v prvom polroku 2014- 527xxx/335xxx (55%) a 331xxx/335xxx (45%) .
Postupovala som podľa dokladov ako to robila predomnou iná účtovníčka ...
Prosím o radu ,inak sa asi nepohnem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je to správne účtovanie. Nákup SL účtujeme cez ceniny 213/321. Až na základe výdaja zamestnancom účtujeme cez ID aj potom úhrady za SL, buď cez VL alebo v hotovosti. Nespotrebované SL ku konca roka sú na 213.
    Martina Mikosová Aháá takže to musím celé preučtovať aby som to mala správne , teda môžem to preučtovať spatne ... a výdaj zamestnancom ID účtujem na akých účtoch ?? A tie úhrady musím tiež ked mi zamestnanec zaplatí tak vtedy zaučtujem . A z tej 213 ich už na konci roka už nepreučtujem do budúceho roka to ostáva iba zostatok na tom účte??

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si uvedeným spôsobom účtovala len vydané lístky, nie fakturované, tak na 335 musíš mať ten zostatok 38ks SL.
    Preúčtuj na konci roka - na základe inventúry 213/335 38 SL
    a od januára 2015 už účtuj ssprávne
    213/321
    a spotrebu 527,335,472 / 213
    len poznamenám, že na 527 nemusí byť iba 55% z ceny SL, ale vyššia suma
    (viď iné príspevky na túto tému)

    Preučtovanie zostattkových stravných lístkov do nového roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.