Zavrieť

Porady

Prevod 4izb. bytu do OV- Petržalka

Ahojte poradaci, chcem poprosit o radu. Moji rodicia ako poslední v panelaku nemaju odkupený byt. Na LV je uvedené ze byt patri mestu Bratislava.Zaujimalo by ma, ci je stale mozne byt odkupit do OV a za akych podmienok. Momentalne maju rodicia podpisanu najomnu zmluvu na dobu urcitu. Dakujem vsetkym za informacie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Obávam sa, že byt im prevedený do vlastníctva nebude, ak nebudú mať uzavretú nájomnú zmluvu na dobu neurčitú.

    Zákon č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov:

    § 16
    Osobitné ustanovenia o prevode vlastníctva bytu a nebytového priestoru v dome



    (1) Byt, ktorého nájomcom je fyzická osoba, môže vlastník domu (§ 5 ods. 5) previesť do vlastníctva len tomuto nájomcovi, ak nie je nájom bytu dohodnutý na určitý čas. Týmto ustanovením nie je dotknuté predkupné právo spoluvlastníka domu. 17b)

    Ivva je offline (nepripojený) Ivva

    Ivva
    No veci sa maju tak, nasi mali nejaku dlzobu na najomnom ktoru uhradili. Najprv im stanovili najomnu zmluvu na dobu urcitu a to na 3 roky. Tie ubehnu v marci 2013 a mohli by sme ziadat najomnu zmluvu na dobu neurcitu a byt odkupit ak sa nemylim.

    Ivva je offline (nepripojený) Ivva

    Ivva
    Este by ma zaujimalo ci rodicom predlzia najomnu zmluvu na dobu neurcitu kedze na dobu urcitu uz predlzena bola a rodicia si samozrejme plnili vsetky zavazky a povinnosti z tejto zmluvy vyplyvajuce. Dakujem za odpovede.

    Prevod 4izb. bytu do OV- Petržalka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.