Zavrieť

Porady

Rocne premie - priemerka

AhojTe vsetci,

sa mi hlupej stalo, ze som prebrala mzdy po inej firme a spolu so mzdami mi odovzdali aj priemerky, ktore som v Januari nahrala a pocital sa mi z toho prvy kvartal.
Lenze ja blba som si nevsimla ze do tych priemerok sa niektorim pracovnikom dostala iba 1/4 premie vyplatenej v Novembri, cize som mala aj ja pripocitat 1/4 z tej premie ku priemerke za prvy a druhy stvrtrok a potom este aj treti.

Zaujima ma Vas nazor, ako by ste to vy opravili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja by som to prepočítala u zamestnancov, ktorí čerpali dovolenky a rozdiel by som im doplatila čím skôr.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    a niekto reklamuje, že má nižšiu priemerku ? Ak nie, tak by som to nechal tak.

    ŠtefanD je offline (nepripojený) ŠtefanD

    ŠtefanD
    Ja osobne by som to nechal tak. Ak to nereklamuje zamestnanec už nikto to kontrolovať nebude. (alebo áno - kto?)

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ŠtefanD
    Ja osobne by som to nechal tak. Ak to nereklamuje zamestnanec už nikto to kontrolovať nebude. (alebo áno - kto?)
    Och joj... .

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Mala som z DÚ kontrolu na mzdy,ale ešte v r.1997, pýtali mzdové listy, kontrolovali správnosť výpočtu miezd, ale nepamätám si či zachádzali až do takých detailov.......

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    DÚ s týmto problémom nemá nič spoločné, chudák zamestnanci.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    otaznik
    AhojTe vsetci,

    sa mi hlupej stalo, ze som prebrala mzdy po inej firme a spolu so mzdami mi odovzdali aj priemerky, ktore som v Januari nahrala a pocital sa mi z toho prvy kvartal.
    Lenze ja blba som si nevsimla ze do tych priemerok sa niektorim pracovnikom dostala iba 1/4 premie vyplatenej v Novembri, cize som mala aj ja pripocitat 1/4 z tej premie ku priemerke za prvy a druhy stvrtrok a potom este aj treti.

    Zaujima ma Vas nazor, ako by ste to vy opravili?
    V každok prípade by som to opravila. Ide o spravodlivosť.

    Prečo ale píšete, že ste mali pripočítať 1/4 k prvému, druhému, a tretiemu štvrťroku? Ročná prémia vyplatená v novembri 2004 sa rozpočíta do všetkých štvrťrokov I./2005, II./2005, III./2005, IV./2005.
    Pozor na uplatnenie § 134 odst. 7 ZP. ...Pri určovaní pomerných častí mzdy zamestnávateľ prihliadá na podiel obdobia odpracovaného zamestnancom...z fondu pracovného času na príslušné obdobie.
    Naposledy upravil Maňaska : 27.08.05 at 15:53

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Maňaska
    Pozor na uplatnenie § 134 odst. 7 ZP. ...Pri určovaní pomerných častí mzdy zamestnávateľ prihkliadana podiel obdobia odpracovaného zamestnancom...z fondu pracvonéhočasu na príslušné obdobie.
    Prosím, mohli by ste toto niekto upresniť alebo doplniť jednoduchým príkladom?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    liba2
    Prosím, mohli by ste toto niekto upresniť alebo doplniť jednoduchým príkladom?
    Skús sa pozrieť na túto diskusiu, je to myslím si, vysvetlené dobre.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bea
    Skús sa pozrieť na túto diskusiu, je to myslím si, vysvetlené dobre.
    Prerušilo sa spojenie, niekto mi stál na kábli.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.