Zavrieť

Porady

Výkaz DPH

JU v Alfe, som Q.platca DPH. Za predchadzajúce obdobie som mal nadmerný odpočet. Teraz mi vychádza daň.povinnosť.
Urobilo mi to správne, ak mi tuto daň.povinnosť zaradilo na r. 29 a následne na r.31. Ale nikde nevidím sumu nadmerného odpočtu z predch.obdobia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Ked davas nacitat danove priznanie, tak sa ti objavi tabulka, ci to chces vytlacit na obrazovku alebo tlaciaren. Tak v tej tabulke je okienko, do ktoreho zadas vysku nadmerneho odpoctu a potom ti danove priznanie urobi tak ako ma byt.

    teda dufam, ze si to nemylim s omegou. Nemozem si to tu vyskusat, lebo alfu mam len na svojom domacom pc.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Tlac-Výkaz-Výkaz DPH
    Po oznazeni Q. je dalej kolonka 31, kde sa zapise nadmerny odpoved, ktory sa odpocita od vlast. DP.
    Po zadani Tlac je v tlacive nadmerny odpocet zapisany v r. 31
    r. 29 - r. 31 = r. 32

    Prave som to vyskusala a vypocitalo mi to spravne

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    mgm
    Tlac-Výkaz-Výkaz DPH
    Po oznazeni Q. je dalej kolonka 31, kde sa zapise nadmerny odpoved, ktory sa odpocita od vlast. DP.
    Po zadani Tlac je v tlacive nadmerny odpocet zapisany v r. 31
    r. 29 - r. 31 = r. 32

    Prave som to vyskusala a vypocitalo mi to spravne

    Takto som to robil. Aj teraz. a nadmerný odpočet z predch. Q tam nie je zapísaný.
    mam daň povinnosť na r. 29-440, r30-0,r.31- -440, r32-0
    Naposledy upravil MIŠO T : 12.10.06 at 13:25

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Skusam to a mne tam nadmerny odpocet uvedie... Len este dotaz je ten nadmerny odpocet vacsi ako terajsia danova povinnost?

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    ano nadm odp je 4296 -, dan.pov. je 440,-

    teraz, keď nezadam pred tlačou nadm.odpočet 4296 do r. 31, tak mi vo výkaze dań.povinnosť 440 dá na r.29 a následne ako aj uhradiť na r. 32

    keď zadam nadmerný odpočet pred tlačou 4296, tak vo výkaze mám r.29 440, r. 31 -440, r.32-0
    Naposledy upravil MIŠO T : 12.10.06 at 13:44

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Musíš tam uviesť odpočet len do výšky tvojej daň. povinnosti. Teda tých 440 Sk - do riadku 31.
    Naposledy upravil ZuzanaA : 12.10.06 at 13:54

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    OK. takto ano. to znamená že DU by mi mal vrátit NO-DP , alebo sa može tento NO použiť aj v nasled. období ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.