Zavrieť

Porady

ELDP

Ahojte.

Máme zamestnankyňu, ktorá je zamestnaná od roku 1997 a od r. 2000 až do súčastnosti je na reťazovej rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí dnešným dňom. Zároveň sme sa dohodli na ukončení PP s odstupným. Ako mám vypísať ELDP?
Usporiadat
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
elizabet100
Ahojte.

Máme zamestnankyňu, ktorá je zamestnaná od roku 1997 a od r. 2000 až do súčastnosti je na reťazovej rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí dnešným dňom. Zároveň sme sa dohodli na ukončení PP s odstupným. Ako mám vypísať ELDP?
ELDP bude treba vypísať od obdobia 1.1.2004. V roku 2004 uvedieš znak poistenia RD a do "kal. dní vyl. dôb" zadáš 366 dní.
V roku 2005 uvedieš znak poistenia RD, ale len do 30.6.2005. Do stĺpca "kal. dni vylúčených dôb" uvedieš počet kalendárnych dní až do konca PPV - t.j. do dnes.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

ďakujem, pekne za odpoved. Ešte mám otázku Evidenčný list po ukončení PP zasielam do Soc. poisťovne originál, kópia ostáva pre mňa a aj zamestnancovi dávam kópiu?
0 0
Kysel Kysel

Kysel je offline (nepripojený) Kysel

Zamestnancovu sa kópia evidenč.listu nedáva. On len podpisuje tento EL.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

elizabet100
ďakujem, pekne za odpoved. Ešte mám otázku Evidenčný list po ukončení PP zasielam do Soc. poisťovne originál, kópia ostáva pre mňa a aj zamestnancovi dávam kópiu?
Ja zasielam originál aj kópiu do SP spolu so sprievodným listom, v ktorom ich žiadam o potvrdenie kópie a zašlú mi ju potvrdenú naspäť. Mám istotu, že to tam dostali.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Chcela by som sa opýtať, či sa posiela na konci roka Zoznam odoslaných ELDP socialnej poistovni, že vlastne koľko sme v danom roku poslali ELDP sociálnej poistovni.???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Chcela by som sa opýtať, či sa posiela na konci roka Zoznam odoslaných ELDP socialnej poistovni, že vlastne koľko sme v danom roku poslali ELDP sociálnej poistovni.???
Nič neposielaš.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No nebola som si ista, lebo ked mi predala stara mzdarka mzdy, tak tam bol zoznam odoslanych ELDP, pečiatka našej firmy, jej podpis a pečiatka SP.
Takže nič, ok, už som sa zľakla, že som niečo premeškala. Ďakujem pekne, pekny den
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
No nebola som si ista, lebo ked mi predala stara mzdarka mzdy, tak tam bol zoznam odoslanych ELDP, pečiatka našej firmy, jej podpis a pečiatka SP.
Takže nič, ok, už som sa zľakla, že som niečo premeškala. Ďakujem pekne, pekny den
ELDZ do roku 2003 sa každý rok doplňovali o údaje,a ododvzdávali na SP. Od roku 2004 už sú v trezore:pvo firme, posielajú sa s doplnenými údajmi iba pri ukončení PP.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

chcela by som sa spytat, co sa dava do kal. dni vyluc. dob? myslela som, ze neplatene volno a absencie a pod. vratili mi formular, ze tam sa uvadzaju PN a absencie sa tam neuvadzaju. PN tam mam dat od prveho dna alebo az 11teho?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

evae
chcela by som sa spytat, co sa dava do kal. dni vyluc. dob? myslela som, ze neplatene volno a absencie a pod. vratili mi formular, ze tam sa uvadzaju PN a absencie sa tam neuvadzaju. PN tam mam dat od prveho dna alebo az 11teho?
PN až od 11. dňa.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den.
Chcem sa Vás opýtať ak zamestnanec bol zamestný u nás len 3 mesiace
tiež mu musím vystaviť Evidenčný list a poslať na SP????
Ďakujem veľmi pekne.
Pekný den.
Silvia
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

SilviaS
Dobrý den.
Chcem sa Vás opýtať ak zamestnanec bol zamestný u nás len 3 mesiace
tiež mu musím vystaviť Evidenčný list a poslať na SP????
Ďakujem veľmi pekne.
Pekný den.
Silvia
Áno........
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula
Áno........
Na ELDP uvedieš dobu poistenia, dobu trvania PP, jeho VZ a poprípade vylúčitelné doby.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, prosím Vás, ošetrovné-tzv. OČR-ka patrí medzi kalendárne dni vylúčených dôb??? Alebo tam patrí len ošetrovné od 11.dňa?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nikulik
Ahojte, prosím Vás, ošetrovné-tzv. OČR-ka patrí medzi kalendárne dni vylúčených dôb??? Alebo tam patrí len ošetrovné od 11.dňa?
Myslím si, že je to ako u PN, od 11. dňa.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
smith
Myslím si, že je to ako u PN, od 11. dňa.
Ja si myslím,že pri ošetrovnom od prvého dňa
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ošetrovné až od 11. dňa potreby ošetrovania. Tak je to na tlačive ELDP.
Opravujem: aj ošetrovné prvých 10 dní.
Naposledy upravil Zita4 : 14.06.06 at 06:17
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Pozerala som na stránku SP - návod na vyplnenie ELDP http://www.socpoist.sk/ext_files/fil...cument_199.pdf
kde je uvedené nasledovné:
Kalendárne dni vylúčiteľných dôb:
uvádza sa počet kal. dní obdobia
- po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné, ...
- ošetrenie člena rodiny od 11. dňa...
Z toho som pochopila, že na ELDP sa uvádza doba ošetrovania člena rodiny od 1. dňa (odo dňa kedy poberal ošetrovné + ďalšie dni po ktoré síce ošetrovné nepoberal, ale chorého člena rodiny ošetroval).
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ingrid G.
Pozerala som na stránku SP - návod na vyplnenie ELDP http://www.socpoist.sk/ext_files/fil...cument_199.pdf
kde je uvedené nasledovné:
Kalendárne dni vylúčiteľných dôb:
uvádza sa počet kal. dní obdobia
- po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné, ...
- ošetrenie člena rodiny od 11. dňa...
Z toho som pochopila, že na ELDP sa uvádza doba ošetrovania člena rodiny od 1. dňa (odo dňa kedy poberal ošetrovné + ďalšie dni po ktoré síce ošetrovné nepoberal, ale chorého člena rodiny ošetroval).
Ingrid, máš pravdu, opravím si predchádzajúci príspevok. Vďaka.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Aj ja som to opisovala z ELDP, tak som rada, že to bolo nakoniec predsa len dobre napísané
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať