Zavrieť

Porady

ELDP

Ahojte.

Máme zamestnankyňu, ktorá je zamestnaná od roku 1997 a od r. 2000 až do súčastnosti je na reťazovej rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí dnešným dňom. Zároveň sme sa dohodli na ukončení PP s odstupným. Ako mám vypísať ELDP?
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže OČR-ka tak isto ako PN-ka, od 1. dňa. OPRAVA, nie ako PN-ka, lebo ta sa v ELDP uvádza až od 11. dňa.
To znamená, že do kolonky VZ davam vymeriavací základ, kde je zahrnutá aj OČR, a potom je zvlásť len OČR v kolonke VZ počas vylúč. dôb. Tak je to?
Naposledy upravil nikulik : 14.06.06 at 13:01
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik
Takže OČR-ka tak isto ako PN-ka, od 1. dňa.
To znamená, že do kolonky VZ davam vymeriavací základ, kde je zahrnutá aj OČR, a potom je zvlásť len OČR v kolonke VZ počas vylúč. dôb. Tak je to?
Takže si aj odpovedam : na zadnej strane ELDP je napísané, že VZ počas vylúč. dôb je zahrnutý aj v kolonke VZ.
0 0
antonia111 antonia111

antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

OČR-ka od 1.dňa. no PN od 11 .dňa. Prvých 10 dní PN sa neuvádza do KDVD.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Na zadnej strane ELDP je ku "VZ počas vylúč. dôb" vysvetlené:uvedie sa VZ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky a počas poskytovania náhrady mzdy z vážnych prevádzkov. dôvodov.
Tým sa myslí PN-ka, aj OČR-ka, ano?
A ešte niečo:myslí sa tam VZ dosiahnutý za tie dni ktoré bol zamestnanec na PN, alebo OČR-ke? Alebo za celý mesiac, v ktorom zamestnanec čerpal PN-ku alebo OČR-ku??
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nevie mi naozaj nikto poradiť??
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

nikulik
Na zadnej strane ELDP je ku "VZ počas vylúč. dôb" vysvetlené:uvedie sa VZ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky a počas poskytovania náhrady mzdy z vážnych prevádzkov. dôvodov.
Tým sa myslí PN-ka, aj OČR-ka, ano?
A ešte niečo:myslí sa tam VZ dosiahnutý za tie dni ktoré bol zamestnanec na PN, alebo OČR-ke? Alebo za celý mesiac, v ktorom zamestnanec čerpal PN-ku alebo OČR-ku??
Myslí sa tým počas vylúč. dôb. Ja som tam ešte nikdy nič neuviedla.
Toto som našla na stránke SP:
Vymeriavací základ počas vylúčených dôb

(Rubrika sa nevypĺňa zamestnancom narodeným po 31. decembri 1984)
(Údaje pre určenie sumy dôchodku podľa predpisov účinných do 31. decembra 2003)
Uvedie sa:
  • vymeriavací základ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky (predtým vyrovnávací príspevok v tehotenstve a materstve) a
  • náhrada mzdy z vážnych prevádzkových dôvodov, pre ktoré zamestnávateľ nemôže prideľovať zamestnancovi prácu - § 142 ods. 4 Zákonníka práce v znení zákona č. 210/2003 Z. z. (predtým § 130 ods. 3 Zákonníka práce).
Tieto sumy je potrebné v súlade s § 138 ods. 1 zákona č. 461/2003 Z. z. v znení zákon č. 721/2004 Z. z. započítať aj do vymeriavacieho základu uvedeného v rubrike „VZ” (na určenie sumy dôchodku podľa zákona č. 461/2003 Z. z.), rovnako ako aj sumu ostatných náhrad mzdy pri prekážkach v práci podľa osobitného predpisu (napr. § 136 až 144 Zákonníka práce v znení zákona č. 210/2003 Z. z.).
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tak tomuto teraz už vôbec nerozumiem. Tak PN-ka a OČR-ka sa píše do "Kal. dni vylúč. dôb" ale nie do "VZ počas vylúč. dôb"????
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

nikulik
Tak tomuto teraz už vôbec nerozumiem. Tak PN-ka a OČR-ka sa píše do "Kal. dni vylúč. dôb" ale nie do "VZ počas vylúč. dôb"????
OČR, PN (od 11. dňa) sa uvádza do kalendárnych dní vylúčiteľných dôb.

Opisujem z ELDP:
"VZ počas vylúčiteľných dôb:
uvedie sa VZ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky (predtým vyrovnávací príspevok v tehotenstve a materstve) a počas poskytovania náhrady mzdy z vážnych prevádzkových dôvodov, pre ktoré zamestnávateľ nemôže prideľovať zamestnancovi prácu - §142 idst, 4 ZP, ich suma je uvedená aj vo VZ uvedenom v rubrike VZ."
Nemocenské a ošetrovné sa nepíšu do VZ počas vylúčiteľných dôb.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Poraďte mi prosím čo mám robiť, keď som pri odchode zamestnanca odovzdala ELDZ na SP a potom sme mu ešte dodatočne preplácali dovolenku.
Myslím, že sa na ELDZ nič nemení, keďže pri dodatočnom preplácení dovolenky po ukončení prac. pomeru sa z tejto sumy odvody neplatia.
Je to tak? Alebo je tam (na ELDZ) nejaká zmena?Ak ano, aká a ako ju napravím?
Ďakujem.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

Nie, nepatrí do VZ pre dôchodkové poistenie dodatočné preplatenie dovolenky po skončení PP. ELDP sa tým nezmení.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Keďže sa náhrada za nevyčerpanú dovolenku nezahrnula do vymeriavacieho základu, neopravuješ ELDP.
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

chcem vas poziadat o radu:
robim prvykrat ELDP pre zamestnankynu, ktora bola od 29.6.2006 na materskej dovolenke, a k 1.8.2008 dala vypoved.
tak do "kal.dni vylúč. dôb" dam aj dni ktore bola na materskej alebo len na rodičovskej dovolenke????
r.2006 .................."kal.dni vylúč. dôb" je 97 dni
r.2007............................................ ..365
r.2008............................................ ..213

je to takto správne??

dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať