Zavrieť

Porady

Dobre sporenie Istota

Zdravim, chcem sa opýtať či ma niekto z vas dobre sporenie Istota od poštovej banky a či ste z nim spokojny alebo aký nazor mate nato. Urok je 2,50% p.a. pod podmienkou že v mesiaci zrealizujete platbu aspon v hodnote 10€ . Je to sporenie na 10 rokov.
Naposledy upravil Janko5.5 : 04.03.16 at 16:06
14 komentárov     zbaliť
misoft Vieš vôbec, čo znamená úrok p.a.? Je to úrok per annum - ročný úrok. Takže zabudni na nejakých 10€ každý mesiac. Úrok sa ti pripíše raz za rok. 2,5%! Takže napr. z tisícky budeš mať po roku 25€ navyše. Na ďalší rok to bude opäť 2,5%, ale z 1025 = 25,62......
A to som ešte neuviedol, že z toho úroku sa odvádza daň. Takže ani tých 25€ v prvý rok nebude, ale niečo okolo 19-21€
Kvaka Ja to čítam tak, že mesačne bude šetriť minimálne 10€, aby mal taký úrok. Môže aj viac. Našla som, že zvýhodnená sadzba 2,50 % p. a. je za pravidelné sporenie v hodnote aspoň 10 € mesačne.
buchač Ja to čítam tak, že Poštovú banku je potrebné obísť véééľkym oblúkom...
Janko5.5 Ak by som mesačne sporil 40 eur po 10 rokoch by som mal okolo 5700€ z urokmi a v čistom už bez dane
Oliwa Misoft, čítaj s porozumením... "ak príde každý mesiac aspoň 10 € " = minimálny mesačný vklad. Je to tak, ako píše Kvaka...
misoft Nuž ja som to asi porozumel asi inak.... že očakával, že každý mesiac mu príde 10€... na účet... pre tento 2,5%-ný úrok.
Ak by napísal normálne, že "bude" na účet vkladať mesačne 10€ ... to je iná formulácia....
sito Komu Pán Boh, tomu všetci svätí! Prečo nie ISTOTA poštovej banky, že?

Veď aj v nemocnici sa vás opýtajú " Isto ste sem prišli umrieť? Ale to nebude zadarmo! Umrieť musíte v súlade so zákonom o sociálnom poistení, inak, NIE! Nesmiete.

Finančný efekt pre život? Ako Hirošima. Zvery kalkulujú, zvieratá ju, tú možnosť, nemajú, žijú. Chcú prežiť. Umožnia im to ZVERY?
Janko5.5 Prečo si mysliš sito že je to zle sporenie?
misoft Tak sa ich spýtaj, či ten úrok je fixný - celých 10 rokov. Stavím sa že nie. Keď vtáčka lapajú - pekne mu spievajú...
Tým chcem naznačiť: Napísali A, ale už nenapísali B.
Je celkom možné, že ten úrok bude rok-dva a odrazu už bude 2%.... 1,5%....1%..... a po deviatich rokoch možno bude len 0,5%.....
Banky totiž majú jeden "dobrý" zvyk - bez upozornenia meniť úrokové sadzby, ale tak, aby len ony zarobili.... klientovi to však oznámia max. mesiac vopred. Ty na 10 rokov sporenie - ani šancu nebudeš mať na to, aby si si nasporené od nich vybral, inak "porušenie" podmienok = sankcia = dostaneš biedny zvyšok...
Janko5.5 pišu že urok je garantovany počas celej doby viazanosti
veronikasad aké sú sankcie za príp. predčasný výber ?
Janko5.5 5% z vloženej sumy
veronikasad Majú to dobre prepočítané, na takéto sporenie by ma nikto nenahovoril
buchač Janko5.5 (Dnes 13:20) Ak by som mesačne sporil 40 eur po 10 rokoch by som mal okolo 5700€ z urokmi a v čistom už bez dane
===================================
...a keby si sporil po 80€,tak po 10 rokoch by si mal okolo 11400€ (možno aj viac) s úrokmi....a v čistom už bez dane...

...a keby si ....

...a keby pes ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    a preco chces ist vobec cez banku? chod cez kolektivne poziciavanie, ja som sice neivestovala ale si zobrala cez nich pozicku ale urok ktory splacam priamo ludom je 8,6 % a nie niake trapne 2percenta. Ked to vyplatim tak urcite planujem cez nich investovat.

    Dobre sporenie Istota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.