Zavrieť

Porady

Ako sa zbaviť pooperačných bolestí?

Pred nedávnom som absolvoval operáciu kolena (po úraze) a bolesti ma vôbec neprechádzajú :/ Nie som zástanca hltania liekov, viete mi poradiť nejakú inú možnosť? Začínam byť už zúfalý...
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Co je pred nedavnom? Uz si po rehabilitaciach? Kupelnu liecbu si absolvoval?
bettylou Aké bolesti máš konkrétne na mysli?
Paťo45 Ostrá bolesť a to sa často nemusím ani snažiť chodiť :/ neviem, ako to lepšie opísať... pozná to niekto?
buchač Čo je to "nedávno"...???
Aká operácia...laparoskopická a či klasický skalpel ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Po operácii kolena sa zvyčajne aplikujú tri injekcie po týždní raz za pol roka - raz za rok. Ide o to, aby si telo zvyklo tvoriť vnútornú výplň kolena, dovtedy to bolí. Niekedy pomôžu aj využívať 3 balenia ArtroStop.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko po kazdej operacii? Ake injekcie? Ja som absolvoval laparoskopicku opraciu menisku a nemal som ziadne bolesti, ani ziadne injekcie. Mal som mat? Co je to vypln kolena?

    Hmmm, zahodno je byt opatrny s takymito odpovedami
    Mária27 Tiež som mala operáciu menisku laparo, viem o čom hovorím.
    taiko no len to si nenapisala pred tym. Tak ako si to napisala, to vyznieva ze po operacii kolena "zvycajne" treba injekcie, proti bolesti a nejaku vypln kolena ci co. Ja som nemal ani injekcie, ani vypln kolena, ani artostop a vsetko som zdarne prezil bez bolesti. Okrem toho ani nevieme, aky typ opearcie ma zadavatel za sebou a po akom type operacie nasleduje "zvycajne" to, co popisujes Ty.
    Neber to prosim zle, ale myslim, ze pri takychto temach by bolo dobre co najpresnejsie odpovedat.
    Kabaka123 tak tak tak
      zbaliť

    IIla je offline (nepripojený) IIla

    IIla
    Zistiť príčinu bolestí: po operácii môže byť koleno citlivejšie... prievan, ťažký paplón, nevhodná poloha kolena, prípadne strava, ktorá nezohľadňuje potreby tela po operácii.
    Mne lekári odporúčali po (inej) operácii dbať na dostatok bielkovín, vápnika a vitamínov skupiny B v potrave.

    Ak by ťažkosti pretrvávali, je vhodné poradiť sa s lekárom.
    Paťo45 Snažím sa mať stravu plnú vitamínov, dopĺňam ich aj tabletkami, no necítim, že by sa niečo menilo k lepšiemu, bolesti neustupujú... k lekárovi som objednaný až o pár dní...

    betty112 je offline (nepripojený) betty112

    betty112
    Ortopedi na oddeleni, kde ti to robili, vyhynuli? Ak tam nechces ist (nechapem), napis: Artroskopia alebo otvorena OP ? Kedy? Aka bola diagnoza ? Ake su teraz bolesti? Kedy (poloha, pohyb, rano, vecer, kedy prestanu alebo sa zmiernia, ..) ? Ostatne tazkosti (teploty, opuch, cervena koža a pod.)
    bettylou to si ty Kamil?

    Ako sa zbaviť pooperačných bolestí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.