Zavrieť

Porady

plastové/drevené okná - skúsenosti s výrobcami na východe SR

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ahojte východňare ... scela by som sa opýtať, aké máte konkrétne skúsenosti s výrobcami plastových/drevených okien na východe (lokalizácia: Košice a blízke okolie) ... potrebovala by som nejaké referencie na firmy (prístup k zákazníkovi, kvalita práce, rýchlosť dodávky, celková spokojnosť s firmou a pravdaže s oknami).

Za tipy vopred ďakovala


Skúste www.referencie.sk
Naposledy upravil Richard : 18.02.12 at 08:11
Usporiadat
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Skús Eurodreveník Žehra-Hodkovce. My sme spokojní s kvalitou, s rýchlosťou aj s cenou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ahoj Vlaďa,
tak už zháňaš okná ??? My tiež, rozhodli sme sa nakoniec pre plastové, lebo keď bude treba robiť s drevenými údržbu budeme starí .....Okná berieme od fa Hesta z Prešova, zatiaľ samé chvály, tak uvidíme.
Ponuku som si dala urobiť v 3 firmách o ktorých viem, že nepoužívajú poľské plasty a táto bola aj cenovo najlepšia a odporučila ju aj firma čo nám robí dom.
Maja
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Ja mám okná z firmy NOVES Košice, mám ich 3 roky a som veľmi spokojná s kvalitou aj s cenou.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, my tiež chceme ešte tento rok vymieňať okná, len sa nevieme rozhodnúť, či drevenné alebo plastové?
Vie mi niekto poradiť, nejaké predajcu aj s montážou okolie Nového Mesta nad Váhom? Hlavne, aby to rýchlo urobili a za dobrú cenu. Má niekto skúsenosti?
Ďakujem za príspevky.
Nechcem pridávať novú tému, tak preto som to vsunula sem.
Naposledy upravil jenny7 : 08.09.06 at 14:07
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

maja
Ahoj Vlaďa,
tak už zháňaš okná ??? My tiež, rozhodli sme sa nakoniec pre plastové, lebo keď bude treba robiť s drevenými údržbu budeme starí .....Okná berieme od fa Hesta z Prešova, zatiaľ samé chvály, tak uvidíme.
Ponuku som si dala urobiť v 3 firmách o ktorých viem, že nepoužívajú poľské plasty a táto bola aj cenovo najlepšia a odporučila ju aj firma čo nám robí dom.
Maja
teda neviem aké máte informácie o údržbe drevených okien, ale s našimi farbami je údržba odporúčaná každé 2-3 roky. A pozostáva zo setu dvoch prípravkov a handričky. Na okná sa prípravok nanesie ako pri umývaní rámov. Nie klasika štetcom.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ako výrobcovia drevených okien som za drevené!Drevo ako materiál a jeho vlastnosti sú známe už pekných pár sto rokov. A plast.....
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
my ideme na jar dávať drevené eurookná. už sa teším .

tie "naše" okná sa ošetrujú 2x ročne tekutým prípravkom, presne ako písala Ninna - iba pretrieť handričkou. Ale ona písala raz za 2-3 roky?

Inak by ma zaujímalo, ako sa pohybujú ceny drevených okien u našich východných spoluobčanov . Nás to výjde na 3-izbový byt so žalúziami a sieťkami cca 110 tisíc ( to je najlacnejšia ponuka). Aké máte ponuky vy?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

maja
Hesta z Prešova,
S touto firmou mám i ja (a nielen ja) dobrú skúsenosť...v KE majú kanclík na Masarykovej (JAMBO) - oproti žel. nemocnici.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ninna
teda neviem aké máte informácie o údržbe drevených okien, ale s našimi farbami je údržba odporúčaná každé 2-3 roky. A pozostáva zo setu dvoch prípravkov a handričky. Na okná sa prípravok nanesie ako pri umývaní rámov. Nie klasika štetcom.
Súhlasím, ale po 10-15 rokoch ich bude treba predsa len prelakovať a to sa mi už asi nebude chcieť.....Aj ja som chcela do domu dať pokiaľ sa dá, len prírodné materiály. Ale máme otvor v stene 3x2,5m, ktorý treba preskliť, tak sme sa dreva obávali, lebo chceme na ňom čo najmenej priečok.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

O drevené okno keď sa budete starať vydrží Vám aj 200 rokov. A opäť plast si už asi nenatriete...
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

nevravim ze nie, ale drevo davat do bytovky je jak lepit znacku mercedes na skodovku 120 ..... a to si mozu dovolit len ti majetnejsi ...
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

mne na eurookna urobili cenovu ponuku do 3ojizboveho bytu s balkonom .... cca 90 litrov (v Humennom)
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Velettka
nevravim ze nie, ale drevo davat do bytovky je jak lepit znacku mercedes na skodovku 120 ..... a to si mozu dovolit len ti majetnejsi ...
Tomuto celkom nerozumiem. Pokiaľ ide o farbu tak drevené sú tiež vo verzii biela.A pokiaľ ide o peniaze: Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kúpiť lacné veci....
Aj na západe je trend vymieňať plast za drevo a oni začali podstatne skôr s eurooknami.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

ja viem, že su vo farbe biela, ale vo farbe nie je problem, len si myslim, ze do bytovky davat eurookna je uplne zbytocny luxus ... tak to vnimam ja, pretoze kvalitne plastove ti posluzia rovnako dobre a nemusis sa o ne tak starat jak o eurookna ..... kebyze byvam v rodinnom dome, jednoznacne dam eurookna, ale do bytovky uplne stacia plastove ......tot len moj skromny nazor
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Súhlasím na 50%.Ale moja srdcovka je drevo. Tak úžasný materiál a tie krásne výrobky, ktoré dotvárajú exteriér aj interiér....
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

ja osobne odporucam okna firmy Noves okna s.r.o., www.noves.sk. Su etablovany po celom Slovensku a maju kvalitne vyrobky. Existuju uz 11 rokov.
Na ich stranke si pozri, kde v Kosiciach maju pobocku. Inac mam od nich okna, aj moja mama a aj brat. Nemame ziadne problemy.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
My osobne máme doma plastové okná od 2 firiem:
staršie okno máme od fy DOR Plast už 8 rokov, zatiaľ úplná spokojnosť, okrem umývania a mierne natiahnutých vnútorných žalúzií žiadne závady,
zvyšné okná a balkón máme od fy SK-Forest - inštalovali nám to v apríli 2004, a i keď ešte prešli iba 2 roky, nemali sme s nimi žiadne starosti.

Naopak, pripojím jednu negatívnu skúsenosť mojich známych s firmou LK-Servis, majú síce všade reklamy a je to pomerne veľká a známa firma, ale napriek tomu vyrobili niektoré zmätky pri inštalácii i v kvalite materiálu, pričom cena nebola nijak dumpingová.
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Zdravím.
Ja mám plastové okné od firmy NOVES, s ktorými som spokojný........ Len pozor, som veľmi nespokojný s prístupom majiteľa firmy Pavlík, ktorý tieto okná montuje. Zatiaľ som to postúpil na Reg. združenie spotrebiteľov a na SOI. Uvidím ako to dopadne.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Aj keď nie som z východu, vyjadrím sa. Bývam na bytovke, pred mesiacom sme dávali v obývačke nové plastové okno aj s balkónom, tiež bola dilema či plastové, lebo máme novú plávajúcu podlahu, vymenili sme stenu za svetlejšiu a modernejšiu. Biele okno by tam vyniklo ako päsť na oko.Nakoniec nás majiteľ firmy zobral do nejakej výstavnej miestnosti, kde som zostala s úžasom stáť nad všeliakými variantmi. Takže mám plastové okno s balkónom vo farbe zlatý dub /na nerozoznanie od dreveného/s medenými žalúziami. Spolu s montážou, demontážou a odvozom /i likvidáciou/starého nás to stálo 19450,- Sk aj s DPH. Klasické biele sú o 30% lacnejšie. Sklo aj rámy sú dovážané z Nemecka.
A návštevy v len v nemom úžase pozerajú, keď k nám prídu. Izba je ako z katalógu na bývanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať