Zavrieť

Porady

plastové/drevené okná - skúsenosti s výrobcami na východe SR

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ahojte východňare ... scela by som sa opýtať, aké máte konkrétne skúsenosti s výrobcami plastových/drevených okien na východe (lokalizácia: Košice a blízke okolie) ... potrebovala by som nejaké referencie na firmy (prístup k zákazníkovi, kvalita práce, rýchlosť dodávky, celková spokojnosť s firmou a pravdaže s oknami).

Za tipy vopred ďakovala


Skúste www.referencie.sk
Naposledy upravil Richard : 18.02.12 at 08:11
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Neberte tento prispevok ako nejaky hlas proti drevenym oknam. Len chcem povedat, ze platovych sa nemusite obavat, pokial Vam ich nerobia nejaki fuseri.

Ja mam jedny z prvych plastovych okien ktore sa tu predavali po revolucii pred 14 rokmi. Na druhej strane sme ich kupili od solidnej firmy, ktora partri k tym skor drahsim na Slovensku. No su to iba 3 komorove okna, stavebna sirka je myslim nejakych 60 alebo 65 mm a napriek tomu maximalna spokojnost.

Za cely cas ziadne problemy, funguju ako neve, na vonkajsej strane je navarena ta folia (imitacia dreva), ktora vobec nemeni vzhlad, co ma dost prekvapilo. Teraz som v rame dokonca objavil drazku na 3. tesnenie, tak som ho kupil a dodatocne som ho tam natlacil. Bolo to na cely barak 900 Sk a nerobil som to preto, ze by to zle izolovalo, ale ze to snad predsa len o nejake to percento zlepsi izolacne vlastnosti, co nikdy nie je na zavadu.

Ja to mam este so sklami s koef. 2,9, dnes sa standardne davaju 1,1, takze sa ich perspektivne chystam vymenit. Teda myslim vymenit iba skla, (co je velmi jednoduche) a nie cele okna.

Drevo je super, sam mam k tomu materialu celkom iny vztah, ako k plastu. Ale drevene okna davajte iba tam, kde ste si 100% isti, ze sa Vam nebude nikdy kondenzovat vlhkost. Poznam par ludi, ktori dali za okna asi 3 x viac ako ja a teraz strasne lutuju, ze nedali plast. Dokonca jeden znamy daval tu hubu, co mu tam rastie na laboratorny rozbor a snazi sa vyrobcovi dokazat, ze to drevo (meranti) bolo napadnute uz pred vyrobou okien.
0 0
Sunco Sunco

Sunco je offline (nepripojený) Sunco

My máme výborné skúsenosti s KAAG, s.r.o.
Cena a kvalita sú neporovnateľné s konkurenciou a majú 6 rokov záruku. Problémom sú akurát, dlhšie dodacie podmienky, ale to je pochopiteľné kvôli ich zdĺhavej povrchovej úprave. Počkať sa oplatí, pomaly ďalej zájdeš. Nájdeš ich tuším www.okno-dvere.eu
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

misomiso Pozri príspevok
Drevo je super, sam mam k tomu materialu celkom iny vztah, ako k plastu. Ale drevene okna davajte iba tam, kde ste si 100% isti, ze sa Vam nebude nikdy kondenzovat vlhkost. Poznam par ludi, ktori dali za okna asi 3 x viac ako ja a teraz strasne lutuju, ze nedali plast. Dokonca jeden znamy daval tu hubu, co mu tam rastie na laboratorny rozbor a snazi sa vyrobcovi dokazat, ze to drevo (meranti) bolo napadnute uz pred vyrobou okien.
Ako suvisi drevo s plesnami? Tie vznikaju, ked nieje odvetrana vlhkost a je jedno, ci su okna z dreva alebo plastu. Ide len o to, kolko vlhkosti pustia von a kolko treba pustit vetranim.
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

AndrejG Pozri príspevok
Ako suvisi drevo s plesnami? Tie vznikaju, ked nieje odvetrana vlhkost a je jedno, ci su okna z dreva alebo plastu. Ide len o to, kolko vlhkosti pustia von a kolko treba pustit vetranim.
Drevo súvisí s plesňami dosť podstatne. Ak je problém s vlhkosťou, okná odídu okamžite. Plesne na stenách sa dajú riešiť napr. Savom, ale ak ti začnú rásť huby na novom eurookne, tak je s ním koniec. Plastové okná môžeš dať aj do krytej plavárne.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

wierdo Pozri príspevok
Drevo súvisí s plesňami dosť podstatne. Ak je problém s vlhkosťou, okná odídu okamžite. Plesne na stenách sa dajú riešiť napr. Savom, ale ak ti začnú rásť huby na novom eurookne, tak je s ním koniec. Plastové okná môžeš dať aj do krytej plavárne.
Este som nevidel plesen na novych euro-oknach. Ked sa tak stane, to musi byt sakramentsky odfklanuta stavba a urcite to nesuvisi s oknami.
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

AndrejG Pozri príspevok
Este som nevidel plesen na novych euro-oknach. Ked sa tak stane, to musi byt sakramentsky odfklanuta stavba a urcite to nesuvisi s oknami.
To mas sice pravdu. Problem je ale v tom, ze ak sa nejaky problem vyskytne (nejake zatekanie, kondenzacia, zle odvetranie "zimnej zahrady" a pod) tak si to odnesu okna, ak su drevene. Problem so zatekanim alebo kndenzom treba samozrejme riesit, ale ak sa medzitym znicia drevene okna, mas o problem viac. To je ten rozdiel. Ak je stavba sucha, a pouzivana rozumne, tak samozrejme ziaden problem s drevenymi oknami nemoze vzniknut. Plastove maju ale tu vyhodu, ze ich mozes dat aj pod vodu.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, má niekto skúsenosti s drevenými oknami od firmy Oklandia v Košiciach?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

nela07 Pozri príspevok
Ahojte, má niekto skúsenosti s drevenými oknami od firmy Oklandia v Košiciach?
Neviem, akú kvalitu okien majú, ale serióznosť nemajú najlepšiu. Rodičia si u nich objednali plastové okná, všetko si na ten deň pripravili (poodsúvali nábytok, zakryli ho fóliami) a oni doniesli okná s čiernym gumeným tesnením, hoci vyslovene pri objednávaní žiadali svetlé. Ešte šťastie, že si to všimli predtým, než im vybrali staré okná. Tak museli odložiť výmenu asi o týždeň... Okrem toho, jedno krídlo urobili s otváraním na opačnú stranu, ako chceli a asi po roku im okná začali "vŕzgať".
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

ďakujem za názor. Dali sme si urobiť ponuky na drevené okná. Oni vychádzajú najlacnejšie. No uvidíme, ako sa nakoniec rozhodneme. Ešte raz ďakujem.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
nela07 Pozri príspevok
ďakujem za názor. Dali sme si urobiť ponuky na drevené okná. Oni vychádzajú najlacnejšie. No uvidíme, ako sa nakoniec rozhodneme. Ešte raz ďakujem.
ˇ
Ak chceš plastové tak doporučujem OKNOPLAST KRAKOW na Alžbetinej
http://www.oknoplast.com.pl/
Ak drevene tak Drevovýroba Kočiš -Žehra
http://www.drevovyrobakocis.sk/
0 0
andrej122 andrej122

andrej122 je offline (nepripojený) andrej122

Mam eurookna od firmy profiokno prešov ,slovenska 75,toto leto to je uz treti rok,je medzi nimi aj posuvna stena 322 na 210 pri ktorej som mal najvecsi strach ohladne tepelnej izolacie,ale vsetko O.K,do garaze ktora je mimo domu som dal plast no je to nebo a zem,som rad ze som sa rozhodol pre drevo.
0 0
Angibabuska Angibabuska

Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

Zdravim!

Chceme menit okna na Terase v KE, a zaujima nas to, ze ci sa nam oplati kupit okna s trojitym sklom alebo stacia s dvojitym? Aky je rozdiel? Nemate nahodou dajaku dobru a lacnu firmu? Samozrejme nam zalezi aj na kvalite.
Diky!
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Angibabuska Pozri príspevok
Zdravim!

Chceme menit okna na Terase v KE, a zaujima nas to, ze ci sa nam oplati kupit okna s trojitym sklom alebo stacia s dvojitym? Aky je rozdiel? Nemate nahodou dajaku dobru a lacnu firmu? Samozrejme nam zalezi aj na kvalite.
Diky!
Sestre menili minulý týždeň okná (SLOVAKTUAL) a dali jej okná s trojitým sklom za cenu s dvojitym sklom - vraj majú teraz akciu.
0 0
Angibabuska Angibabuska

Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

A ma vyznam si dat okna s trojitym sklom alebo nie je tam ziadny rozdiel?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ahojte, máte niekto skúsenosti s oknami firmy HERTOP Topoľčany?

nieje to východ, ale nechcem zakladať novú tému
0 0
zedino zedino

zedino je offline (nepripojený) zedino

dobry den stavebnici, z casu na cas prichadzam na "poradu" pre inspiracie, tentokrat som rad ze som objavil prave tuto temu, staviame novostavbu pri KE, teraz sme v stadiu vyberu dodavatelov na okna, chceme plastove, ktoze by sa staral na dochodku o drevene vsak :-)?, oslovil som postupne firmy Karon - Incon, Slovaktual, Solidstav, Rakystav, Oknoplast Group, Wiber - stropkovska firma, a nakoniec sme zuzili vyber na Karon, Rakystav - kvoli HS portalu, Oknoplast - Thermic 90 profil s 0,8 U koeficientom a izolacnym trojsklom 0,5 U a nakoniec Karon - Incon - osvedcena zbacka najviac referencii

mate skusenosti s tymito firmami, kt. som tu spomenul?

za kazdy podnet dakujem

ale prosim s tym ze je nieco vyrobene v polsku alebo nemecku na mna nechodte, bol som pozriet v jednej polskej fabrike pri krakowe a poviem pravdu nieco podobne som davno nevidel, plneautomatizovana vyroba, vsade krasne cisto a tak dalej, na pohlad fantazia, nakoniec v porovnani s inym sortimentom - elektrotechnickym - ako hovori sergej z armagedonu - vsjo zdelano v taiwane resp. cine, a predsa to kupujeme vsakze

ide mi o skusenosti s pristupom, cenami, rychlosto a kvalitou montaze

asi by aj stacilo, dakujem za vsetky odpovede
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

Co myslite? Mam si dat okna od fy. Hesta alebo od fy. Incon? Jedna sa o 3skla. Uw je u oboch rovnake. Skor ma zaujima, ktora fy. je lepsia, serioznejsia. Vdaka.
0 0
Sedrik89 Sedrik89

Sedrik89 je offline (nepripojený) Sedrik89

A co poviete na okna od fy.RI okna? Salamander Elegant - 7-komorovy s izolacnym trojsklom? Ug 0,7.
0 0
vimar_77 vimar_77

vimar_77 je offline (nepripojený) vimar_77

Pozerám, že príspevky sú tu už tri roky staré,
vie mi niekto poradiť, z Vašich skúseností,
akú firmu by ste mi odporúčali na okná teraz (Prešov a okolie),
uvažujeme nad drevenými (dajú sa zohnať aj klasické drevené, nie eurookná?), ale môžete uviesť aj plastové - ide mi o pomer kvalita-cena-referencie...

Najradšej by sme dali klasické drevené, je to stará bytovka (jedna z najstarších), sú to také veľké okná (4 sklenené tably) a to celé dvojmo (t.j. ako dvojokno...), majú svoju atmosféru, susedia si dávali robiť "kópie" z plastu, ale jednoducho to už nie je ono :-(

Môžete mi prosím uviesť aj orientačné ceny?

dik
0 0
selby selby

selby je offline (nepripojený) selby

Odporucam firmu STAVEXspol. Velmi seriozny pristup k zakaznikom. Poradia lepsiu aj ekonomickejsiu moznu verziu, pracuju rychlo a hlavne kvalitne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať