Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely z roku 2003

Ahojte.

Chem Vás - ktorí ste mali v roku 2003 kurzové rozdiely, ktoré boli pripocitatelnou polozkou (563)resp. odpocitatelnou (663), ako sa s nimi idete vysporiadat...

Ja mam jednu FA od dodavatela z 11/03, bola k nej k 31.12.2003 nauctovana kurzova strata (ktora bola pripocitatelnou polozkou) a do dnesneho dna sme tuto fakturu nezaplatili.
Z novely zákona o dani z prijmu, ktora sa mi dostala do ruk som vyrozumela, ze kurzove rozdiely zuctovane k 31.12.2004 ostavaju v zaklade dane a KR z roku 2003 sa vysporiadaju najneskor do r.2007 bez ohladu na uhradu zavazku, resp.inkaso pohladavky.
?? Mozem minulorocne kurzove rozdiely (aj z neuhradenej faktury) zahrnut do tohtorocneho zakladu dane??? Vsetky priklady, ktore som nasla boli take, ze zavazky a pohladavky vzniknute v r.2003 boli uhradene v 2004, preto sa aj vysporiadali KR z 2003. Ale co so zavazkami, ktore prechadzaju do r.2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Do nákladov r. 2004 dáš len rozdiel medzi kurzovými rozdielmi r. 2003 a r. 2004

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    To sa mi akosi nezda, resp. mozno sa zle rozumieme. Ale akosi mi to nesedi s tym, co som si nacitala... Mozno sa mylim, preto dik za kazdu radu, uz sa len chcem opytat, kde si to cital(a)...

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    LenkaSlnka
    To sa mi akosi nezda, resp. mozno sa zle rozumieme. Ale akosi mi to nesedi s tym, co som si nacitala... Mozno sa mylim, preto dik za kazdu radu, uz sa len chcem opytat, kde si to cital(a)...
    V učtovníctve prepočítaš KR k 31.12.2004 a riadne daňovo zaučtuješ a KR z r.2003 učtovne nerobíš len daňovo vysporiadaš v DP opačne ako v r.2003 t. j. pripočítané odpočítaš a naopak.

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    emily
    V učtovníctve prepočítaš KR k 31.12.2004 a riadne daňovo zaučtuješ a KR z r.2003 učtovne nerobíš len daňovo vysporiadaš v DP opačne ako v r.2003 t. j. pripočítané odpočítaš a naopak.
    Takto to chapem aj ja, len som si to chcela overit. Len som si nebola ista. Ale predsa este doplnujuca otazka - nezalezi na tom, ci ten zavazok, resp. pohladavka trvaju nadalej (neberiem ohlad na uhradu v r. 2004)...stretla som sa totiz aj s takymi nazormi.... Dakujem

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    LenkaSlnka
    Takto to chapem aj ja, len som si to chcela overit. Len som si nebola ista. Ale predsa este doplnujuca otazka - nezalezi na tom, ci ten zavazok, resp. pohladavka trvaju nadalej (neberiem ohlad na uhradu v r. 2004)...stretla som sa totiz aj s takymi nazormi.... Dakujem
    Nerozumiem otázke. Ako trva naďalej. Bavíme sa o tom že v r.2004 úhrada nebola.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    LenkaSlnka
    Takto to chapem aj ja, len som si to chcela overit. Len som si nebola ista. Ale predsa este doplnujuca otazka - nezalezi na tom, ci ten zavazok, resp. pohladavka trvaju nadalej (neberiem ohlad na uhradu v r. 2004)...stretla som sa totiz aj s takymi nazormi.... Dakujem
    Nerozumiem otázke. Ako trva naďalej. Bavíme sa o tom že v r.2004 úhrada nebola

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Keď bola uhrada tak prepočítaš KR medzi úhradou a 31,12.2003 ako da)ovo uznaný. A KR, ktorý si ako stratu odpočítala k 31.12.2003 len daňovo v DP pripočítaš.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    miladenka
    Ci to urobis v r. 2004 naraz, alebo postupne na 3x do roku 2007 je uplne jedno.
    súhlas....

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    emily
    Nerozumiem otázke. Ako trva naďalej. Bavíme sa o tom že v r.2004 úhrada nebola
    Zle som sa vyjadrila - pod slovnym spojenim "trva nadalej" som myslela, ze zavazok z roku 2003 sme v r.2004 neuhradili. Pochopili ste to spravne. Kdesi som totiz zachytila informaciu, ze ak ten zavazok z roku 2004 neuhradime, KR zuctovane k tomuto zavazku k 31.12.2003 vysporiadame az v roku, kedy dojde k uhrade. To ma zmiatlo.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    LenkaSlnka
    Zle som sa vyjadrila - pod slovnym spojenim "trva nadalej" som myslela, ze zavazok z roku 2003 sme v r.2004 neuhradili. Pochopili ste to spravne. Kdesi som totiz zachytila informaciu, ze ak ten zavazok z roku 2004 neuhradime, KR zuctovane k tomuto zavazku k 31.12.2003 vysporiadame az v roku, kedy dojde k uhrade. To ma zmiatlo.
    Ja to mám zo školenia Cenigovej a dobre som sledovala, lebo sa ma to týka. Nikde nie je napísané kedy si máš KR z r. 2003 pripočítať resp. odpočítať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.