Zavrieť

Porady

Navrat do prace po rodicovskej dovolenke

Dobry den,

v januari mam nastupit po predcasne ukoncenej rodicovskej dovolenke do prace. Som vsak tehotna, v maji by som mala potom opat nastupit ale na matersku dovolenku. Urcite by som chcela par mesiacov pracovat, nechcem nastupit s rodicovskej na matersku (rodicovska mi konci v juni).
Otazka je, ci mam hned pri nastupe povedat zamestnavatelovi, ze som tehotna? Ci ma aj v tomto pripade stale chrani pravo a nesmie mi dat ako tehotnej vypoved?Je to pre mna dolezite, lebo inak viem co za poziciu mi ponukne. Ponukanu poziciu vsak momentelne prijat nebudem moct, lebo sa spaja s castym cestovanim a ide o riadiaciu funkciu.
Vzhladom na moje tehotenstvo by som najradsej nastupila na poziciu, aku mam povodne v pracovnej zmluve, ale bude to pre zamestnavatela "cudne", lebo ustna dohoda kedysi medzi nami znela, ze sa budem venovat obchodu-po navrate z RD samozrejme.
Jednoduchsie by teda pre mna bolo, povedat pravdu hned na zaciatku, aby mi pridelil pracu adekvatnu mojmu stavu. Bojim sa vsak, ze v takom pripade mi moze povedat, ze moja povodna pozicia bola zrusena (momentalne tuto moju povodnu pracu vykonava clovek na zivnost, externe) a nema pre mna miesto. Moze mi dat v takom pripade aj ked som tehotna vypoved?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Navrat do prace po rodicovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.