Zavrieť

Porady

Môže byť vystavený dobropis ?

V 04/2015 sme spravili zálohovú FA na naše výrobky platcovi DPH do členského štátu EU kde mal zaplatiť 70% a po dodaní tovaru zvyšných 30%. 70% aj riadne zaplatiť, riadna FA vo výške 100% bola vystavená pri vývoze tovaru. Dodnes nám tých zvyšných 30% nezaplatil, a svieti to v pohľadávkach. Zákazník nebol spokojný s kvalitou výrobkov (ale tovar nebol vrátený - proste výrobná chyba). Môžeme mu na týchto 30% v 09/2015 vystaviť dobropis s tým, že uznávame reklamáciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, môžete vystaviť. dobropis. Len jedna pripomienka, predaj v rámci únie nie je vývoz tovaru. O vývoze hovoríme vtedy, ak ide tovar mimo EÚ.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele ďakujem Tweety, lebo čítala som taký článok na nete, že v prípade keď odberateľ nechce zaplatiť FA, tak dodávateľ nesmie na to vystaviť dobropis "že je to v rozpore s viacerými zákonmi". Ale k tomuto mám fotky, preukazujúce nekvalitu výrobkov.
    Tweety Reklamácia je dôvod na opravu , treba ale mať k tomu dokumentáciu.
    kuravesele mám k tomu odfotené poškodené výrobky...stačí to k tomu?
    Tweety nie,nestačí
    kuravesele mám k tomu ešte od odberateľa mail, v ktorom píše o tejto reklamácii. Či mu teda máme radšej vystaviť dobropis ako zľavu z ceny výrobku ? Neviem, čo je schodnejšie. Ešte sme reklamácie neriešili.
      zbaliť

    Môže byť vystavený dobropis ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.