Zavrieť

Porady

Zápis do katastra na IČO-fyzická osoba

Dnes som sa dozvedela, že nie je možné zapísať do katastra FO Podnikateľa, ktorý si kupuje nehnuteľnosť na podnikateľské účely. Ž sa tam nebude uvádzať IČO iba rodné číslo. Je to pravda?
Ak áno, ako následne postupovať pri zaradení do majetku? DPH? Odpisy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    § 2
    Základné pojmy

    m) obchodným majetkom súhrn majetkových hodnôt, a to vecí, pohľadávok a iných práv a peniazmi oceniteľných iných hodnôt, ktoré má fyzická osoba s príjmami podľa § 6 vo vlastníctve a ktoré sa využívajú na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie týchto príjmov, o ktorých táto fyzická osoba účtuje alebo účtovala, 1) eviduje alebo evidovala podľa § 6 ods. 11 alebo 14; obchodným majetkom podľa tohto ustanovenia je aj hmotný majetok obstarávaný formou finančného prenájmu,

    To že nehnuteľnosť nie je vedená pod IČO nie je prekážka.... (tak isto automobil)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Ale aj pre DPH a odpisy? Ak odrátam 60tis po zavedení do prevádzky + kopec DPH z nákladov na rekonštrukciu a zariadenie, tak by to mohol byť problém ak do toho dakto zabrdne ?
    Mám už hlavu v smútku z toho, nechápem ako na to teraz prišli, keď uz sa to rieši od apríla....
    Mishok Odporúčam naštudovať:
    § 49 Odpočítanie dane platiteľom zákona o DPH

    Ale ludsky: podmienky su rovnaké ako pri iných odpočtoch DPH... ak sa to používa na podnikanie a zdaniteľné plnenia tak si dph odpočítaš...
    Problém v tom nevidím.
    fortunka Ja som si medzičsom prečítala ten §49, jasné že ak je to na podnikanie tak vštko ok, ale nerada by som sa hadala s kontrolu, ktora pri takej sume urcite pride... a rychlo ))
    Mishok Ešte som nemal kontrolu pri ktorej by som sa nehádal
    fortunka Ja áno )))
      zbaliť

    Zápis do katastra na IČO-fyzická osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.