Zavrieť

Porady

založenie s.r.o.

Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť ohľadne založenia s.r.o. na výrobu a predaj vína čo všetko budem potrebovať. Budú 3 spoločníci, jeden je zamestnanec s trvalým pracovným pomerom v inej organizácii, jeden spoločník je na plnom invalidnom dôchodku a ďalší spoločník bude štatutárom a konateľom momentalne pobera rodičovský príspevok. Ako je to potom aj s odvodmi do ZP a SP. Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobry den,
    v podstate potrebujete prejst standardnym procesom zalozenia sro /spisanie a podpis zakladatelskej dokumentacie, ohlasenie zivnosti - vyroba vina a hroznoveho vina je volna zivnost, registracia do obch. registra, reg. na danovom urade.
    V zasade ak si spolocnici nedavaju vyplacat prijem za svoju cinnost v sro, ale po skonceni uctovneho roku sivyplatia podiel na zisku, tento ich prijem je zatazeny len zdravotnym odvodom.
    Ak si budu priebezne vyplacat odmenu, spolocnost im musi zrazit aj zdravotne aj socialne odvody/ide akoby o prijem zo zamestnania, hoci pracovna zmluva nemusi byt uzavreta/, ich druh sa lisi v zavislosti od toho, ci ide o pravidelny alebo nepravidelny prijem. Podrobnejsie info o odvodoch, ak ich tu niekto nedoplni, najdete na strankach Socialnej poistovne, aj jednotlivych zdravotnych poistovni, ako aj tu na porade.
    Pekny den
    Ďakujem za odpoveď a vedeli by ste mi poradiť aj čo všetko by som potrebovala na ohlásenie živnosti mám na mysli hygienu a všetko čo je s tým spojené? Ďakujem
    Dobrý deň, ale podľa živnostenského zákona nie je živnosťou citujem živnostenský zákon § 3 odst.2 e) poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a
    lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja,
    lebo doteraz máme SHR a nie živnosť tak neviem či aj pri s.r.o. nebude mať treba SHR, ale to si neviem predstaviť. Poradíte mi ako na to? Ešte raz ďakujem

    2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

    2weird2die
    http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=40259

    5.10 Výroba nápojov
    5.10.2 Výroba vína (s obsahom alkoholu do 15 %)

    a od vína je na skok k medovine (spoločné výrobné procesy a použité technológie)
    5.9.0.2 Výroba medoviny (s obsahom alkoholu do 15%)
    ===========================
    na porade nájdeš aj človeka, ktorý ti založí s.r.o. v blízskosti vášho bydliska elektronicky. horšie je to s hygienou...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    zuzana191080 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ale podľa živnostenského zákona nie je živnosťou citujem živnostenský zákon § 3 odst.2 e) poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a
    lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja,
    lebo doteraz máme SHR a nie živnosť tak neviem či aj pri s.r.o. nebude mať treba SHR, ale to si neviem predstaviť. Poradíte mi ako na to? Ešte raz ďakujem
    To je jeden z predmetov podnikania, ktorý zapisuje iba OR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.