Zavrieť

Porady

cestna dań za auto Košicky kraj

Pekný deń.Poprosím znovu o Vašu radu .Chcem si vypísať daň za auto za rok 2010.Učtujem v Alfe ,a ak by som v tomto programe vypisala tlačivo nabehuje mi tam ročna suma iná ako som našla na internete .Neviem čo je teda správne .Pre Košický kraj za rok 2010 je ročná dań 102,9.jedna sa o osobne auto do1400m3.Používala som ho celý rok .Čo je teda správne .Ani kolonka kde chcem vpisať zdvihový objem sa neda vypisať v Alfe .Ďakujem vopred .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    ANo už to mám Vďaka označila som to ako M1 a vtedy sa tam da vpisať .Je to teda tak správne ?
    V prvom rade musíte Vy vedieť aké máte vozidlo . Ak je kategórie M1 a už ste to tam zaklikli , tak je to správne .

    Tie kategórie sú takto

    Riadok č. 01 – uvedie sa kategória vozidla podľa § 84 zákona:
    M – motorové vozidlo najmenej so štyrmi kolesami určené na dopravu osôb,
    N – motorové vozidlo najmenej so štyrmi kolesami určené na dopravu nákladov,
    O – prípojné nemotorové vozidlo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t154941-dan-z-m...ok-2010-a.html

    Je to správna sadzba , aj v Alfe . Sadzby sú za rok 2010, možno ste pozerali za rok 2011(a tá bude 113,19).

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    ďakujem .Ao stou kolonkou kde sa vypisuje zdvihovy objem .Nedokazem tam to vpisať

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V Alfe si musíte autá zadefinovať v časti Číselník - Autá -Pridaj - a tam po pravej strane si musíte nahodiť údaje pre DP - zafajknete - Pridať do daňového priznania k dani z MV .

    Všetky údaje čo sú tam vypíšete a potom Vám všetko ako má zobrazí v daňovom priznaní .

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    V Alfe je vlastne všetko predpísané.To znamená ,že ak je kolonka prázdna a nedokážem to tam vpísať ,tak je to potom v poriadku ?
    Stále sa učím ,niesom učtovník a preto Ďakujem za Vaše rady

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Máte tam nahodenú kategóriu M alebo N? Pri N to ani nezobrazuje a ani to nevpíšete i napriek tomu , že pri konkrétnom aute v číselníku to máte uvedené .Vtedy sa jedná o úžitkové vozidlo .

    Z poučenia .
    Riadok č. 04 – pri osobnom automobile sa uvedie zdvihový objem motora v cm3 podľa údajov v
    dokladoch vozidla.
    Riadok č. 05 – pri úžitkovom vozidle a autobuse sa uvedie celková hmotnosť vozidla v tonách
    podľa údajov v dokladoch vozidla.
    Naposledy upravil Zita5 : 06.01.11 at 12:41

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Aka ma byt správna .je to osobne auto Opel astra

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    V čiselniku to mam nahodené ,ale aj tak v DP mi to svieti na sivo .Asi mám chybu a neviem čo s tým

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    ANo už to mám Vďaka označila som to ako M1 a vtedy sa tam da vpisať .Je to teda tak správne ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    V čiselniku to mam nahodené ,ale aj tak v DP mi to svieti na sivo .Asi mám chybu a neviem čo s tým
    Máte tam vozidlo kategórie N , preto Vám to svieti na sivo.A ak je to osobné MV tak má byť M v riadku O1(kategória vozidla).

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem ,Mnohokrát ste mi už pomohli .Všetko dobré želám

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.