Zavrieť

Porady

výpoveď, štúdium na VŠ

Dobrý, vedeli by ste mi niekto poradiť. Ku dňu 31.8.2012 som dostala výpoveď z práce, idem ale študovať na VŠ denné štúdium. Musím sa ísť hlásiť na úrad práce, keď zápis na VŠ je 11.9.2012? Ak hej z akého dôvodu a čo k tomu potrebujem? Ďakujem, za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barbora91 Pozri príspevok
    Dobrý, vedeli by ste mi niekto poradiť. Ku dňu 31.8.2012 som dostala výpoveď z práce, idem ale študovať na VŠ denné štúdium. Musím sa ísť hlásiť na úrad práce, keď zápis na VŠ je 11.9.2012? Ak hej z akého dôvodu a čo k tomu potrebujem? Ďakujem, za pomoc.
    Zaevidovať sa na ÚP nie je povinnosťou ale právom. ALe ak sa zaeviduješ, bude platiť za Teba ZP. Samozrejme, len za čas evidencie.
    A ako zaplatím sama ZP, keď sa nepôjdem evidovať na UP? Budem platiť za celý kalendárny mesiac, alebo len tých 11 dní, kým budem študentka?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barbora91 Pozri príspevok
    A ako zaplatím sama ZP, keď sa nepôjdem evidovať na UP? Budem platiť za celý kalendárny mesiac, alebo len tých 11 dní, kým budem študentka?
    ÁNo, len alikvótnu časť.
    Ešte jednu otázku mám, prosím Vás. teraz som to hľadala aj na stránke poisťovne ale neviem sa k tomu dopracovať. Treba to zaplatiť teraz dopredu, alebo sa to dá aj spätne? Cestujem do zahraničia ešte dnes a nebudem tu až do konca septembra, tak neviem ako to mám riešiť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barbora91 Pozri príspevok
    Ešte jednu otázku mám, prosím Vás. teraz som to hľadala aj na stránke poisťovne ale neviem sa k tomu dopracovať. Treba to zaplatiť teraz dopredu, alebo sa to dá aj spätne? Cestujem do zahraničia ešte dnes a nebudem tu až do konca septembra, tak neviem ako to mám riešiť
    A prihlásila si sa v pioisťovni ako samopátca? Poistné budeš platiť pozadu.
    posunula som odchod, takže poraď mi, čo bude lepšie. ešte som sa neprihlásila ako samoplatca, a neviem čo je lepšie, či ísť na úrad (budem potrebovať zápočtový list??, lebo ten mi zamestnavatel ešte neposlal) alebo do poisťovne? nejde mi o peniaze, ale o to čo rýchlejšie a jednoduchšie vybavím?? študentom sa stávam až odo dňa zápisu alebo od 1.9.?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barbora91 Pozri príspevok
    posunula som odchod, takže poraď mi, čo bude lepšie. ešte som sa neprihlásila ako samoplatca, a neviem čo je lepšie, či ísť na úrad (budem potrebovať zápočtový list??, lebo ten mi zamestnavatel ešte neposlal) alebo do poisťovne? nejde mi o peniaze, ale o to čo rýchlejšie a jednoduchšie vybavím?? študentom sa stávam až odo dňa zápisu alebo od 1.9.?
    Na úrade potrebuješ ZL, doklad o ukončení PP. Kedže tam budeš len krátko, rýchlejšie asi bude ísť sa prihlásiť do ZP.
    aha, takže tam nemôžem ísť určite, keď nemám zápočtový. tak ďakujem za rady teda.

    výpoveď, štúdium na VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.