Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Vyzvať ich na zplatenie a vypracovať a podpisat uznanie zavazku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Friesz Výzivame ich už 3 týždne a oni stále tvrdia že Nemci nezaplatili .V tomto štáte živnostník je stratený .S.r.o. si robia čo chcú a štát z tým nič nerobí lebo nebudú si robiť zákony proti sebe .Slovensko je skorumpovaná krajina a máju sa tu dobre len podvodníci
    Bednarova J Preto im pripravte uznanie zaväzku a prípadné pristúpenie k dlhu pre konateľov. Zivnostnik si moze tiez lahko urobit s.r.o.
    Peter Friesz Viem že to nieje ťažké ale čo sa tým vyrieši ? A kde vzat 5000 eur na základné imanie .
      zbaliť
    Právnik, Firemné poradenstvo ...viac JUDr. Lucia Semančínová
    Ak ste si istý, že sro, ktorá Vám dlhuje, má majetok, môžete podať na súd návrh na vydanie platobného rozkazu. Ak to urobíte na špeciálnom forumlári a priložíte všetky relevantné dokazy (faktúry, potvrdenia od nemeckého majstra..), súd vydá platobný rozkaz do 10 dní a Vy sa môžete obrátiť na exekútora na vymozenie dlhu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Friesz Dakujem za konkrétnu radu a viete mi povedať koľko budem platiť a kde dostanem ten formulár ?
    JUDr. Lucia Semančínová Najprv je potrebne napísať návrh na vydanie platobného rozkazu (žalobu), v ktorej popíšte presne skutkovy stav, tzn. Z akého titulu Vám s.r.o. dlhuje peniaze, koľko, aké kroky ste podnikli na vymozenie dlznej sumy a priložíte kópie všetkých dôkazov (faktúry, podacie lístky z posty, výzvy na zaplatenie a pod. ). K danému návrhu priložíte aj vypysany formulár https://www.justice.gov.sk/Stranky/S...20zalovany.rtf

    Súdny poplatok je 6% z hodnoty sporu (tzn. Z hodnoty dlznej sumy). V prípade Vášho úspechu v spore (o čom predpokladám nemáte pochybnosť) Vám dlžník musí zaplatiť trovy konania, teda vami zaplatený súdny poplatok sa Vám vráti.
    Peter Friesz Dakujem vám za pomoc skúsim postupovať ako ste napísala .Dúfam že to zaberie.
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    doklady , t.j. zmluva či faktúry, odovzdaná práca či tovar je prevzatý?
    tieto doklady máš v poriadku?
    urgoval si platby?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter Friesz Zmluvu mám faktury si prevzali mám doklad z pošty .Práca bola vykonaná v Nemecku ,mám hodinovku podpísanú nemeckým majstrom .Já mám všetko ale Slovenská s.r.o. tvrdí že Nemecká strana nevyplatila ale mi sme volali do Nemecka na firmu a tá tvrdí že všetko je uhradené
    Mila123 pokračujete stále v práci pre túto firmu?
    Peter Friesz Oni dlhujú čo já viem asi 8 ľudom je to veľa
    Peter Friesz Ked mi prasknú nervy tak tam pôjdem osobne a niekoho vyvedú .
    Peter Friesz Dá sa povedať že áno čakáme na ďalšiu zákazku
    Mila123 ak ich budeš žalovať žiadna nová zákazka nebude....
    ak budeš čakať a pracovať, nemusia ti nakoniec vyplatiť peniaze.....v tom prípade neviem čo by som urobila....
    opýtam sa iba tebe nevyplatili? si v tom sám?
      zbaliť

    Ako mám postupovať ak mi s.r.o nevyplatila faktury?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.