Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Dobrý deň, poraďáci mám na Vás prosbu, robím ročné zúčtovanie členovi predstavenstva ten má dcéru študentku VŠ, ktorá s ním žije v spoločnej domácnosti a zároveň je členkou dozornej rady s mesačným príjmom cca 8000,- Sk. Môžem mu uplatniť nárok na daňový bonus na túto dcéru, považuje sa za vyživované dieťa aj keď má vlastný príjem?
Ďakujem za pomoc, Eva
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evamarcisinova Pozri príspevok
Dobrý deň, poraďáci mám na Vás prosbu, robím ročné zúčtovanie členovi predstavenstva ten má dcéru študentku VŠ, ktorá s ním žije v spoločnej domácnosti a zároveň je členkou dozornej rady s mesačným príjmom cca 8000,- Sk. Môžem mu uplatniť nárok na daňový bonus na túto dcéru, považuje sa za vyživované dieťa aj keď má vlastný príjem?
Ďakujem za pomoc, Eva
ÁNo, ak sú splnené podmienky §33 Zákona o dani z príjmov na uznanie DB, jej mesačný príjem nie je podstatný a nárok na DB otec má..
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Mám otázočku, má nárok matka,ktorá nemá svoje dieťa súdom pridelené na daňový bonus. Dieťa žije s nou v domacnosti na základe mimosúdnej dohody s ex manželom.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
§ 33 odst 2
Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov ...

Ak je to jej vlastné dieťa a žije s matkou v spoločnej domácnosti, určite na uplatnenie daňového bonusu nepotrebuje ešte aj rozhodnutie súdu
0 0
hnidzikova hnidzikova

hnidzikova je offline (nepripojený) hnidzikova

má nárok zamestnanec na daňový bonus ak sa zamestnal od 1.3.2008 a od 1.1.2008 do 28.9.2008 bol na úrade práce a za rok 2008 má splnenú podmienku .Takže má nárok na dolpatenie v RZ za mesiace január a február?
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

hnidzikova Pozri príspevok
má nárok zamestnanec na daňový bonus ak sa zamestnal od 1.3.2008 a od 1.1.2008 do 28.9.2008 bol na úrade práce a za rok 2008 má splnenú podmienku .Takže má nárok na dolpatenie v RZ za mesiace január a február?
Ak splňa podmienku tak ano.
0 0
hnidzikova hnidzikova

hnidzikova je offline (nepripojený) hnidzikova

opravujem: zamestnanec bol na úrade práce od 1.1.2008 do 28.2.2008 Zamestnal sa od 1.3.2008. Za obdobie 3/08 až 12/08 zarobil 90000,-Sk.Otázka či sa mu môže doplatiť daňový bonus za január a február 2008.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

hnidzikova Pozri príspevok
opravujem: zamestnanec bol na úrade práce od 1.1.2008 do 28.2.2008 Zamestnal sa od 1.3.2008. Za obdobie 3/08 až 12/08 zarobil 90000,-Sk.Otázka či sa mu môže doplatiť daňový bonus za január a február 2008.

Áno.
0 0
hnidzikova hnidzikova

hnidzikova je offline (nepripojený) hnidzikova

Dakujem za odpoveď
0 0
Podzimková Lenka Podzimková Lenka
Áno. Splnil podmienku na uplatnenie daňového bonusu.
0 0
petkasla petkasla

petkasla je offline (nepripojený) petkasla

Ja by som sa chcela opýtať na takúto vec:
Zamestnankyňa bola do júna 2009 na rodičovskej dovolenke. V mesiacoch júl až september pracovala u nás na Dohodu o pracovnej činnosti a v hrubom za tento čas zarobila 44000. Od októbra u nás pracuje na pracovnú zmluvu a hrubý príjem za mesiace október až december bol 47600. Má táto zamestnankyňa nárok na daňový bonus za celý rok. Považuje sa v tejto situácii za príjem aj ten príjem z dohody alebo mám brať do úvahy len príjem z pracovnej zmluvy? Ďakujem.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Má nárok.
Na uplatnenie DB za rok 2008 musí mať výšku zdaniteľného príjmu zo závislej činnosti 48.600,- Sk. Berieš celý zdaniteľný príjem.

Podotýkam že výška DB za rok 2008 je 6.822,- Sk - január - jún 555,- Sk/mesačne , júl - december 582,- Sk/mesačne
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Prosím Vás, keď bol zamestnanec, ktorý má nárok na daňový bonus PN, vo výplate za daný mesiac som mu ho neuplatnila. Teraz v RZD mu ho ale uvediem, že má naň nárok za celý rok, bez ohľadu na PN, správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eva99 Pozri príspevok
Prosím Vás, keď bol zamestnanec, ktorý má nárok na daňový bonus PN, vo výplate za daný mesiac som mu ho neuplatnila. Teraz v RZD mu ho ale uvediem, že má naň nárok za celý rok, bez ohľadu na PN, správne?
Ak má určenú výšky príjmov na jeho priznanie, podľa § 33 Zákona o dani z príjmov, tak áno, v RZD sa mu doplatí.
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Eva99 Pozri príspevok
Prosím Vás, keď bol zamestnanec, ktorý má nárok na daňový bonus PN, vo výplate za daný mesiac som mu ho neuplatnila. Teraz v RZD mu ho ale uvediem, že má naň nárok za celý rok, bez ohľadu na PN, správne?
áno teraz mu ho doplatíš
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

balunka Pozri príspevok
áno teraz mu ho doplatíš
Ďakujem pekne.
0 0
Sáva Sáva

Sáva je offline (nepripojený) Sáva

Pekný deň prajem. Daňovník bol zamestnaný od 01/2008 do 08/2008 a jeho príjem bol 150 000,- Sk . Za toto obdobie mu bol priznaný aj daňový bonus. Od 09/2008 do 12/2008 pracoval v zahraničí. Može si uplatniť DB aj za toto obdobie, ked bol v zahraničí?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sáva Pozri príspevok
Pekný deň prajem. Daňovník bol zamestnaný od 01/2008 do 08/2008 a jeho príjem bol 150 000,- Sk . Za toto obdobie mu bol priznaný aj daňový bonus. Od 09/2008 do 12/2008 pracoval v zahraničí. Može si uplatniť DB aj za toto obdobie, ked bol v zahraničí?
Môže.
0 0
Sáva Sáva

Sáva je offline (nepripojený) Sáva

Krásne ďakujem :-)
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zam. má dcéru ktorá študuje na vysokej škole od mája si otvorila živnosť, môže na ňu poberať naďalej daňový bonus.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dada 1 Pozri príspevok
Zam. má dcéru ktorá študuje na vysokej škole od mája si otvorila živnosť, môže na ňu poberať naďalej daňový bonus.
Áno, môže.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať