Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Dobrý deň, poraďáci mám na Vás prosbu, robím ročné zúčtovanie členovi predstavenstva ten má dcéru študentku VŠ, ktorá s ním žije v spoločnej domácnosti a zároveň je členkou dozornej rady s mesačným príjmom cca 8000,- Sk. Môžem mu uplatniť nárok na daňový bonus na túto dcéru, považuje sa za vyživované dieťa aj keď má vlastný príjem?
Ďakujem za pomoc, Eva
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tinika Pozri príspevok
vdaka a nevies mi prosim ta povedat aj §? nemozem to teraz hladat a suri mi to vdaka velmi pekne
§ 33 Daňový bonus
(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tweety Pozri príspevok
§ 33 Daňový bonus
(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)
este raz velka vdaka prajem pekny den
0 0
Viiila76 Viiila76

Viiila76 je offline (nepripojený) Viiila76

Nikto si o tom nic nemysli??


Viiila76 Pozri príspevok
Priateľ (otec dieťaťa) s nami nežil dva mesiace (7,8/2009), jeho mzdarka v zamestnani mu hovori, ze v rocnom zuctovani mu mozu vratit spatne danovy bonus za tieto dva mesiace, vraj musi doniest len potvrdenie, ze ja som si ho neuplatnovala. Ja som na rodicovskej dovolenke, v tom by nebol problem, no ja si myslim, ze ked s nami nezil, tak proste na tento danovy bonus nema narok. Alebo sa mylim?
0 0
belzebup belzebup

belzebup je offline (nepripojený) belzebup

hajni Pozri príspevok
Za vyživované dieťa sa považuje dieťa vlastné, osvojené, prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, pričom musí ísť o nezaopatrené dieťa.
DÚ ho vyzval správne, pretože tie deti sú družkyne. Ak by si ich ale osvojil, tak by si mohol uplatniť nárok na DB. Alebo, keby boli manželia aj v tom prípade by si mohol uplatniť nárok na deti druhého z manželov. V tomto prípade si môže uplatniť len na jedno spoločné.
Ak to správne chápem tak v uvedenom príklade partneri žijúci spolu, ktorí nie sú v manželskom zväzku, partnerka má dieťa z predchádzajúceho vzťahu; partner si môže uplatniť DB na spoločné dieťa a na dieťa z predchádzajúceho vzťahu potrebuje "potvrdenie o osvojení" vystavené príslušným úradom.

v prípade manželov kde má manželka dieťa z predchádzajúceho vzťahu, ale nepracuje si manžel uplatňuje DB na dieťa spoločné a na dieťa z predchádzajúceho vzťahu nepotrebuje žiadne úradné potvrdenie?
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Poprosím súrne o radu:
Zamestnanec u nás pracoval na prac.zmluvu od 1/09 do 13.7.2009 , potom bol dobrovoľne nezamestnaný a od 4.8.09 je evidovaný na úrade práce, pričom od 1.12.09 je u nás zamestnaný na dohodu.
Za 1-6/09 mu bol vyplatený daňový bonus za 7/09 už nie lebo zarobil len v hrubom 102,30 Eur a bolo mu odrátané za prečerpanú dovolenku 84,42 Eur. Teraz mu robím ročné zúčtovanie a chcem sa opýtať môžem mu doplatiť daňový bonus do konca roka keď jeho príjem za 2009 je zo závislej činnosťi 2012,99 Eur + dohoda 100,- Eur ???

Ešte mu vychádza zamestnanecká prémia , keďže odpracoval viac ako 6 mesiacov. Chcem si overiť či si môže uplatniť nezdan.časť na manželku,
keď má zamestnaneckú prémiu, čílala som že nie , je to pravda ???
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zuna 3 Pozri príspevok
Poprosím súrne o radu:
Zamestnanec u nás pracoval na prac.zmluvu od 1/09 do 13.7.2009 , potom bol dobrovoľne nezamestnaný a od 4.8.09 je evidovaný na úrade práce, pričom od 1.12.09 je u nás zamestnaný na dohodu.
Za 1-6/09 mu bol vyplatený daňový bonus za 7/09 už nie lebo zarobil len v hrubom 102,30 Eur a bolo mu odrátané za prečerpanú dovolenku 84,42 Eur. Teraz mu robím ročné zúčtovanie a chcem sa opýtať môžem mu doplatiť daňový bonus do konca roka keď jeho príjem za 2009 je zo závislej činnosťi 2012,99 Eur + dohoda 100,- Eur ???

Ešte mu vychádza zamestnanecká prémia , keďže odpracoval viac ako 6 mesiacov. Chcem si overiť či si môže uplatniť nezdan.časť na manželku,
keď má zamestnaneckú prémiu, čílala som že nie , je to pravda ???
Daňový bonus mu môžeš doplatiť, splnil podmienku - min. príjem 1773 €.
Môže mu byť vyplatená ZP, alikvótna časť za každý mesiac, v ktorom mal vyplatený nejaký príjem, okrem podpory v nezamestnanosti.
Ak si uplatní ZP, nemôže si uplatniť úľavu na manželku.
1 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

čiže zamestnaneckú prémiu môže dostať za 1-7/09 aj keď u nás robil len do 13.7.09 a môže aj za 12/09 keď bol u nás na dohodu ???
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zuna 3 Pozri príspevok
čiže zamestnaneckú prémiu môže dostať za 1-7/09 aj keď u nás robil len do 13.7.09 a môže aj za 12/09 keď bol u nás na dohodu ???
zamestnanecká prémia - nárok 1-7, 12
1 0
indy23 indy23

indy23 je offline (nepripojený) indy23

Prosim poradte: Ma narok na danovy bonus SZCO aj na dieta, ktore malo v danom roku prerusene studium so zdravotnych dovodov ?
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Poprosím o upresnenie - príspevok 88,89.
Overovala som si zamestnaneckú prémiu a bolo mi povedané že zam.prémiu si môže uplatnovať len za mesiace keď bol zamestnaný na prac.zmluvu a nie na dohodu. Z dohody si môže započítať len úhrn príjmov do celkových príjmov.
Môže si sumu dane vybranej zrážkov zapísať do r. 15 z roč.zúčtov?
Ohľadom daňového bonusu mi povedali že keď robil 1-7/09 a 12/09 a mal úhrn príjmov prac.zmluva+dohoda 2112,99 môžem mu uplatniť daň.bonus
za celý rok pre všetky deti.
Je to tak???
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Zuna 3 Pozri príspevok
Poprosím o upresnenie - príspevok 88,89.
Overovala som si zamestnaneckú prémiu a bolo mi povedané že zam.prémiu si môže uplatnovať len za mesiace keď bol zamestnaný na prac.zmluvu a nie na dohodu. Z dohody si môže započítať len úhrn príjmov do celkových príjmov.
Môže si sumu dane vybranej zrážkov zapísať do r. 15 z roč.zúčtov?
Ohľadom daňového bonusu mi povedali že keď robil 1-7/09 a 12/09 a mal úhrn príjmov prac.zmluva+dohoda 2112,99 môžem mu uplatniť daň.bonus
za celý rok pre všetky deti.
Je to tak???
čo sa týka zamestnaneckej prémie, tak máš zle informácie, do časového testu na nárok ZP sa posudzujú mesiace len z hlavného PP a teda z dohody nie, ak splní podmienku 6 kal. mesiacov v hlavnom PP, nemusia ísť za sebou, môžu sa spájať, má nárok na prémiu aj za mesiace v ktorých mal len príjem z dohody, pretože nárok je za mesiace v ktorých mal zdaniteľný príjem a odmena z dohody je zdaniteľný príjem

čo sa týka daňového bonusu potrebuje mať príjem podľa §5 alebo §6 vo výške min. 6-násobku min. mzdy čo je za rok 2009 - 1773,0 € ak splnil túto podmienku a samozrejme ďalšie, má nárok na douplatnenie daňového bonusu za celý rok a na všetky deti
1 0
sisimonka sisimonka

sisimonka je offline (nepripojený) sisimonka

Dobrý deň,
chcela by som si overiť jednu vec, preto by som vas chcela poprosiť o radu.
Od 01.06. 2009 mame noveho zamestnanca, ktorý u nas pracoval od 16.4. do 31. 05. cez Student. servis. Do toho 16.4. bol od zaciatku roka dobrovolne nezamestnany. Ma dve deti. Jedno sa narodilo v marci 2009. Moja otazka je či ma narok na danovy bonus za cely rok 2009, ktory by som mu zohladnila v RZD.
Vopred dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

sisimonka Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som si overiť jednu vec, preto by som vas chcela poprosiť o radu.
Od 01.06. 2009 mame noveho zamestnanca, ktorý u nas pracoval od 16.4. do 31. 05. cez Student. servis. Do toho 16.4. bol od zaciatku roka dobrovolne nezamestnany. Ma dve deti. Jedno sa narodilo v marci 2009. Moja otazka je či ma narok na danovy bonus za cely rok 2009, ktory by som mu zohladnila v RZD.
Vopred dakujem
nárok na daňový bonus má ak jeho príjmy zo závislej činnosti dosiahli min. výšku 6-násobok min, mzdy v roku 2009 čo je 1773,0.

na dieťa čo sa narodilo v marci pri splnení všetkých podmienok od marca, teda za 10 mesiacov
0 0
sisimonka sisimonka

sisimonka je offline (nepripojený) sisimonka

dakujem velmi pekne...
ano splnil podmienku. a este by som sa chcela spytat, ake doklady potrebuje na vyplatenie danoveho bonusu i za tie mesiace co nebol nasim zamestnancom?

dakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

sisimonka Pozri príspevok
dakujem velmi pekne...
ano splnil podmienku. a este by som sa chcela spytat, ake doklady potrebuje na vyplatenie danoveho bonusu i za tie mesiace co nebol nasim zamestnancom?

dakujem.
v žiadosti o RZD požiadať o douplatnenie bonusu

kópiu rodného listu pre dieťa ktoré sa narodilo v marci

pre druhé dieťa tiež kópiu rodného listu a ak chodí ešte na ZŠ tak nič viac, ale ak by navštevovalo už SŠ, tak potvrdenie školy
0 0
indy23 indy23

indy23 je offline (nepripojený) indy23

indy23 Pozri príspevok
Prosim poradte: Ma narok na danovy bonus SZCO aj na dieta, ktore malo v danom roku prerusene studium so zdravotnych dovodov ?
Neviete prosim nikto poradit ???
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

indy23 Pozri príspevok
Prosim poradte: Ma narok na danovy bonus SZCO aj na dieta, ktore malo v danom roku prerusene studium so zdravotnych dovodov ?
Zákon 595/2003 v § 33 ods.2 - vyživované dieťa sa odvoláva na zákon 600/2003 §3
§ 3
Nezaopatrené dieťa
(1) Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona je dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky,3) najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak
a) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom alebo
b) sa nemôže sústavne pripravovať na povolanie štúdiom, alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz.
(2) Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona je aj dieťa, ktoré
a) po skončení povinnej školskej dochádzky sa zúčastňuje dennou formou kurzu na získanie základného vzdelania,3a) okrem kurzu organizovaného podľa osobitného predpisu,3b) najdlhšie do skončenia školského roku, v ktorom dieťa dovŕšilo 18 rokov veku, alebo
b) je neschopné sa sústavne pripravovať na povolanie alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, najdlhšie do dovŕšenia plnoletosti.
(3) Nezaopatrené dieťa podľa tohto zákona nie je dieťa,
a) ktorému vznikol nárok na invalidný dôchodok alebo poberá sociálny dôchodok,
b) ktorého štúdium na vysokej škole podľa študijného programu presahuje štandardnú dĺžku4) alebo
c) ktoré získalo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.5)
(4) Zárobková činnosť podľa tohto zákona je činnosť, ktorá zakladá nárok na príjem zdaňovaný podľa osobitného predpisu.6)
1 0
indy23 indy23

indy23 je offline (nepripojený) indy23

Dakujem za radu. Velmi pomohla ...
0 0
sztracena sztracena

sztracena je offline (nepripojený) sztracena

Dobrý deň, potrebovala by som súrne poradiť.
Zamestnankyňa pracovala od 01.09.2009 avšak si neuplatňovala daňový bonus z dôvodu, že jej partner si plánoval DB uplatniť v daňovom prizaní SZČO. Avšak v roku 2009 rok bol v strate, takže nemá nárok. Ako sa môže dodatočne uplatniť daňový bonus, keď aj jej už zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie bez uplatnenia DB.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

sztracena Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som súrne poradiť.
Zamestnankyňa pracovala od 01.09.2009 avšak si neuplatňovala daňový bonus z dôvodu, že jej partner si plánoval DB uplatniť v daňovom prizaní SZČO. Avšak v roku 2009 rok bol v strate, takže nemá nárok. Ako sa môže dodatočne uplatniť daňový bonus, keď aj jej už zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie bez uplatnenia DB.
... dodatočným DP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať