Zavrieť

Porady

Sadzby DPH

Ako nový platca DPH si môžem odpočítať DPH od doby, keď mám faktúru. Podľa zákona o účtovníctve mám 5 rokov dozadu faktúry, t. j. od 1.1.1999. Avšak v období od 1.1.1999 do 30.12.2003 sa viackrát menila sadzba DPH. Poradí mi niekto, aké boli sadzby a kedy sa menili? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Vael
    Ako nový platca DPH si môžem odpočítať DPH od doby, keď mám faktúru. Podľa zákona o účtovníctve mám 5 rokov dozadu faktúry, t. j. od 1.1.1999. Avšak v období od 1.1.1999 do 30.12.2003 sa viackrát menila sadzba DPH. Poradí mi niekto, aké boli sadzby a kedy sa menili? Ďakujem.
    ...nezabudnite, že to musia byť faktúry, na ktorých je DPH uvedená, to znamená, že tie sadzby DPH by tam mali byť uvedené.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    No, Vael, ešte pozor aj na to, že nie zo všetkých faktúr si môžete tú daň uplatniť. Len z tovarov, HIM a DHIM, ktoré máte ku dňu registrácie. Určite nie so služieb, predaného tovaru... Ale to zrejme viete.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    A ešte ma napadlo, že daň treba pri majetku odpisovanom znížiť o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.