Zavrieť

Porady

Úmrtie likvidátora spoločnosti

Prosím o radu, po piatich rokoch od úmrtia môjho otca som zistila, že figuruje v jednej spoločnosti ako jediný štatutár a zároveň likvidátor. Okrem neho sú tam ešte nejaký spoločníci (nikto z nich nie je konateľom spoločnosti). Ako som sa od nich dozvedela, spoločnosť nikdy žiadnu činnosť nevykonávala, nemá žiaden majetok ani záv.a pohľ., okrem pohľadávky z DÚ za nepodávanie daňových priznaní. O tomto som sa dozvedela na základe listu, v ktorom túto pohľadávku vymáhajú od môjho otca - ako likvidátora spoločnosti. Keďže brat je jeho menovec, matka doporučenú zásielku (nie do vl.rúk) prevzala od poštárky. Spoločnosť nebola zahrnutá v dedičskom konaní. Ako mám teraz požiadať o výmaz otca z OR ako likvidátora? Na OR mi povedali, že malo byť zvolané VZ, ale kto ho má zvolať, keď tam nie je žiaden konateľ? Vďaka za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Úmrtie likvidátora spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.