Zavrieť

Porady

predajňa

Ahojte moji milí poradáci.

Rada by som sa vás chcela spýtať či niekto z vás nemá takúto skúsenosť.
Chceme si zriadiť predajňu s vystavenými vzorkami. Pri záujme od odberateľa by sme príjímali zálohy a na základe prijatých záloh by sme objednávali a potom po odpočítaných záloh zasa predávali. Išlo by o klasický postup s prijatými a poskytnutými zálohami. Neradi by sme kupovali tovar , ktorý by nam ležal na sklade a po čase by bol nepredajný. Moja otázka znie sme povinný používať registračnú pokladňu? ked budeme tovar objednávať na základe prijatých a poskytnutých záloh?. V tomto prípade si neviem predstaviť používať regist.pokladňu. Išlo by napríklad o nasledovný tovar:
- vypínače, podlahy , interiérové dvere, žiarovky a rôzny podobný tovar. Všetky témy na porade som pozrela, ale nikde som sa nedopátrala k mojej otázke. Budem rada, ak mi niekto z vás poradí, nasmeruje alebo poučí v tomto mojom probléme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    V ERP sa povinne evidujú tržby za tovar prijaté v hotovosti.
    Ak prijmete preddavok na budúce dodávky, a ste platiteľ DPH, tiež vám vzniká daňová povinnosť k prijatej platbe.
    V MO predajni si neviem predstaviť, že nevznikne potreba zaevidovať hotovosť.
    Viem si predstaviť, že je možné
    takéto prípady minimalizovať.
    ..........................
    K otázke toľko, že odpoved na takto položenú otázku môže byť naozaj kladná. Ked skutočne ku každej transakcii vystavíte faktúru, tak ERP nie je potrebná, lebo v takom prípade naozaj pôjde len o úhrady pohľadávok.
    ..........................
    Na podporu mojej v podstate kladnej odpovede dodám, že poznám MO predajňu, kde to takto funguje. Ale nejde o žiarovky, ale výlučne o exkluzívny tovar, kde zákaznici nestoja vo fronte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.