Zavrieť

Porady

Prenájom strojov do čiech a DPH

Dobrý večer chcela by som sa spýtať ako je to s Dph v prípade ak chcem fakturovať prenájom strojov do Českej republiky. Mám vystaviť faktúru aj s DPH? Odberateľ je z CZ tam je aj registrovaný na DPH a stroje sa budú nachádať v CZ


Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zákon 222/2004, §15, ods. 7 a 8
    ak fakturuješ pre platitela s ičDPH CZxxxxxxx...
    tak sa DPH prenáša na odberateľa.
    Ty fakturuješ bez DPH a uvedieš na svojej OF odkaz na spomenutý §.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Gabika1
    Dobrý večer chcela by som sa spýtať ako je to s Dph v prípade ak chcem fakturovať prenájom strojov do Českej republiky. Mám vystaviť faktúru aj s DPH? Odberateľ je z CZ tam je aj registrovaný na DPH a stroje sa budú nachádať v CZ
    Mám za to, že v prípade, že tuzemský subjekt fakturuje do iného ČŠ prenájom strojov, jedná sa o službu podľa § 15 ods. 1 a miestom dodania je ČŠ dodávateľa služby, t.j. prenajímateľa. Ak sa nájdete v inom §, môžeme o tom ešte pouvažovať. Ale z toho, čo uvádzate sa mi javí, že miestom dodania je SR a mali by ste fakturovať do ČR s DPH bez ohľadu na to, že odberateľom je osoba identifikovaná na daň v inom ČŠ.

    Takže našli sme sa v § 15 ods. 8 písm. f. Správna fakturácia je bez dane s prenosom daňovej povinnosti, nakoľko miesto dodania služby je ČR.

    Zamenila som si pojmy s dojmami (teda vychádzala som iba zo znalosti automibilu, ktorý som zovšeobecnila s hnuteľným majetkom) I am very sorry. .-)
    Naposledy upravil Jana Acsová : 05.01.06 at 15:03

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    AVO
    Mám za to, že v prípade, že tuzemský subjekt fakturuje do iného ČŠ prenájom strojov, jedná sa o službu podľa § 15 ods. 1 a miestom dodania je ČŠ dodávateľa služby, t.j. prenajímateľa. Ak sa nájdete v inom §, môžeme o tom ešte pouvažovať. Ale z toho, čo uvádzate sa mi javí, že miestom dodania je SR a mali by ste fakturovať do ČR s DPH bez ohľadu na to, že odberateľom je osoba identifikovaná na daň v inom ČŠ.
    No ja mam iny nazor.... jedna sa totiz o sluzbu podla §15,8,f-najom hnutelneho hmotneho majetku a podla §15,7 je pri takejto sluzbe miesto dodania clensky stat, kde ma sidlo alebo prevadzkaren subjekt, na ktoreho spotrebu sa sluzba dodava.... kedze "spotrebitel" tejto sluzby je cesky subjekt, miesto dodania je CR.... treba vystavit fa bez DPH a uviest na nej odvolavku na §15,7-8.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    martinez
    No ja mam iny nazor.... jedna sa totiz o sluzbu podla §15,8,f-najom hnutelneho hmotneho majetku a podla §15,7 je pri takejto sluzbe miesto dodania clensky stat, kde ma sidlo alebo prevadzkaren subjekt, na ktoreho spotrebu sa sluzba dodava.... kedze "spotrebitel" tejto sluzby je cesky subjekt, miesto dodania je CR.... treba vystavit fa bez DPH a uviest na nej odvolavku na §15,7-8.
    Fakt .-) Odvolávam co jsem slíbil a slibuji co jsem odvolal ... .-)))

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Prosím Vás, ak fakturujem predaj propagačných materiálov do Čiech. Je to taktiež bez DPH, s tým že sa to dodaní v Čechách? ďakujem pekne.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    anka1
    Prosím Vás, ak fakturujem predaj propagačných materiálov do Čiech. Je to taktiež bez DPH, s tým že sa to dodaní v Čechách? ďakujem pekne.
    Ano, propagačné materiály sú tovar a tie platiteľovi dane fakturujete ako oslobodené. On to je povinný zdaniť v čechách.

    Prenájom strojov do čiech a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.