Zavrieť

Porady

Nevyčerpaná dovolenka po rodičovskej dovolenke?

Potrebovala by som poradiť - mám pracovníčku - učiteľka čiže dovolenka
nárok 45 dní, ktorá má po reťazových materských a rodičovských dovolenkách
zostatok 150 dní /dovolenku si nečerpala a ani nechce čerpať počas rodičovskej dovolenky/. Od 1.8.2017 nastúpi do práce /vyčerpe si cca 22 dní dov./ od 1.9.2017 začne už učiť do konca roka vyčerpe ešte 5 dní. Čiže k 31.12.2017 jej zostatok dovolenku bude 123 dní. Táto dovolenka sa môže prenášať do ďalších rokov /pretože dovolenku si bude čerpať len počas prázdnin - nie počas vyučovacieho procesu/, alebo v decembri 2017 - jej krátim dovolenku a ostatok preplatím alebo môžem dovolenku prenášať do ďalších rokov.
Viem, že na túto tému sa už hodne píše, ale poprosila by som o radu.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vysvetli p. učiteľke, že nesúhlasom s čerpaním dovolenky v súbehu s poberanim rodičovského prispevku nič nezíska. Prednostne si totiž musí čerpať starú dovolenku a ak dovolenku za rok 2017 nevyčerpá do konca roku 2018, časť z nej jej prepadne

    Starú dovolenku jej nemôžeš preplatiť. Ak by ju začala čerpať od 1.4. veľa jej z nej nezostane do dňa nástupu do práce, navyše nebude sa jej krátiť nárok za rok 2017 z titulu rodičovskej dovolenky a celú si ju môže preniesť do roku 2018
    AVE67 Ďakujem za odpoveď, ale ešte ak by zostalo k 31.12.2017 napr.123 dní dovolenky.
    - napr. dovolenka za rok 2017 môže zostať
    - dovolenka za roky predtým postupujem takto, že do 4 týždňov, čo si nečerpala / 20 dní/ jej prepadne a čo je nad 4 týždne preplatím
    samozrejme, že prehodnocujem každý rok samostatne
    Dobre som tomu rozumela. ďakujem Ti za odpoveď.
    veronikasad Podľa mňa dovolenku na ktorú jej vznikol nárok počas MD a RD by si mala vyčerpať.
    Preplácať budeš len dovolenku za rok 2017, ktorá nebude vyčerpaná do konca roku 2018 a z tej jej 4 týždne prepadnú.

    Naozaj najvhodnejší spôsob ako neprísť o eurá je čerpať dovolenku v súbehu s poberanim rodičovského príspevku. Treba ale ukončiť rodičovskú dovolenku u zamestnávateľa a odhlásiť sa z dôchodkového poistenia plateného štátom za osoby starajuce sa o dieta do 6 rokov veku

    Nevyčerpaná dovolenka po rodičovskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.