Zavrieť

Porady

Európske DIČ

Dobrý deň, klient ma vyzval, ako by mohol získať európsky DIČ. Chce nakupovať tovar z Poľska, nič bližšie nevie povedať.
Predpokladám, že potrebuje SK DIČ a zaregistrovať sa podľa § 7. Predpokladám správne?
Doteraz nikdy nekupoval zo zahraničia, nie je ani platiteľom DPH.
Naposledy upravil Janiela : 07.09.17 at 03:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ano registracia podla § 7 ... bude mu pridelene SK IC DPH ... EU prefix nemoze mat, ten dostavaju ziadatelia z tretich krajin
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela Je to Vietnamec, tvrdí, že má už slovenské občianstvo.Musím to poriadne preveriť. Oni si to s tým občianstvom niekedy pletú.
    Ďakujem za odpoveď.
    Janiela Preverila som to, slovenské občianstvo nemá. Je občanom tretej krajiny. Požiada teda o pridelenie EU DIČ? Môže aj na daňovom úrade v mieste trvalého bydliska? Nemám s tým žiadnu skúsenosť.
    avalik ved sa informuj na registracnom oddeleni DU
    Janiela Áno, nakoniec to tak to aj urobím,na finančnej správe som sa veľa nedočítala. Každopádne ti ďakujem za usmernenie. S tou treťou krajinou myslím.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.