Zavrieť

Porady

Dan z motorovych vozidiel-podanie

ahojte poradaci chcem sa opytat dan.povinost mi vznikla na auto 18.8.2006 a 15 den bude zajtra mozem ho podat aj v pondelok kedze je zajtra sviatok alebo ho uz musim podat dnes aby som nepremeskala 15 dnovu lehotu...Dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    staankaa
    ahojte poradaci chcem sa opytat dan.povinost mi vznikla na auto 18.8.2006 a 15 den bude zajtra mozem ho podat aj v pondelok kedze je zajtra sviatok alebo ho uz musim podat dnes aby som nepremeskala 15 dnovu lehotu...Dakujem..

    musíš ešte dnes § 90 ods. 1 zákona č. 582/2004 Z. z.

    opravujem svoj príspevok - termín na podanie sa posúva na najbližší nasledujúci pracovný deň t.j. pondelok.
    Naposledy upravil daniek : 31.08.06 at 06:01

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Pokiaľ viem, tak ak na uvedený deň pripadne sviatok, S, N, posúva sa lehota na najbližší nasl. pracovný deň.
    Ale neviem prečo to chceš podávať v posledný možný termín, keď to môžeš podať skôr.

    kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

    kaja1
    Zdravím,
    doniesol mi doklady za celý rok , SZČO poisťovák, kúpil si auto v januári a
    nepodal DP k MV, takže tam pokuta za nepodanie 2000 a aké bude penále z omeškania ? vopred ďakujem

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak uvedie, že začal auto používať napr. 18.8.2006 a podá najneskôr v pondelok DP, pokuta ani penále nebudú žiadne. Treba prepočítať, čo je preňho výhodnejšie - uplatniť si PHM od 1/06 + pokuta + penále, alebo zaplatiť alikvotnú sumu od 8/06 bez pokuty a bez penále. Ťažko vyrátať penále, keď nevieme z akej sumy (objem motora, príp. hmotnosť vozidla a VÚC).

    kunecka je offline (nepripojený) kunecka

    kunecka
    Ahojte, kupili sme automobil 31.8.2006 a ev. cislo bolo pridelene 8.9.2006, danova poviinost je 8.9.?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kunecka
    Ahojte, kupili sme automobil 31.8.2006 a ev. cislo bolo pridelene 8.9.2006, danova poviinost je 8.9.?
    DP vzniká dňom začatia používania vozidla.

    Dan z motorovych vozidiel-podanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.