Zavrieť

Porady

neuplatnená dph

ahojte prosim o radu
PU, platca dph mi vo februari 2011 priniesol fakturku orange z marca 2010 , priniesol to aj s dokladom o uhrade, ide o bezvýznamnu čiastku a nechce podavat DDP k dph,,, poprosim odobrit učtovanie tejto fakturky
518/211 - telefonne poplatky bez dph
548/211 - neuplatnena bezvýznamná dph - nedaňový výdavok - pripočitatelná položka

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Monika, nehľadaj problém tam kde nie je, nikde v zákone o DPH nie je povinnosť uplatniť si DPH, len právo takže to kľudne zaúčtuj ako si napísala.

    monikal je offline (nepripojený) monikal

    monikal
    super dakujem nebola som si ista s tou dph

    548/211 - neuplatnena bezvýznamná dph - nedaňový výdavok - pripočitatelná položka

    išlo mi hlavne o tu dph či to je spravne nedanový výdavok a pripoč.položka takže dakujem

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Platiteľ neuplatnenú Dph (na ktorú je nárok) nemôže dať ako daňový výdavok.
    Dobre to maš.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    a môže sa neuplatnená dph dávať na príslušný účet kde je zaúčetovaný základ? niekde tu som čítala napr. DN keď chýba podkl. časť tak dávam 518/211 a neupl. dph na analytiku 518200/211-nedaňové výdavky-pripoč. položka. Tak isto mám analytiku aj pri materiáli a alebo tovare, aby som vedela rozlíšiť k čomu patrí neupl. dph? dík

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dá sa aj tak, ale neuplatnená DPH je stále DPH, takže to pitvať a dávať na rôzne analytiky sa mi javí zbytočné. A to aj napriek tomu, že som dala súhlas.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ja som to tak začala robiť preto že mi to bolo poradené tu na porade, ale budem teda dávať všetku neuplatenenú dph na 548 a potom je to pripočitateľná položka?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    ja som to tak začala robiť preto že mi to bolo poradené tu na porade, ale budem teda dávať všetku neuplatenenú dph na 548 a potom je to pripočitateľná položka?
    ÁNo, neuplatnená dph bude nedaňovým výdavkom, a teda pripočít. položkou z ZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.