Zavrieť

Porady

Vysporiadanie dlhov po rozvode manželstva (BSM)?

Zdravím. Chcem sa Vás opýtať, či mi viete poradiť ohľadom dlhov po rozvode manželstva. Môj manžel nabral počas nášho manželstva rôzne pôžičky a úvery, na svoje meno, pričom moje meno v nich nefiguruje. Mám nejaký podiel na týchto jeho dlhoch aj ja?, musím ich aj ja splácať?. Tieto jeho pôžičky boli použité na jeho gamblerstvo a na to aby mal z čoho žiť, keď bol stále na chorej - bohužial nič z toho neviem dokázať. Často menil zamestnania - toto dokázať viem. Som už druhý rok rozvedená a uvažujem o vysporiadaní BSM po rozvode manželstva. Žiadny majetok nemáme, ani ja ani môj ex-manžel, takže ide len čisto o vysporiadanie dlhov, resp. záväzkov. Pred uzavretím manželstva som vlastnila byt, ktorý som predala a financie z jeho predaja, som investovala do rodiny a úpravu prenajatého domu, pričom následne sme mali zlavnený nájom. Za všetky odpovede vopred ďakujem.
: D
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tichý súhlas znamená, že si o braní pôžičky vedala a neprotestovala, teda potichu súhlasila.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak si nedala na pôžičky súhlas (ani tichý), sú to iba jeho dlhy. Avšak, ak by tie dlhy vymáhal exekútor, mohol by pohľadávky veriteľa uspokojiť aj z BSM v zmysle § 147 občianskeho zákonníka. Majetkom v BSM by mohli byť aj hnuteľné veci a peniaze v hotovosti (vklady), lebo aj tie sa považujú za vyporiadané (ako ich užívate) až po troch rokoch od rozvodu.

    Čiže, ak by mohol hroziť exekútor, dobre by bolo mať BSM vyporiadané čím skôr - potom už nemôže ani exekútor zasiahnuť do tvojho majetku. Vyporiadať je to najlepšie dohodou - dáte si potvrdenie o vyporiadaní. Tiež by mohol BSM vyporiadať aj súd - treba spísať všetky spoločné veci.
    Ak určite nemáte nič v BSM, ani nemáte spoločné dlhy, tak nemáte čo vyporiadať.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a nerobíš si náhodou s tejto stránky vrtuľu? Tu si rozvedená 2 roky, bývalá vlastníčka bytu a v inej téme študentka denného štúdia na SŠ

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    willma Pozri príspevok
    a nerobíš si náhodou s tejto stránky vrtuľu? Tu si rozvedená 2 roky, bývalá vlastníčka bytu a v inej téme študentka denného štúdia na SŠ
    ....keby študentka, ale študent, ktorý miestami vystupuje (píše) v ženskom rode :-(

    "Dlh som nikdy preukázatelne neuznal."
    "...keď som študentom denného štúdia na SŠ..."
    Naposledy upravil mareko : 11.07.12 at 15:13 Dôvod: doplnenie

    Vysporiadanie dlhov po rozvode manželstva (BSM)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.