Zavrieť

Porady

Zastúpenie daňovníka

Dobrý deň,

robím DP pre daň z príjmu za rodinného príslušníka. Chcem sa opýtať: v prípade ak uvediem svoje meno a kontakt v kolonkách prisluchajúcich zástupcovi, je prílohou DP aj splnomocnenie, prípadne s overeným podpisom? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    willma Pozri príspevok
    pripájam sa k otázke: budem robiť DP pre brata , syna a neter, ani jeden nie je maloletý
    Danka, neuvádzaš tam tvoje meno (len preto, že DP vypisuješ ty). Podpísať dáš bratovi, synovi a neteri
    willma ďakujem

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    pripájam sa k otázke: budem robiť DP pre brata , syna a neter, ani jeden nie je maloletý

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    ak robím DP pre neplnoletú osobu,vyplním údaje o zástupcovi a podpisuje zástupca ???

    krisova je offline (nepripojený) krisova

    krisova
    Nie, ide o plnoletú osobu, zastúpenie som chcela uviesť pre prípad potreby aby DÚ kontaktoval mňa. Či účtovníci v prípade, že podávajú DP klientovi túto kolonku nevyplňajú? Ďakujem.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie, zákonný zástupca je rodič neplnoletého dieťaťa, alebo zástupca občana zbaveného svojprávnosti alebo dediča (pri podávaní DP za zosnulého)

    krisova je offline (nepripojený) krisova

    krisova
    To áno, zákonný zástupca mi je jasný, ale kolonka znie: údaje o zákonnom zástupcovi, dedičovi alebo zástupcovi, ktorá podáva DP... Preto mi to napadlo.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zástupca sa vyplňuje len vo výnimočných prípadoch... a účtovník už vôbec nie. Účtovník len DP vyplní, nie je zástupcom osoby.

    krisova je offline (nepripojený) krisova

    krisova
    Podľa poučenia je zastúpenie možné v súlade s §9 daňového poriadku, plnomocenstvo musí byť buď písomné alebo udelené do zápisnice pred správcom dane, takže mám za to, že keď chcem byť ako zástupca uvedená v DP, je treba s DP doplniť aj plnomocenstvo.Alebo sa mýlim?

    krisova je offline (nepripojený) krisova

    krisova
    Vďaka kn-alka, všetky DP podpisujú teda klienti? To je dosť pracné zabezpečiť ich podpisy, nie?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Jasné, že všetky DP mi podpisujú klienti. By som si nikdy nedovolila podpisovať za niekoho iného.

    Priznám sa, že vo VEEEEELLLLLLMMMMMIIII výnimočných prípadoch, t.j. 31.03.2013 pred záverečnou podpíšem ja, ale len po schválení a dohode s klientom.

    krisova je offline (nepripojený) krisova

    krisova
    Ja robím v advokácii a my podpisujeme za klienta vždy, veď na to nás majú nie? Udelia nám plnú moc a my konáme, lebo nebolo by možné zakaždým behať pre podpis.Ale je to asi iný druh práce...
    kn-alka to je iné.... kvôli jednému podpisu zasa nebudeme spisovať plnú moc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.