Zavrieť

Porady

Sociálny fond a sviatok platený priemerom

Poraďáci ahojte,

práve kontrolujem tvorbu sociálneho fondu za rok 2011 a mám dilemu:

Zamestnancom s mesačnou mzdou preplácame sviatok priemerkou. Započítali by ste hodnotu tohto sviatku do základu pre tvorbu sociálneho fondu, aj keď je platený priemerom na dovolenku.

Vopred ďakujem za cenné názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    práve kontrolujem tvorbu sociálneho fondu za rok 2011 a mám dilemu:

    Zamestnancom s mesačnou mzdou preplácame sviatok priemerkou. Započítali by ste hodnotu tohto sviatku do základu pre tvorbu sociálneho fondu, aj keď je platený priemerom na dovolenku.

    Vopred ďakujem za cenné názory.
    To preplácanie nie je v súlade so ZP. Samozrejme, ak to takto nemáte upravené KZ alebo so zástupcami zamestnancov. Inak, je to náhrada, tá sa do tvorby SF nepočíta.

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    My tiež preplácame sviatky u zamestnancov odmeňovaných mesačnou mzdou priemerom, umožňuje to ZP v § 122 ods.3 - máme to dohodnuté v pracovnej zmluve.

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Pri preplácaní sviatok vychádzame tiež z uvedeného paragrafu ZP. Pri tvorbe sociálneho fondu sviatok platený priemerom vylučujem z hrubej mzdy, ktorá je základom jeho tvorby. Musím ale priznať, že tým sa tvorba SF dosť ochudobňuje.

    Chcela som vedieť názor Poraďákov, či je to správne, ďakujem.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Prosím vás, keď mám zamestnancov, ktorým sa sviatok neprepláca priemerkov, ale majú ho ako odpracovaný deň, pri tvorbe soc. fondu ho treba tiež odrátať z hrubej mzdy?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vema Pozri príspevok
    Prosím vás, keď mám zamestnancov, ktorým sa sviatok neprepláca priemerkov, ale majú ho ako odpracovaný deň, pri tvorbe soc. fondu ho treba tiež odrátať z hrubej mzdy?
    Nie.

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    Dobrý deň. Som ešte mzdárka začiatočníčka, tak sa spýtam po lopate. Máme vo firme zamestnancov platených mesačnou mzdou, ktorý majú sviatok ako odpracovaný deň, a tých, čo majú hodinovú mzdu, ktorým počítame sviatky z dovol.priemeru. Základom pre tvorbu SF sú hrubé mzdy zamestnancov, od ktorých odpočítavam náhrady mzdy za dovolenku, P-čko, PN-ku a za sviatok? Avšak náhrady mzdy za sviatok odpočítavam zo základu na SF len u zamestnancov platených hodinovou mzdou?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    romy16 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Som ešte mzdárka začiatočníčka, tak sa spýtam po lopate. Máme vo firme zamestnancov platených mesačnou mzdou, ktorý majú sviatok ako odpracovaný deň, a tých, čo majú hodinovú mzdu, ktorým počítame sviatky z dovol.priemeru. Základom pre tvorbu SF sú hrubé mzdy zamestnancov, od ktorých odpočítavam náhrady mzdy za dovolenku, P-čko, PN-ku a za sviatok? Avšak náhrady mzdy za sviatok odpočítavam zo základu na SF len u zamestnancov platených hodinovou mzdou?
    Odpočítaš všetky náhrady, ktoré sú zaplatené.

    sassanka je offline (nepripojený) sassanka

    sassanka
    Prosím, Vás ak mám zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti má nárok platený sviatok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sassanka Pozri príspevok
    Prosím, Vás ak mám zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti má nárok platený sviatok?
    Nie nemá. Dohodár nie je zamestnanec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.