Zavrieť

Porady

Výpoveď alebo ukončenie PP dohodou

Dobrý deň môžete mi niekto prosím poradiť čo je pre zamestnanca výhodnejšie v takomto prípade - moja známa chce odísť z práce a zamestnávateľ chce od nej výpoveď stým že sa dohodli už aj na dátume skončenia 30.11.2015. čo je lepšie pre zamestnanca dať výpoveď dohodu § 67 alebo žiadosť o skončenie PP dohodu §60, stým že to druhá strana potvrdí že súhlasí, Dvojmesačná výp. lehota už nebude dodržaná keďže sa to rieši teraz a už sa dohodli na dátume ukončenia. Ja si myslím že lepšia bude žiadosť o skonč. dohodou, ale ak nie prosím opravte ma. Ďakujem pekne
5 komentárov     zbaliť
kn-alka nepleťte tam §67, ak sa obaja vzájomne na niečom dohodli, je to rozviazanie pracovného pomeru dohodou podľa §60 ZP
Zuzka2510 Ďakujem pekne tiež som si to myslela, len ma zmiatlo to že zamestnávateľ chce od nej výpoveď, tak som nevedela ako jej poradiť, lebo aby ona dávala výpoveď dohodou tak zas nechcem aby mala neskôr nejaké problémy s nimi.
Tweety výpoveĎ dohodu ZP nepozná
veronikasad Zuzka, má v pracovnej zmluve dodatok že ak nedodrží výpovednú dobu uhradí zamestnávatelovi náhradu príjmu vo výške jedennásobku mesačnej mzdy ? Ak ano, je jasne, prečo zamestnavatel trvá na výpovedi ...
Zuzka2510 No to neviem...zistím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK sa dohodli na dátume skončenia PP, potom je to Skončenie PP dohodou- §60 ZP. PP končí dátumom na dohode, teda 30.11.. Pri takomto skončení nie je VD.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka2510 Áno to viem že tam nie je výp. doba. Takže vlastne požiada zamestnávateľa o skončenie, on potvrdí že súhlasí a dohodnutým dňom je koniec.
    Tweety áno, ak je obojstranný súhlas, PP skončí dátumom, na ktorom sa dohodli
    Zuzka2510 Ďakujem pekne
      zbaliť

    Výpoveď alebo ukončenie PP dohodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.